Görme Engelli Eski Vekilden Siyaset Dersi

Görme Engelli Eski Vekilden Siyaset Dersi

Ak Parti Bolu İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'nde, görme engelli eski milletvekili Lokman Ayva konuştu.

Görme Engelli Eski Vekilden Siyaset Dersi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Parti Bolu İl Teşkilatı Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'nde 5. hafta derslerine eski milletvekili Lokman Ayva ve kişisel gelişim uzmanı Şafak Keklik katıldı.

Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen eğitimlerde ilk olarak kürsüye görme engelli eski milletvekili Lokman Ayva çıktı. Ayva 2002 yılında medyaya yansıyan donarak ölme ve bankamatikte bulunan engelli bir vatandaşın üzerine giyecek pantolonunun olmamasının kendisini çok etkilediğini belirterek şöyle konuştu: "Meseleyi Bütçe Komisyonu'na getirdim. Engellilere yaşlılara, kimsesizlere bütçeden 1 milyon TL pay ayrılmasını istedim. Ama o yıl bütçede bu kabul edilmedi. Hemen gidip kendimce gerekçelerimi sıralayarak istifa mektubu yazdım. Tam bitirdim, durup düşündüm. Aklıma, Mevlana'nın, 'Üzülme. İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur." sözü geldi. Düşündüm ben bu işin daha iyisini yapabilirim diye. Başladım kulis yapmaya ve Kemal Unakıtan döneminde ki bütçe görüşmelerinde miktarı tam aklımda değil ama 22 milyon TL engelliler, yaşlılar kimsesizler ve yardıma muhtaçlar için ayrıldı. İşte bu söz bizim bayrağımız olmalı. Bir şeyi çok istediğimiz halde olmuyorsa oturup eksiklerimizi gözden geçirmeliyiz." dedi.

Lokman Ayva'nın ardından, kişisel gelişim uzmanı olan ve Türk Hava Yolları dahil Türkiye'nin önde gelen 140 firmasına kurumsal gelişim, yönetici ve lider yetiştirme ve eğitimci yetiştirme seminerleri Keklik, katılımcılara iki saatlik bir sunum yaptı.