Haberler

Kırgızistan ve Moğolistan parlamentoları arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Güncelleme:

Kırgızistan Meclis Başkanı Nurlanbek Şakiyev, Moğolistan Ulusal Büyük Kuralı (Meclisi) Başkanı Zandanshatar Gombojav ile işbirliği anlaşması imzaladı. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve parlamentolar arası diyaloğun derinleştirilmesi vurgulandı.

Kırgızistan ve Moğolistan parlamentoları arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Kırgızistan Meclis Başkanı Nurlanbek Şakiyev, Bişkek'te resmi ziyarette bulunan Moğolistan Ulusal Büyük Kuralı (Meclisi) Başkanı Zandanshatar Gombojav ile bir araya geldi.

Şakiyev, görüşmede yaptığı konuşmada, Kırgız ve Moğol halklarının yalnızca sosyo-ekonomik işbirliğiyle değil, aynı zamanda yüzyıllar öncesine dayanan göçebe yaşamdan gelen tarihi ve kültürel bağlarla da birbirine bağlı olduğunu belirtti.

Son yıllarda ikili ilişkilerin dinamik şekilde geliştiğini anımsatan Şakiyev, parlamentolar arası diyaloğun derinleştirilmesi ve parlamento diplomasisinin önemini vurguladı.

Moğolistan Meclis Başkanı Gombojav da Kırgızistan ile ticaret, turizm ve eğitim alanında işbirliğini geliştirmek istediklerinin altını çizdi.

Gombojav, Kırgızistan Meclis Başkanı Şakiyev'i bu yıl Moğolistan'da düzenlenecek "Trans-Altay Sürdürülebilirlik Diyaloğu" forumuna davet etti.

Görüşmelerin sonunda Şakiyev ile Gombojav, Kırgızistan ve Moğolistan parlamentoları arasında işbirliği anlaşması imzaladı.

Şakiyev daha sonra mevkidaşına, Kırgızistan Meclisi (Jogorku Keneş) Genel Kurul salonunu gezdirdi.

Kaynak: AA / Güncel

Meclis Başkanı Kırgızistan Moğolistan Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Bakmadan Geçme

Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah filmi oyuncuları kim? Eyvah Eyvah filmi konusu ve Eyvah Eyvah özeti! #128250 ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title