Sağanak Yağmur İstanbul'da Hayatı Olumsuz Etkiledi

Sağanak Yağmur İstanbul'da Hayatı Olumsuz Etkiledi

İstanbul'da Sağanak Yağmur Bugün de Etkisini Sürdürdü. Özellikle Akşam Saatlerinde Etkili Olan Yağmur Vatandaşları Hazırlıksız Yakaladı. Yollardaki Su Birikintileri Yüzünden Sürücüler Zor Anlar Yaşadı. Bazı Ev ve İşyerlerinde Su Baskınları Meydana Geldi.

Sağanak Yağmur İstanbul'da Hayatı Olumsuz Etkiledi

İstanbul'da sağanak yağmur bugün de etkisini sürdürdü. Özellikle akşam saatlerinde etkili olan yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Yollardaki su birikintileri yüzünden sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı ev ve işyerlerinde su baskınları meydana geldi.

İstanbul'da dün başlayan ve etkisini artırarak devam eden sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. Gün boyunca etkili olan yağmur akşam saatlerinde su baskınlarına yol açtı. Taksim Meydanı'nda sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan bir çok vatandaş ıslanmaktan kurtulamadı. Patlayan rögarlar yüzünden yollarda su birikintileri oluştu. Sürücüler araçlarını kullanmakta zorlandı. Yoğun yağış dereleri de taşma noktasına getirdi. Kadıköy'de bulunan Kurbağalı Dere'de taşkın olma ihtimaline karşı itfaiye ekipleri önlem aldı. Bazı işyeri ve evlerdeki su baskınlarına itfaiye ve İSKİ ekipleri müdahale etti.

Öte yandan Beyoğlu'nda, yoğun yağış nedeniyle metruk bir bina da kısmen çökme meydana geldi. Zabıta ekipleri binanın çevresinde önlem aldı. Vatandaşlar muhtemel çökmeye karşı uyarılarak bina çevresinden uzaklaştırıldı. (CİHAN)