Haberler

Kırgızistan'da İhracat Kılavuzları Konferansı Düzenlendi

Güncelleme:

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen konferansta, küresel tedarik zincirlerindeki değişimler ve ülkenin yeni pazarları ile ihracat fırsatları ele alındı. İhracatı Geliştirme ve Teşvik Merkezi çalışanları, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Japonya, Kore ve Almanya gibi ihracat pazarlarında başarılı olmak için tavsiye ve önerilerini paylaştı. Konferansta ayrıca, Kırgızistan'ın ihracat potansiyelinde öne çıkan ürünler de tanıtıldı.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te "İhracat Kılavuzları" konulu konferans düzenlendi.

Ekonomi Bakanlığının ev sahipliğindeki konferansta, küresel tedarik zincirlerinde yaşanan değişim ve ülkenin yeni pazarları ile ihracat fırsatları ele alındı.

Bakanlık bünyesindeki İhracatı Geliştirme ve Teşvik Merkezi çalışanları, "Kırgız ihracatı" konulu sunumlarda, girişimcilerin, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Japonya, Kore ve Almanya gibi ihracat pazarlarında başarılı olmaları için tavsiye ve önerilerini paylaştı.

Sunumlarda, özellikle ülkenin ihracat potansiyelinde öne çıkan ve Kırgızistan'dan en çok talep edilenler arasında bulunan sebze, meyve, bal, et, süt ve giyim ürünleri yer aldı.

Konferansta, İhracatı Geliştirme ve Teşvik Merkezinin 22 Nisan-16 Mayıs'ta ihracat kalemleri tanıtım kampanyası düzenleyeceği bildirildi.

İhracatı Geliştirme ve Teşvik Merkezi Başkan Yardımcısı Tilek Cumanaliyev, gazetecilere yaptığı açıklamada, konferansla üreticilere yeni pazar imkanlarını ve kendilerinden talep edilen ürünlere ilişkin bilgileri sunduklarını söyledi.

Kaynak: AA / Güncel

Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanlığı Suudi Arabistan Kırgızistan Konferans İhracat Japonya Almanya Katar Kore Ekonomi Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title