Umre Haberleri

Umre haber, Umre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umre - 29.4.2020
CHP'li Başarır, doğalgaz alımına yönelik iddialarda bulundu
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde sınıfta kaldığını savunan Başarır, şunları kaydetti: "TFF, maçları çok önce seyircisiz oynatsaydı veya ligi iptal etseydi, insanlarımız daha çok korunacaktı. Diyanet, umre sürecini doğru yönetseydi, yurt dışına giden ve gelen insanlar virüsü getirmeyecekti.
Umre - 29.4.2020
Çorum'da karantina süreleri dolan 314 kişi evlerine gönderildi
Suudi Arabistan'da işçi olarak çalışanlar ile umre için kutsal topraklara gidenlerden oluşan ve Türkiye'ye getirilerek Çorum'da 14 Nisan'da yurda yerleştirilen 314 kişinin 14 günlük karantina süresi doldu.
Umre - 28.4.2020
Çorum'da karantina süresini tamamlayan 314 kişi evlerine gönderildi
Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 Nisan'da Gençlik ve Spor Bakanlığının Çorum'daki İskilipli Atıf Hoca Yurdu'na yerleştirilen, Suudi Arabistan'da işçi olarak çalışanlar ile umre için kutsal topraklara gidenlerden oluşan 314 kişinin 14 günlük karantina süresi doldu.
Umre - 27.4.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu hafta sonu da 3 gün süreyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız"
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı, korona virüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından yaptığı açıklamada sözlerine şöyle başladı: "Kabinemizin 29. toplantımızı gerçekleştirdik. Ramazan ayının birliğimizi kardeşliğimizi güçlendirmesini diliyorum. Küresel felaket halini alan korona hastalığının üstesinden gelerek Ramazan'ın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz." "59 ayrı ülkeden 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz" Yeni hasta ve ölüm sayısının günden güne azaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Korona virüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelenin somut neticelerini almaya başladığımız bir döneme girdik. Toplam test sayısında 1 milyona doğru gitmemize rağmen yeni hasta ve ölüm sayımız günden güne azalıyor. İyileşen hasta sayımızın yeni hasta sayısını geçmesi olumlu yönde önemli bir kırılma noktasıdır. Türkiye toplam hasta sayısına göre ölüm oranı bakımından da Avrupa'daki en iyi ülke durumundadır. Salgını çok rahatlıkla göğüsleyebilen sağlık sistemimiz diğer hizmetlerde de herhangi bir aksamaya meydan vermeden faaliyetlerini sürdürmüştür. Sadece ülkemizdeki vatandaşlarımızın sağlığını korumakla ve tedavisiyle yetinmedik. Dünyanın her yerindeki kardeşlerimize de sahip çıktık. Yurt dışında yerleşik olmayan eğitim, Umre veya kısa süreli seyahat için gitmiş bulunan 40 bine yakın vatandaşımızı ülkemize getirdik.
Umre - 27.4.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından konuştu: (1)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "İlk orucunu cuma günü tuttuğumuz ramazanın milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabb'imden niyaz ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan ramazan ayının birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmesini diliyorum. Bu mübarek ayın, dünyanın dört bir yanında zulüm altında inleyen mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Küresel bir felaket halini alan Kovid-19 hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz." "59 ayrı ülkeden 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz" Ülke ve millet olarak, koronavirüs salgınına karşı yürütülen mücadelenin somut neticelerinin alınmaya başlandığı bir döneme girildiğini dile getiren Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Hamdolsun toplam test sayısında 1 milyona doğru gitmemize rağmen, yeni hasta ve ölüm sayımız günden güne azalıyor. İyileşen hasta sayımızın, yeni hasta sayısını geçmesi olumlu yönde önemli bir kırılma noktasıdır. Türkiye, toplam hasta sayısına göre ölüm oranı bakımından da Avrupa'daki en iyi ülke durumundadır. Salgını çok rahatlıkla göğüsleyebilen sağlık sistemimiz, diğer hizmetlerde de herhangi bir aksamaya meydan vermeden faaliyetlerini sürdürmüştür. Sadece ülkemizdeki vatandaşlarımızın sağlığını korumakla ve tedavisiyle yetinmedik. Dünyanın her yerindeki kardeşlerimize de sahip çıktık. Yurt dışında yerleşik olmayan eğitim, umre veya kısa süreli seyahat için gitmiş bulunan 40 bine yakın vatandaşımızı ülkemize getirdik.
Umre - 26.4.2020
Diyanet, akıllı telefonlar için geliştirdiği "Fetva" uygulamasını kullanıma sundu
iOS ve Android işletim sistemleri için ilk versiyonu yayınlanan "Fetva" uygulamasında inanç, dua ve zikir, temizlik, namaz, oruç, zekat ve sadaka, hac ve umre, kurban, adak ve yemin, aile hayatı, ticari hayat, vakıf, miras ve vasiyet, sosyal hayat, yiyecek ve içecekler, tıp ve sağlık, kadınlara özel, bidat ve hurafeler başlıklarında binden fazla soru ve cevapları yer alıyor.
Umre - 24.4.2020
Güney Afrika Devlet Başkanından yardım kuruluşlarına ramazanda destek çağrısı Açıklaması
Ramazanın, insanlık için dayanışma ve fedakarlık ayı olduğunu vurgulayan Ramaphosa, "Bu sene ramazan maalesef geçen yıllardaki gibi olmayacak. Kovid-19 yüzünden insanların camide namaz kılma, umre programı yapma ve aile ya da arkadaşlarını ziyaret etme gibi ramazan ritüelleri maalesef artık mümkün olmayacak.
