Yılın Başkanı Seçilen Lütfi Savaş'ı Muhtarlar Kutladı

Yılın Başkanı Seçilen Lütfi Savaş'ı Muhtarlar Kutladı

Hatay Mahalle Muhtarları Federasyonu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın Ekovitrin'de 'Yılın Başkanı' seçilmesini kutlamak adına, HATMEK'te bir toplandı düzenledi.

Yılın Başkanı Seçilen Lütfi Savaş'ı Muhtarlar Kutladı

Hatay Mahalle Muhtarları Federasyonu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın Ekovitrin'de 'Yılın Başkanı' seçilmesini kutlamak adına, HATMEK'te bir toplandı düzenledi.


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın da katıldığı toplantıya, Altınçay Muhtarı Ali Demir, Kırıkhan Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Karataş, Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cabiroğlu, Hassa muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Duyun, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Yayladağı Muhtarlar Derneği Başkanı Emek Çakılı, İskenderun Muhtarlar Temsilcisi Bahattin Keleş, ilçe dernek başkanları ve ilçe temsilcileri ve Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü de katılım gösterdi. Muhtarlar ve Dernek Başkanlarıyla tek tek selamlaşan Savaş, yoğun sevgi seliyle karşılaştı.


Dernek Başkanlarının sırayla yaptığı konuşmalarda; HBB Başkanı Savaş'a Ekovitrin'de 'Yılın Başkanı' ödülüne layık görülmesinden dolayı tebriklerini ilettiler.


'TEMENNİMİZ AVRUPA BELEDİYE BAŞKANI DA SEÇİLMENİZ'


Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı Cabiroğlu yaptığı konuşmada, ödülün hayırlı olmasını dileyip, "Bu ödüle layık olduğunu hepimiz biliyoruz. Temennimiz önümüzdeki yıllarda Avrupa Belediye Başkanı seçilmeniz'' dedi. Cabiroğlu yaptığı konuşmayla salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı.


Akdeniz Muhtarlar Federasyonu yaptığı konuşmada, ''Bu ödül hepimizi gururlandırdı. Başkanımız her zaman muhtarlar çözüm ortağımızdır diyerek bizlere sahip çıktı. Huzurlarınızda bizlere bu onuru yaşattığı içim HBB başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş'a tekrar tekrar teşekkür ediyorum'' dedi.


SAVAŞ: BU BENİM DEĞİL HATAY'IN ÖDÜLÜ


Yılın belediye başkanı, Hatay'ın gururu şeklinde sahneye çağrılan Başkan Savaş, toplantının kendisi için sürpriz olduğunu belirtip şunları söyledi: "Bu benim değil Hatay'ın ödülü. 310.202 kişi tarafından oylanan ve büyük yüzdeyle aldığım bu ödülü halkıma adadım. O hepimizin ödülü. Hizmete ihtiyacı olan mahallelerimizi biliyorum. Bazı devlet kurumlarının başındakiler devletin kurumu olduğunu unutup siyasi bir partinin kurumu gibi davranıyorlar. Önce elektriği kesiyorlar, ardından su kesiliyor. Bu da halkı olumsuz etkiliyor. Ayrıca içme suyu, kanalizasyon ve sulama kanallarıyla ilgili sorunları da biliyorum. Bunlar için sizlerden zaman istiyorum. Ramazan ayı dolayısıyla biraz durakladım, ama Ramazan'dan sonra sorun olan bölgeleri gezmeye devam edeceğim. Yol konusunda alt yapı ve üst yapı yapmaya da devam edeceğiz. Biz bir ekibiz, birlikte çalışıp birlikte başaracağız. Mahalle halkınız mutluysa siz de mutlusunuz siz mutluysanız ben de mutluyum bu sevgi karşılıklı. Özellikle 30 Mart'ta beni destekleyen o mahşer gününde beni yalnız bırakmayanlardan Allah razı olsun. O seçim Türkiye'de örnek oldu. Hepinize bu ince düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederim.'' dedi.


Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı Mahmut Gülcü'nün başkan Savaş'a çiçek takdim etmesi ve muhtarların hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle toplantı sona erdi.

Kaynak: CİHAN