CEMBUREAU Genel Kurulu Viyana'da Toplandı - Haberler
Haberi Paylaş

CEMBUREAU Genel Kurulu Viyana'da Toplandı

CEMBUREAU Genel Kurulu Viyana'da Toplandı
Bültenler - Haberler | Güncel

11 Haziran 2013 tarihinde Viyana, Avusturya'da toplanan CEMBUREAU Genel Kurulu' nda, geçtiğimiz yıl Başkan Yardımcılığı görevini tamamlayan Peter Hoddinott, iki yıllık dönem boyunca CEMBUREAU Başkanı olarak seçildi.

Hoddinott bu görevi Ignacio Madridejos'dan devraldı. Toplantıda, Heidelberg Yönetim Kurulu üyesi Daniel Gauthier ise iki yıllık dönem için CEMBUREAU Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Lafarge'ın dünya çapında dış kaynaklı satın alma ve enerji stratejisinden sorumlu olan Peter Hoddinott 2012 yılından bu yana Lafarge Enerji & Stratejik Satıl Alma Başkan Vekili olarak görevini yürütmektedir. Hoddinott, daha önceleri, Lafarge'ın Batı Avrupa, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde operasyonel görevlerde bulundu.

Hoddinott, CEMBUREAU Başkanı seçilmesinin ardından yapmış olduğu konuşmada "Avrupa çimento sektörüne hizmet için seçilmiş olmak, gurur ve ayrıcalıktır. Ignacio Madridejos'un geçtiğimiz iki yıl boyunca temelini atmış olduğu çalışmaları ileriye taşımak adına, tüm sektörle çalışmak için sabırsızlanıyorum.

Özellikle sektörün güçlendirilmesinde karşılaşılan zorlukların aşılması için yapılacak faaliyetler;

• Avrupalı politikacılar, Kurumlar ve Sivil Toplum Örgütleri ile yapıcı bir diyalog sağlayarak, gelecekte uygulanacak politikaların şekillendirilmesinde etkin rol oynamak,

• Sektörü tanıtmak, sosyal, politik ve çevre ile ilgili ihtiyaçların karşılanmasında güvenli, enerji açısından verimli ve dayanıklı konut ve altyapı sağlayan beton yapıların, sürdürülebilir ve yenilikçi özelliğini ortaya koymak,

• Rekabetçi ve yerel çimento endüstrisi ihtiyacına odaklanarak, Avrupa'nın öncelikleri olan ekonomik gelişme ve çevresel sürece eşsiz katkı sağlamaktır." dedi.

Ignacio Madridejos' a iki yıl boyunca Birliğe yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür eden CEMBUREAU CEO' su Koen Coppenholle, ayrıca CEMBUREAU Genel Kurulu organizasyonu için Avusturya Çimento Birliği, Vi-Z'e teşekkür etti. Coppenholle "Avrupa Çimento Araştırma Akademisi tarafından da ifade edildiği gibi, birçok yenilikçi girişime başlanmış olup, önümüzdeki 10 yıl içinde bu alanda kaydedilecek gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Vi-Z Başkan Vekili, Thomas Spannagi, CEMBUREAU Genel Kurulu'na Viyana'da ev sahipliği yapmış olmanın, büyük bir memnuniyet ve onur olduğunu ifade etti. Ayrıca sektörde karşılaşılan temel zorluklardan bahsederek Birlikler ve CEMBUREAU arasındaki yakın ilişkilerin devamını umduğunu belirtti.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title