Umre - 24.4.2020
Muhammed bin Selman'ın 2030 rüyası kâbusa dönüşüyor
Son beş yılda petrol fiyatlarındaki yüzde seksene varan bu gerileme, Suudi bütçesine çok ağır bir yük yükledi. Üstelik Arap Baharı sürecinde Riyad'ın bayraktarlığını yaptığı demokrasi ve insan hakları temelli sokak hareketlerinin ortaya çıkardığı devrimci dalgayı tersine çevirme politikası ve Yemen savaşı Suudilerin harcamalarını katlayarak artırmıştı. Yaşanan bu petrol şokuna ilaveten Kovid-19 sürecinde iptal edilen hac ve umre vizeleri ülkenin petrolden sonra en önemli ikinci gelir kaleminin de tükenme noktasına gelmesine yol açtı.
Umre - 22.4.2020
Umre dönüşü yurtta karantinada kalan çiftten teşekkür
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye getirilerek Eskişehir'de Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurdunda gözlem altına alınan Emrah ve Merve Çetinkaya çifti, gösterilen misafirperverliğe teşekkür etti.
Umre - 21.4.2020
Koronavirüs nedeniyle zemzem satışları durdu
  KORONAVİRÜS salgını nedeniyle Suudi Arabistan'dan gelen zemzem sularında satışlar durdu. Hac ve umre malzemesi satan Ahmet Diyarbekirli, "Zemzem sularımız yurtdışından geldiği için vatandaşlarımızda bir tedirginlik var.
Umre - 21.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yangında ölen Irmak ve Nazlı Kartal kardeşlerin babaları Ahmet Kartal ile fotoğrafı -Yanan bağ evinin görüntüsü -İki kardeşin cesetlerinin götürülmesinden görüntü -Yanan bağ evinin çevresinde toplanan komşulardan görüntü Haber - Kamera: Burhan CEYHAN / AYDIN, DHA)  ======================== Koronavirüs nedeniyle zemzem satışları durdu   KORONAVİRÜS salgını nedeniyle Suudi Arabistan'dan gelen zemzem sularında satışlar durdu. Hac ve umre malzemesi satan Ahmet Diyarbekirli, "Zemzem sularımız yurtdışından geldiği için vatandaşlarımızda bir tedirginlik var.
Umre - 21.4.2020
Umre için biriktirdiği parayı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı
Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Satu Uslu, Milli Dayanışma Kampanyası'na umre için biriktirdiği 10 bin lirayı bağışlayarak katıldı.
Umre - 20.4.2020
Umre dönüşü karantinaya alınan 350 kişi, evlerine gönderildi
Umre dönüşü karantinaya alınan 350 kişi, evlerine gönderildiSUUDİ Arabistan'dan umreden döndükten sonra Konya'da yurda yerleştirilen 362 kişiden koronavirüs testleri negatif çıkan 350 kişi, 14 günlük karantina sürelerinin dolmasının ardından evlerine gönderildi.
Umre - 20.4.2020
Konya'da umre dönüşü karantinaya alınanlardan bazıları tahliye edildi
Konya'da umre dönüşü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 5 Nisan'da karantinaya alınan 362 kişiden süresi dolan bazı vatandaşların tahliye işlemi tamamlandı.
Umre - 18.4.2020
Çorum'daki yurtlarda kalan 315 kişinin karantinaları sürüyor
Umre ziyareti ve çalışmak için gittikleri Suudi Arabistan'dan 14 Nisan günü getirilen 315 vatandaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında Çorum'daki yurtlara yerleştirildi.
Umre - 16.4.2020
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu
Diyanet İşleri Başkanlığı, umreden dönenlere ilişkin iddialarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyon Üyesi Doktor Hakan Hekimoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Umre - 16.4.2020
Yurttaki karantina misafirine, doğum günü sürprizi
UMRE için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki yurtta karantinaya alınanlardan Fatma Kıyak'a, AFAD ve polis ekiplerince doğum günü sürprizi yapıldı.
Umre - 16.4.2020
Vali Öksüz'den Milli Dayanışma Kampanyası'na destek olan çocuğa sürpriz
Kars Valisi Türker Öksüz, umre için kumbarasında biriktirdiği paraları Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlayan 6 yaşındaki Fatmanur Kaya'ya çeşitli hediyeler gönderdi.
Umre - 15.4.2020
Boncuk satıp biriktirdiği umre parasını, Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı
Batman'da 40 yaşındaki Güneş Sönük, boncuk satarak umre için biriktirdiği 5 bin lirayı, Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.
Umre - 13.4.2020
Ramazan'da teravihlerin toplu kılınmayacağı açıklandı
Öte yandan Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde sokağa çıkma yasağının bir sonraki duyuruya kadar uzatıldığı duyuruldu. Salgınla mücadele kapsamında Riyad, Tebuk, Cidde, Taif, Ed-Demmam, Ez-Zahran, El-Hefuf, El-Katif, El-Hubar'da 24 saat süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Birçok bölgede eczaneler ve temel gıda ihtiyaçlarını karşılayan iş yerleri hariç tüm iş yerlerinin salgın nedeniyle kapatılmasına karar verilmişti. Ülkede tüm uluslararası uçuşlar durdurulurken, yıl boyu umre ve hac ziyaretleri de askıya alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Umre Haberleri | Umre Haber - Haberler - Sayfa 4 - Umre haberleri, son dakika umre haber ve gelişmeleri burada. Edirne ve Kırklareli'nde projesi hazırlanmamış vakıf eseri kalmayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 00:52:30. #1.14#
title