Haberler » Spor » Gökhan: "Sivas Maçı Dönüm Noktası" - Spor

Gökhan: "Sivas Maçı Dönüm Noktası"

Trabzonsporlu Gökhan Ünal, Sivasspor Maçını Kazanıp Şampiyonluk Yolunda Önemli Bir Avantaj Elde Etmek İstediklerini Söyledi.

Gökhan:

Trabzonsporlu Gökhan Ünal, Sivasspor maçını kazanıp şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etmek istediklerini söyledi. Golcü futbolcu, Sivasspor maçının kendileri için dönüm noktası olduğunu bildiklerini ve ona göre hazırlandıklarını belirtti.

Turkcell Süper Lig'in sonuna 6 maç kaldığını hatırlatan Gökhan, "Aslında şampiyonluk yarışında en favori takım bizdik. Ancak hiç beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Bunlarda şanssızlık da etkili oldu. Son iki haftadır galip geliyoruz. Rakiplerimiz de puan kaybedince tekrar şampiyonluk şansımızı arttırdık. Şimdi önümüzde Sivasspor maçı var. Bu maçı kazanırsak şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Kısacası Sivasspor maçından 3 puan alırsak bizi kimse durduramaz." dedi.

Cumartesi günü oynayacakları Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini kaydeden Gökhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık bizim için zor günler geride kaldı. Sivasspor maçının bizim için dönüm noktası olduğunu biliyoruz ve ona göre hazırlanıyoruz. Çok umutluyum. İnşallah 3 puanla Trabzon'a döneceğiz."

Trabzonspor'un son şampiyonluğunun ardından yıllar geçtiğine işaret eden golcü futbolcu, "Uzun süre sonra tekrar bir hava yakalandı. Ama şunu belirtmeyim bu takım yeni kuruldu. Kimse sezon başında şampiyonluk beklemiyordu. İlk 3 takım arasında ligi tamamlayıp gelecek sezon şampiyon olmamız hedefleniyordu. Futbolda pas yüzdeniz ne kadar iyi olursa o kadar başarılı oluyorsunuz. Zaman zaman bizim hatalarımız olabilir. Eğer sabır gösterilirse bu takım çok büyük işler başaracaktır." yorumunu yaptı.

- "YEDEKLİK OLUMLU YANSIDI" -

İki haftadır yedek kalmasının kendisini olumlu etkilediğini vurgulayan Gökhan Ünal, "Ersun hocayla konuştuğumuzda beni dinlendireceğini söyledi. Yıprandığımı o da fark etti. Gol atamadığım için tepkiler gelmeye başlamıştı. Yedek kalmak beni motive etti. Uzun zamandan sonra ilk defa yedek kaldım. Kayserispor'da sorunlu dönem hariç hep oynadım. Her dönem gol atsam da atmasam da oynuyordum. Şimdi yedeklik iyi geldi diyebilirim. Gençlerbirliği maçında sonradan oyuna girerek gol attım. Bu da güvenimin yerine gelmesini sağladı. Zaten önemli olan benim yedek kalmam değil, takımın kazanması. Takım kazandıktan sonra yedek kalmak için sorun değil." ifadelerini kullandı.

Psikolojik olarak biraz yıprandığına değinen Gökhan, "Psikolojimin böyle olması sonucu bir türlü sahada istediklerimi yapamıyorum. Rahatlıkla atacağım goller kaçıyor. Bunun bir baskısı var üzerimde. Neden olduğunu ben de araştırıyorum ama bulamıyorum. Belki buradaki ilk senem olmasından kaynaklanıyordur. Alışma dönemini biraz uzatmış olabilirim. Ama her sene böyle olacak diye bir şey yok. Çünkü ben Kayseri'deki ilk yılımda da 9 gol atmıştım ve ondan sonra gol kralı olmuştum." dedi.

109 gün aradan sonra Hüseyin Avni Aker Stadı'nda gol atmasının kendisini mutlu ettiğini dile getiren Gökhan, bundan sonraki haftalar her şey daha iyi olacağını anlattı.

Gol kralı olma hedefinin hala devam ettiğini belirten başarılı futbolcu, hedefinin ligi 18 golle tamamlamak olduğunu dile getirdi. Seneye her şeyin çok daha farklı olacağına inandığını kaydeden Gökhan, "Takımdaki herkes birbirine alışacak. Uyum sorunu olmayacak. Böyle olunca da takımın başarı grafiği daha da yükselecek." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından Avrupa'ya gitmek istediğini ifade eden Gökhan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu belki de bir yıl önce veya sonra da olabilir. Ama önce burada mutlaka şampiyonluk yaşamak istiyorum. Elbette şartların ne olacağını önceden bilemezsiniz."

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler