Haberler

Sinop'ta Balkan ve Rumeli lezzetleri tanıtıldı

Güncelleme:

Sinop'ta mübadelenin yıl dönümü dolayısıyla Balkan ve Rumeli lezzetlerinin tanıtımı amacıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Balkan ve Rumeli lezzetleri katılımcılara sunuldu ve bir kitap tanıtımı yapıldı.

Sinop'ta, mübadelenin yıl dönümü dolayısıyla Balkan ve Rumeli lezzetlerinin tanıtımı amacıyla etkinlik düzenlendi.

Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneğince Sabahattin Ali Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, etli yufka, yarım patlıcan, kabak sıyırma gibi Balkan ve Rumeli lezzetleri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Etkinlikte ayrıca, katılımcılara Rumeli Balkan ve Rumeli yemekleri kitabının tanıtımı da yapılarak, yemekler hakkında bilgi verildi.

Dernek Başkanı Kenan Aral, burada yaptığı konuşmada, mübadelenin 100'üncü yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ettiklerini söyledi.

Taze balığıyla ünlü Sinop'ta Balkan ve Rumeli lezzetlerinin de tadılmış olmasının kendileri adına memnuniyet verici olduğunu dile getiren Aral, "Emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Çünkü Balkan ve Rumeli lezzetlerimizin de tanıtılması, yeni insanlara tattırılması önemliydi. Bu noktada ayrıca Balkan ve Rumeli lezzetlerimizin tanıtıldığı bir kitap hazırladık. Bu kitabımızla da lezzetlerimizi tanıtmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda katılımcılara, Balkan ve Rumeli lezzetleri kitabı hediye edildi.

Kaynak: AA / Güncel

Rumeli Sinop Yemek Kültür Etkinlik Kültür Sanat Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
Özel'den Erdoğan'ın 'İadeiziyareti hazmedemediler' sözlerine sert yanıt

Özel'den Erdoğan'ın "İadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine sert yanıt

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title