Şile'de Dalgalara Kapılan 4 Genç Son Anda Kurtarıldı

Şile'de Dalgalara Kapılan 4 Genç Son Anda Kurtarıldı

Şile'nin azgın sularında dalgalara kapılan 4 genç boğulmaktan son anda plajdaki cankurtaranlar tarafından kurtarıldı.

Şile'de Dalgalara Kapılan 4 Genç Son Anda Kurtarıldı

Yurdun bazı bölgelerinde hava sıcaklarının artması vatandaşları serinlemenin yollarını aratmaya başladı. Bazı vatandaşlar gölge yerlerde serinlerken kimi vatandaşlar da deniz kenarlarına ve plajlara akın etti. İstanbul Şile'de de sıcaklardan bunalan vatandaşlar serinlemek için plajları doldurdu. Denizde serinlemeye çalışan vatandaşların bazıları da zaman zaman boğulma tehlikeleri atlattı.

Şile'de yaz aylarında hemen hemen her gün uyarılara rağmen denizde açılmaya devam ediyor. Şile'de ki plajlara serinlemeye giden bir grup genç azgın sularda yüzmeye başladı. Ancak denizdeki dalga boyu yükselince gençler bu sefer dalgalarla boğuşmaya başladı. Karaya bir türlü çıkamayan 4 gencin imdadına plajdaki cankurtaranlar yetişti. Cankurtaranın attığı simidi tutup kurtulan gençlerin bitkin olduğu gözlendi. Gençlerin kurtarılma anı kameralara an be an takıldı.

Şile'de uzun kum plajı cankurtaranı olan Deniz Becedek, "Sezon bu sene geç başladı. İstanbul'dan gelen vatandaşlar havanın böyle olmasına rağmen kaşla göz arasında iki kişilik gruplar aynı anda giriyor. Girdikleri gibi aynı anda boğuldukları da oluyor. En büyük sıkıntımız bu. Ama her şeye rağmen bekliyoruz. Tüm ekipmanlarımızla teşkilatımızla hiç eksik etmiyoruz. Denize giren olsa da olmasa da biz buradayız."diye konuştu.