Özdilekpark'ta Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Ölçümü Yapıldı

Özdilekpark'ta Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Ölçümü Yapıldı

Özdilekpark'ta Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Ölçümü Yapıldı
CHA - Haberler | Güncel

Akdeniz Üniversitesi (Aü) Tıp Fakültesi Öğrenci Grubu Turkmsıc Üyeleri, Özdilekpark Alışveriş Merkezi'nde Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Ölçümü Yaptı.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi öğrenci grubu TURKMSIC üyeleri, Özdilekpark Alışveriş Merkezi'nde ücretsiz şeker ve tansiyon ölçümü yaptı.

İnsanlarda sıklıkla görülen şeker, tansiyon rahatsızlığına bağlı diğer hastalıkların tedavisinde erken teşhisin önemine vurgu yapan doktor adayı öğrenciler, belirli zaman aralıklarında ölçüm yaptırılması gerektiğini söyledi. Ölçümler sırasında organ bağışı konusunda da bilgi veren öğrenciler, bu konuda duyarlılık gösterilmesi gerektiğini ifade etti. AÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, bağışların artmasını dileyerek, bir bağışla birden fazla yaşama destek verilebileceğinin önemini anlattı.

Sağlık taramaları ve özellikle organ bağışı konusunda insanları bilgilendirmenin sosyal sorumluluk olduğunu ifade eden Özdilekpark yetkilileri de yaptıkları çalışmaya gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title