Elmadağ Haberleri

Elmadağ haber, Elmadağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Elmadağ - 25.09.2020
Serbest güreşçiler Ankara'da kampa girecek
Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, serbest stilde mücadele eden sporcular, 30 Eylül'de Elmadağ'da kampa girecek.
Elmadağ - 18.09.2020
Son dakika haberi: Elmadağ'da mobilya fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı
Son dakika haberleri: Ankara'nın Elmadağ ilçesinde, bir mobilya fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı.
Elmadağ - 30.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roketsan'daki açılış töreninde konuştu: (3)
Ayrıca buradan elde edilecek imkanlar, Türkiye Uzay Ajansımızca hazırlanan Milli Uzay Programı'nda yer alan hedeflerimize hizmet edecek. Stratejik önemi haiz bu projenin testlerini başarıyla gerçekleştirdik. Milli teknolojilerle fırlattığımız ilk yerli Sonda roketimiz 130 kilometre irtifaya çıkarak, uzayın sınırı olarak kabul edilen 100 kilometre çizgisini aştı. Böylece Türkiye, tamamen kendi geliştirdikleri projelerle uzaya ilk adımını atmış oldu. Artık yerli ve milli teknolojilerle uzay ligindeyiz." "Bu sistemlerin navigasyonu da yine ilk kez milli imkanlarla üretildi" Erdoğan, bu roket sistemine ilişkin video görüntülerini izlemesinin ardından roketin katı yakıt teknolojisiyle gönderildiğini ve bundan sonra hem katı hem de sıvı yakıtla test etme aşamasına geçileceğini bildirerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Milli olarak geliştirilen sıvı yakıtlı roket motoru teknolojisinin ilk uzay denemelerine başlayacağımızın müjdesini buradan vermek istiyorum. Hibrit yakıtlı roket motorları geliştirme faaliyetlerimize de devam ediyoruz. Hem uzay uygulamalarında hem de havacılık ve ulaştırma alanında temiz enerji kaynağı olan yüksek kapasiteli hidrojen yakıt pili teknolojisi yine bu merkez altında geliştirildi. Füze güdümlü mühimmat ve silah sistemlerinde ihtiyaç duyulan küresel konumlama sistemi alıcısı, yani bu sistemlerin navigasyonu da yine ilk kez milli imkanlarla üretildi. Yine bu merkezde minyatür silahlar, hipersonik sistemler, lazer ve elektromanyetik teknolojisine sahip yönlendirilmiş enerji silahları gibi geleceğin teknolojisi üzerinde çalışmalar yürütüyoruz." "Patlayıcı ham madde ihtiyacımızın büyük bir kısmı milli imkanlarla üretilecek" Merkezin uhdesindeki projelerin toplam büyüklüğünün 9 milyar lirayı aştığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Bugün aynı zamanda Roketsan'ın Elmadağ'daki patlayıcı ham madde üretim tesisini de canlı bağlantısıyla açıyoruz.
Elmadağ - 30.08.2020
Türkiye savunmada iki yeni tesis kazandı
Bu merkezde Mikro Uydu Fırlatma Projesi, katı ve sıvı yakıtlı roket motoru gibi projelerinin yanı sıra geleceğin harp ortamında yer alacak yenilikçi silah sistemleri ile mevcut füze savunma sistemlerinin geliştirilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirten Demir, tesisle ilgili şu bilgileri verdi: "Bu merkezde uzay sistemleri üzerine yapılan çalışmaların, ülkemizin stratejik silah, mühimmat ve füze sistemleriyle ilgili çalışmalar ve geliştirdiği teknolojilere katkısı olacağı aşikardır. Elmadağ'da açılışını yapacağımız ham madde üretim tesisi de Ar-Ge çalışmalarının üretime dönüşmesi anlamında TÜBİTAK MAM ile ROKETSAN iş birliğine güzel bir örnek teşkil etmiştir.
Elmadağ - 29.08.2020
Başkan Musa Aydın'dan genç güreşçilere ziyaret
Federasyonun açıklamasına göre Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenen pandemi kuralları çerçevesinde çalışmalarını Elmadağ'da sürdüren genç güreşçilere moral ziyaretinde bulundu.
Elmadağ - 10.08.2020
İçişleri Bakanı Soylu, Koruma Eğitim Akademisi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Koruma Eğitim Akademisinin açılışı nedeniyle Elmadağ Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Soylu, ülkelerin güvenlik problemlerini yönetmekteki tecrübe ve başarısının küresel salgın döneminde de kendini gösterdiğini söyledi.
