Rumeli Haberleri

Rumeli haber, Rumeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rumeli - 27.3.2020
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinden sağlıkçılar için siperlik üretimine destek
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede sağlıkçılar için 3D yazıcılarıyla yüz koruyucu siper üretmek için sosyal medyada bir araya gelerek kolektif üretim hareketi başlatan "3 Boyutlu Destek" oluşumuna 3D yazıcı ve ham madde desteğinde bulundu.
Rumeli - 17.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
İSTANBUL BOĞAZI'NDA DÜMENİ KİTLENEN GEMİ KIYIYA ÇEKİLDİ  Haber-Kamera: Yılmaz OKUR / İSTANBUL DHA  İstanbul Boğazı, Beykoz açıklarında Liberya bandıralı bir kargo gemisinin dümeni henüz belirlenemeyen bir nedenle kilitlendi.  Olay yerine Kıyı Emniyeti ekipler sevk edildi. Kıyı Emniyeti'ne bağlı kurtarma gemisi eşliğinde kıyıya çekildi. Rumeli Feneri açıklarına demirleyen gemi arızası giderildikten sonra yoluna devam edecek.
Rumeli - 17.3.2020
İSTANBUL BOĞAZI'NDA DÜMENİ KİTLENEN GEMİ KIYIYA ÇEKİLDİ (
Haber-Kamera: Yılmaz OKUR / İSTANBUL DHA  İstanbul Boğazı, Beykoz açıklarında Liberya bandıralı bir kargo gemisinin dümeni henüz belirlenemeyen bir nedenle kilitlendi.  Olay yerine Kıyı Emniyeti ekipler sevk edildi. Kıyı Emniyeti'ne bağlı kurtarma gemisi eşliğinde kıyıya çekildi. Rumeli Feneri açıklarına demirleyen gemi arızası giderildikten sonra yoluna devam edecek.
Rumeli - 17.3.2020
Boğazda facianın eşiğinden dönüldü
Kargo gemisindeki motor arızası korkuttu Akşam saatlerinde meydana gelen olayda İstanbul boğazında hareketli dakikalar yaşandı. Liberya bayraklı kargo gemisi olan TYCOON, Ukrayna'nın Odessa şehrine gitmek için seyir haline geçti. İstanbul Boğazından geçişi sırasında motor arızası yapan dev gemiye önce kılavuz olarak eşlik eden Kıyı Emniyeti ekibi yardım etti. Geminin kıyıya doğru sürüklenip olası bir facia yaşanmasının önüne geçildi. Deniz polisi mavi sularda herhangi bir kaza yaşanmaması için önlem alırken Kıyı Emniyeti'ne bağlı ekipler ve mürettabat gemi çevresinde ışıklar tutarak denetim gerçekleştirdi. Boğazdan kontrollü bir şekilde çıkartılan gemi, Rumeli feneri açığına demirlerken ilerleyen günlerde motor arızasının tamamen giderilmesinin ardından yoluna devam edecek.
Rumeli - 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
Methal Grubu'nda Ertuğrul, Seddülbahir, Kumkale, Orhaniye bataryaları ile Erenköy civarında yerleştirilmiş bir kısım seyyar obüs bataryası, Merkez Grubu'nda ise Anadolu ve Rumeli bataryaları bulunuyordu.
Rumeli - 13.3.2020
İstanbul'un alışveriş caddeleri olumlu sinyaller veriyor
Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield'ın, Avrupa Yakası'nda İstiklal Caddesi ve Rumeli, Teşvikiye, Vali Konağı ve Abdi İpekçi'yi kapsayan Nişantaşı Bölgesi ile Anadolu Yakası'ndaki Bağdat Caddesi olmak üzere İstanbul'un 3 ana caddesini inceleyen altıncı İstanbul Alışveriş Caddeleri Raporu yayınladı.
Rumeli - 10.3.2020
SON ANLARI KAMERADA... ÇARESİZ AİLENİN BEKLEYİŞİ
Burak Şahin'in acılı ailesi ise olayın üzerinden olayın ardından 3,5 ay  geçmesine rağmen her gün Rumeli Hisarı'na giderek oğullarının cansız bedenini bulmayı umut ediyor.
Rumeli - 3.3.2020
Yücelciler idam edilişlerinin 72. yılında Üsküp'te anıldı
Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Murat, buradaki konuşmasında, "Yücelcileri anmak boynumuzun bir borcudur. Sanırım Kuzey Makedonya Türk varlığının, Rumeli'deki Türk varlığının en büyük abidelerinden biridir.
Rumeli - 2.3.2020
Rumeli ve Balkan derneklerinden Bahar Kalkanı Harekatı'na destek
Rumeli ve Balkan dernekleri, Bahar Kalkanı Harekatı'na ilişkin bir destek bildirisi yayımladı.
Rumeli - 1.3.2020
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği şehitler için anma programı düzenledi
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler ve Balkan Türkleri Yücel şehitleri için anma programı düzenledi.
Rumeli - 28.2.2020
İstanbul'da cuma namazının ardından İdlib'deki şehitler için dua edildi
Büyük Çamlıca Camisi'nde şehitler için Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği tarafından dua merasimi düzenlendi.
Rumeli - 24.2.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
"Rumeli Halk İnanışları" programı gerçekleşti Kırklareli Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından "Rumeli Halk İnanışları" programı düzenlendi.
Rumeli - 22.2.2020
Balkanlar'da yaşayan Türklerden "Türkçenin korunması talebi"
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Edirne temsilciliğinde Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Kosova, Makedonya ve Gagauz Özerk Yeri'nden sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla, "Balkanlar'da Faaliyet Gösteren STK'lerin Edirne Buluşması" çalıştayı düzenlendi.
Rumeli - 19.2.2020
'Tarihten Miras Ulu Camiler Fotoğraf Sergisi ve Konferans'
Tuzla Belediye Başkanlığı iş birliğiyle "Tarihten Miras Ulu Camiler Fotoğraf Sergisi" ve Prof. Dr. Abdülhamit Tüfekçioğlu Konferansı, 14 Şubat Cuma günü saat 15.00'te Rumeli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rumeli Haberleri | Rumeli Haber - Haberler - Sayfa 5 - Rumeli haberleri, son dakika rumeli haber ve gelişmeleri burada. Güçlü bir bağışıklık sistemi için uzmanından 8 öneri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 14:42:15. #1.14#
title