Kırgızistan Haberleri

Kırgızistan haber, Kırgızistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırgızistan - 03.04.2021
13 ülkeye yeni büyükelçi atandı
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararnamesi'ne göre; Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral merkeze alınarak yerine Cahit Bağcı atandı. Polonya Cumhuriyeti Büyükelçisi Tahsin Tunç Üğdül merkeze alındı. Üğdül'ün merkeze alınmasıyla boş kalan koltuğa Kırgız Cumhuriyeti Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Kırgızistan Büyükelçiliğine ise Ahmet Sadık Doğan atandı.
Kırgızistan - 01.04.2021
Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi sonuç bildirisi
Türk Konseyi Devlet Başkanları, ilkbahar ekinoksunu müjdeleyen, doğanın yenilenmesini ve yeni bir hayatın başlangıcını simgeleyen Nevruz Bayramını kutladı. Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan'ın bağımsızlıklarını yeniden kazanmalarının yaklaşan 30'ıncı yıl dönümü dolayısıyla tebriklerini ve 1991 yılında Türk Dili Konuşan Devletlerin bağımsızlığını hemen tanıdığı için Türkiye Cumhuriyeti'ne şükranlarını ifade etti.
Kırgızistan - 01.04.2021
AKO Akü, İpek Yolu coğrafyasında ihracatla büyüyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen AKO Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender AKO Akü'nün, 2020 yılında 12 yeni ülkeyi ihracat pazarları arasına kattığını belirterek, "Hali hazırda 70 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bugüne dek toplamda 85 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. İhracat pazarlarımıza yeni katılan ülkeler arasında Güney Afrika, Meksika, Arnavutluk, Kosova gibi batıdaki ülkelerin yanı sıra, Yemen, Pakistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kamboçya, Moğolistan, Hindistan gibi Doğu ve Uzak Doğu ülkeleri de yer alıyor.
Kırgızistan - 01.04.2021
FETÖ'nün Kazakistan yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla 2 kişi İstanbul Havalimanında yakalandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstanbul Havalimanı şubeleri ekipleri, FETÖ'nün Kazakistan yapılanmasında faaliyet gösteren ve o ülkede şirketleri bulunan A.B. ile E.B.'nin, Kırgızistan üzerinden hava yoluyla Türkiye'ye giriş yapacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.
Kırgızistan - 01.04.2021
Trabzon'daki yabancı öğrenciler Kovid-19 sürecini sanat eğitimiyle değerlendiriyor
Afganistan, Sudan, Bangladeş, Çad, Kırgızistan, Ukrayna, Azerbaycan, Moldovya ve Suriye gibi ülkelerden eğitimleri için Trabzon'a gelen gençler, Kovid-19 salgını nedeniyle geri dönmedi.
Kırgızistan - 01.04.2021
Türk Konseyi yeni bir sıçrama dönemine hazırlanıyor
Türk Konseyi Devlet Başkanları zirvesi dün Kazakistan'ın ev sahipliğinde çevrimiçi olarak gerçekleşti. Konseye üye ülkeler Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan ile henüz üye olmamasına rağmen toplantıya katılan Türkmenistan, devlet başkanı düzeyinde temsil edildiler.
Kırgızistan - 31.03.2021
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Gayri Resmi Zirvesi'ne katıldı
Öte yandan Düzenlenen Zirve'de, Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi Onursal Başkanı Nursultan Nazarbayev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Macaristan'ın Başbakanı Viktor Orban ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdad Amreyev konuşma yaptı.
Kırgızistan - 31.03.2021
Türkmenistan, Türk dili konuşulan ülkelerle kültür iş birliğini güçlendirmeyi hedefliyor
Macaristan, Türk Konseyi ülkeleriyle ilişkisini stratejik düzeye taşımak istiyor Türk Konseyi gözlemci üyesi Macaristan Başbakanı Viktor Orban da zirvede yaptığı konuşmada, en son Özbekistan'la önemli anlaşma yaptıklarını ve yakın zamanda Kırgızistan'da da büyükelçilik açacaklarını kaydederek "Bizim amacımız Türk Konseyi ülkeleriyle ilişkilerimizi stratejik düzeye taşımak.
Kırgızistan - 31.03.2021
Kazakistan kurucu Cumhurbaşkanı Nazarbayev'den Türk ülkelerine teklif
Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi, Kazakistan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev, Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov ve Özbekistan liderleri Şavkat Mirziyev yanı sıra gözlemci ülke statüsündeki Macaristan'ın Başbakanı Viktor Orban ve Türkmenistanlı yetkilileri katıldı.
Kırgızistan - 31.03.2021
Son dakika! Türk Konseyi: Bir millet altı devlete doğru
Şayet yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını olmasaydı, 31 Mart 2021'de Türkistan'da düzenlenecek olan Türk Konseyi gayrı resmi zirvesi yüz yüze yapılacaktı. Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Kırgızistan'ın yanı sıra Macaristan'ın da katılacağı bu önemli zirve için 2018 yılında Türk dünyasının aksakalı, Kazakistan Cumhuriyeti Kurucu Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev tarafından eyalet merkezi ilan edilen Türkistan, hummalı bir çalışma yürütülerek otelleri, müzeleri, alışveriş merkezlerinin yanı sıra kültür ve eğitim müesseseleriyle yepyeni bir çehreye bürünmüştü.
