Batman'da Kitap Kurtları Ödüllendirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Batman'da Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel
Batman'da Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Değerler Eğitim kapsamında Batman Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'yle ortak yürüttüğü "Biri Kitap Kurdu mu Dedi?

Değerler Eğitim kapsamında Batman Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'yle ortak yürüttüğü "Biri Kitap Kurdu mu Dedi?" projesinin ödülleri verildi.

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün Konferans Salonu'nda gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 42 okuldan 800 öğrencinin katıldığı proje kapsamında komisyonca belirlenen kitaplar öğrencilere dağıtılmış, yıl sonunda da öğrenciler bu kitaplardan sınava tabi tutulmuşlardı. Sınav sonunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde dereceye giren öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, "Bizim medeniyetimizde kitap okumanın finali son nefeste okunan kitaptır. İnşallah sizlerle beraber kitapla iç içe olmak, kitapla hemhal olmak, kitapla hemdem olmak gerçekleşir ve kitap hayatımızın her dem bir parçası olur. Bu projede bizimle birlikte olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze ve projede emeği geçen herkese ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ise "Bu anlamlı projede çalışan proje ekibi ve diğer tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu projeye katkı sunuyor olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum." açıklamasını yaptı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE OKULLARI

Birinciler; Makbule Güner (Batman Anadolu Lisesi), Büşra Gösteriş (İMKB Pazaryeri Ortaokulu), Nisa Gündüz (Mehmet Akif İlkokulu)

İkinciler; Hamdiye Görhan (Batman Anadolu Lisesi), Esma Özer (Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu), Zeynep Yaren İnsel (Mehmet Akif İlkokulu)

Üçüncüler; Abdulkadir Tuncer (Fatih Anadolu Lisesi), Sultan Rüzgar (Hürriyet Ortaokulu), Serkan Yalçın (19 Mayıs İlkokulu)

Dördüncüler; İbrahim Yardımcı ve Şeval Konus (Abdulcelil Candan İHO), Hüseyin Özperk (Necat Nasıroğlu İlkokulu), Medine Kardaş ve Zemzeme Erik (Yavuz Selim İlkokulu), Remziye Turan (Mehmet Akif İlkokulu)

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title