Elmadağ - 10.08.2020
İçişleri Bakanı Soylu, Koruma Eğitim Akademisi Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Koruma Eğitim Akademisinin açılışı nedeniyle Elmadağ Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde tören düzenlendi.
Elmadağ - 10.08.2020
Kara yollarında durum
Elmadağ-Kırıkkale ayrımı-Kalecik yolunun 9-31.
Elmadağ - 07.08.2020
Kara yollarında durum
Elmadağ-Kırıkkale ayrımı-Kalecik yolunun 1-9.
Elmadağ - 29.07.2020
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT Projesini helikopter ile havadan inceledi
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT Projesini helikopter ile havadan inceledi ANKARA - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesini havadan inceledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bugün Ankara-Sivas YHT Projesinde gelinen son durumu yerinde incelemek üzere Yozgat'a gitti. Yerköy Şantiyesinde bring alan Bakan Karaismailoğlu, yatırımda gelinen son durumu helikopter ile havadan inceleyerek, proje hakkında bilgi aldı. Karaismailoğlu, Proje'nin Elmadağ şantiyesinde de çalışmaları gün içinde yerinde görecek.
Elmadağ - 12.06.2020
Ankara için sağanak uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün akşam saatlerine kadar Ankara'nın güney ve doğu ilçelerinde (Mamak, Elmadağ, Bala ve Kalecik) gök gürültülü sağanak ve yerel dolu yağışı tahmin ediliyor.
Elmadağ - 27.05.2020
Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor
Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor -Ankara ile Sivas arasında ki ulaşım süresini 2 saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren projesinde yıl sonunda seferler başlayacak SİVAS - Ankara ile Sivas arasında ki ulaşım süresini 2 saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren projesinde yıl sonunda seferler başlayacak. Sivas Valisi Salih Ayhan tüm dünyayı etkisi altıdan alan korona virüs salgınına rağmen çalışmaları hız kesmeden devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı projesinde incelemelerde bulundu. Proje kapsamında çalışmaların sürdüğü bin 400 metre uzunluğundaki Eşmebaşı tünelini gezdi. Ayhan ve beraberindekiler, Ramazan bayramında dahi işlerini bırakmayarak çalışan işçilere teşekkür edip, alkış tuttu. Yıl sonunda seferler başlayacak Sivas Valisi Salih Ayhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinde yıl sonunda seferlerin başlamasının hedeflendiğini hatırlatıp, "Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının en önemli noktalarından birisi olan Eşmebaşı tünelindeyiz. Bu tünel Sivas ve Yerköy arasında alt yapı çalışması henüz tamamlanmayan tek yer. Bu gecikme Mart ayında tünelde yaşanan bir heyelandan kaynaklandı. Hem çalışmaları yerinde incelemek hem de bayramda dahi çalışan arkadaşları alkışlamak için buradayız. Hummalı bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Corona virüs tedbirleri nedeniyle biraz yavaşlama olsa da heyecan ve motivasyonumuzda hiçbir eksilme olmadı. İnşallah yıl sonunda tren seferleri başlamış olacak" dedi. Eşmebaşı'nda tarih yazılıyor Vali Ayhan, Eşmebaşı tüneli inşaatında adeta tarih yazıldığını belirtip, heyelanlı bölgenin onarılıp güçlendirilmesinde ileri inşaat teknolojilerinden istifade edildiğini söyledi. Yumuşak zemine 2 bin farklı noktadan özel malzemeler basılarak güçlendirme çalışması yapıldığını ifade eden Ayhan, "Bu tünel bin 400 metre uzunluğunda bir tünel. Şubat ayında bitmişti ancak heyelan nedeniyle 100 metrelik kısımda çalışmalar yeniden başladı. Özel bir teknikle heyelanlı bölge onarılıp güçlendiriliyor. Haziran ortalarında bu çalışmanın tamamlanıp, Sivas ve Yerköy arasının tamamen tamamlanmış olması hedefleniyor" şeklinde konuştu. Ankara-Sivas arası 2 saate inecek Ankara - Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı; Kayaş-Yerköy arası 151 kilometre ve Yerköy-Sivas arası da 242 kilometre olmak üzere toplam 393 kilometre uzunluğunda olacak. Projede; Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas olmak üzere toplam 8 istasyon yer alacak.
Elmadağ - 26.05.2020
Bakan Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT şantiyesinde incelemelerde bulundu Açıklaması
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT Hattı Elmadağ Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu.
title