Kırgızistan - 30.03.2021
Türk Konseyi Gayriresmi Zirvesi'ne ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi'nin "Türkistan: Türk Dünyasının Manevi Başkentlerinden Biri" temasıyla 31 Mart'ta çevrimiçi ortamda düzenlenecek Gayriresmi Zirvesi'ne iştirak edecek. Kazakistan'ın ilk Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi Onursal Başkanı, Elbaşı Nursultan Nazarbayev'in girişimiyle düzenlenen Zirve'ye, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan Cumhurbaşkanları ile Macaristan Başbakanı katılacak.
Kırgızistan - 30.03.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kırgızistan'da sağlık çalışanları aşılanmaya başladı AB'de aşı tedarikinde yaşanan sorunlar ülkeleri farklı alternatiflere yöneltirken, Avusturya'nın Rusya'dan bir milyon doz Sputnik V aşısı için görüştüğü duyuruldu.
Kırgızistan - 30.03.2021
Son dakika haberleri... Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: "Türkiye-Afgan heyetleri arasındaki görüşmeler, Doha'daki müzakere sürecine ivme kazandırdı"
Türkiye'nin girişimleriyle 2011 yılında başlatılan Asya'nın Kalbi İstanbul Süreci'nin 9'uncu Bakanlar Konferansı bu yıl Tacikistan'da gerçekleştirildi. Konferansa katılan ülkeler arasında Türkiye, Afganistan, Tacikistan, İran, Pakistan, Hindistan, Çin, Rusya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan bulunuyor.
Kırgızistan - 29.03.2021
Çevrim içi gerçekleştirilen ÖSYM İl Sınav Koordinatörleri Toplantıları tamamlandı
8 oturumda yapılan toplantılara 36'sı rektör olmak üzere 81 il sınav koordinatörü ile KKTC Lefkoşa ve Kırgızistan Bişkek Koordinatörleri ve ÖSYM yetkililerinin katıldığını aktaran Aygün, toplantılarda 2020 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiğini ve 2021'de yapılması planlanan sınavlara yönelik takvim ve Kovid-19 tedbirlerinin istişare edildiğini söyledi.
Kırgızistan - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Rusya'da St. Petersburg metrosuna yönelik bombalı saldırıda 14 kişi hayatını kaybetti, 40'tan fazla kişi yaralandı. Saldırıyı Kırgızistan uyruklu Rusya vatandaşı Akbarcan Celilov'un düzenlediği açıklandı.
Kırgızistan - 26.03.2021
Kırgızistan ile Özbekistan arasındaki sınır sorunu karşılıklı arazi değişimiyle çözüldü
Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Başkanı General Kamçıbek Taşiyev, Özbekistan ile sınır sorununun çözüme kavuşturulduğunu bildirdi.
Kırgızistan - 25.03.2021
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Fırat'ı kabul etti
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, ülkede diplomatik misyonunu tamamlayan Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'ı kabul etti.
Kırgızistan - 25.03.2021
Son dakika gündem: Türk Akademisi ile Türk Kültür ve Mirası Vakfı bütçelerine tarafların aktaracağı zorunlu paylar belirlendi
Son dakika haberleri: Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan taraf olduğu Türk Akademisi ile Türk Kültür ve Mirası Vakfı bütçelerine tarafların aktaracağı zorunlu paylara ilişkin kararlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kırgızistan - 23.03.2021
"Türk Konseyi Türkistan Gayri Resmi Zirvesi" 31 Mart'ta çevrim içi yapılacak
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyinden (Türk Konseyi) yapılan açıklamada, "31 Mart 2021 tarihinde Kazakistan'ın Türkistan şehrinde gerçekleştirilmesi planlanan Türk Konseyi Gayri Resmi Zirvesi, aynı tarihte ve aynı gündemle video konferans formatında düzenlenecek. Zirveye Kazakistan'ın Birinci Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi Onursal Başkanı Elbaşı (Nursultan Nazarbayev), Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan Devlet Başkanları ve Macaristan Başbakanı katılacak.
Kırgızistan - 22.03.2021
Bağımsız Devletler Topluluğu: Ekonomik tedbirler dahil tek taraflı, zorlayıcı önlemlerden endişeliyiz
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan'dan oluşan BDT Dışişleri Bakanlarının yaptığı ortak açıklamayı yayımladı.
Kırgızistan - 21.03.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Azerbaycan, Afganistan, Gürcistan, Avusturya, Kırgızistan ve Özbekistan'da Kovid-19 salgınına rağmen Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlamalar yapıldı.
Kırgızistan - 20.03.2021
Çin'den Kırgızistan'a 150 bin doz aşı desteği
Çin, Kırgızistan'a yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sinopharm aşı desteğinde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kırgızistan Haberleri | Kırgızistan Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kırgızistan haberleri, son dakika kırgızistan haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'da HTŞ ve DEAŞ'a operasyon: 4'ü yabancı 8 şüpheli yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 15:32:06. #1.15#

title