Eyüp'ün 'Kınalı Kuzuları' Dualarla Uğurlandı

Eyüp'ün 'Kınalı Kuzuları' Dualarla Uğurlandı

Eyüplü asker adayları, dualarla askere uğurlandı.

Eyüp'ün 'Kınalı Kuzuları' Dualarla Uğurlandı

Eyüplü asker adayları, dualarla askere uğurlandı. Eyüp Sultan Meydanı'ndaki törende asker adaylarına kına yakıldı.

Eyüp Sultan Meydanı'nda yapılan törene; Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Kaymakamı Ali Taşkın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, AK Parti Eyüp ilçe Başkanı Seçkin Turan ve Kasım celbinde Eyüp'ten askere gidecek 50 genç, aileleri ile birlikte katıldı.

Gençler, Eyüp Belediyesi mehteran takımının marşları ve Eyüp Müftüsü'nün dualarıyla askere uğurlandı. Vatani görevlerini yapmaya giderken yanlarında götürecekleri eşyalar, gençlere armağan edildi. Mehmetçiklerin ellerine kına yakıldı.

Törende konuşan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, "Geleneksel hale gelen asker uğurlama törenimiz için Eyüp Sultan Meydanı'ndayız. Bu sene ayrı bir mutluluk ve huzur içimizde, zira artık uzun bir süredir şehit haberleri almıyoruz. Vatani görevini yapmak üzere asker ocağına gidecek gençlerimize hayırlı teskereler diliyorum. Hayırlısıyla gidip gelsinler." dedi.

Asker uğurlamaları sırasında duygusal anlar yaşayan asker adayı Mehmet Çelik de, " Çok mutluyum. Duygusal anlar yaşıyorum. Heyecanlıyım ve gururluyum." şeklinde konuştu.

Çocuğunu askere gönderen Emine Şentürk ise, çocuğunu askere gönderdiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Kaynak: CHA