Kenan Evren'in Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

Kenan Evren'in Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Sağlık Durumunun İyi Olduğu ve Gece Yarısı Ankara'daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'ne (GATA) Sevk Edilebileceği Öğrenildi.

Kenan Evren'in Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in sağlık durumunun iyi olduğu ve gece yarısı Ankara'daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'ne (GATA) sevk edilebileceği öğrenildi.

Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Kenan Evren'in şuanda şuurunun açık olduğunu belirterek GATA'ya sevki konusunda Ankara'dan gelen profesörlerin karar vereceğini söyledi.

Evren'i hastanede ziyaret eden Kayserili İşadamı Muharrem Eskiyapan ise Evren'in bu akşam kendilerine yemeğe gelmeyi planladığını belirterek "Paşanın durumu çok iyi, az önce konuştum kendisiyle.İnşallah en kısa zamanda sağlığına, sıhhatine kavuşacak. Biz Kayseriliyiz, bu akşam özellikle eşimden mantı yapmasını istedi. Mantı hazırladık, yarım saat vardı gelmesine, duyduk geldim. Maşallah durumu iyi. Mantının parasını alacağım söyledim kendisine." İfadelerini kullandı.

Bodrum Unıversel Hospıtal Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit de, sindirim sistemi kanaması nedeniyle Kenan Evren'i yoğun bakıma aldıklarını hatırlatarak, "Kardiyoloji uzmanımız kalbiyle ilgili ciddi yavaşlama ve ritim bozukluğu sebebiyle geçici bir kalp pili uyguladı. Daha sonrasında da sinir sistemindeki kanaması içinde tedavilerine başladık. Sayın Cumhurbaşkanımız daha öncede benzer şekilde bir kez daha sindirim sistemi kanaması geçirmiş." dedi.

GATA'dan bir ambulans uçakla kardiyoloji ve gastireontör profesörünün yola çıkarak Bodrum'a hareket ettiğini kaydeden Babayiğit, "Muhtemelen uygun hale getirim tedavisini düzenledikten sonrada Ankara'ya transfer edeceğiz. Şuan şuuru açık. Ankara'dan ekip geldikten sonra yeniden değerlendireceğiz. Fakat bu şekildeki takip eden saatlerdeki seyri olur gibiyse bu gece transferi olacak." değerlendirmesinde bulundu.

(CİHAN)