Tedaş Artvin İl Müdürü Osman Aydın'ın İsmi Caddeye Verildi

Tedaş Artvin İl Müdürü Osman Aydın'ın İsmi Caddeye Verildi

Artvin'in Şavşat İlçesi Meydancık Beldesi Belediyesi, Meclis Kararıyla Beldede Elektrik Hatlarının Yenilenerek Yer Altına Alınması ve Yaptığı Yatırımlar Nedeniyle Artvin Tedaş İl Müdürü Osman Aydın'ın İsmini Bir Caddeye Verdi.

Tedaş Artvin İl Müdürü Osman Aydın'ın İsmi Caddeye Verildi

Artvin'in Şavşat ilçesi Meydancık Beldesi Belediyesi, meclis kararıyla beldede elektrik hatlarının yenilenerek yer altına alınması ve yaptığı yatırımlar nedeniyle Artvin TEDAŞ İl Müdürü Osman Aydın'ın ismini bir caddeye verdi.

Özellikle belde merkezindeki elektrik hatlarının yer altına alınması ile beldenin görünümüne büyük katkıda bulunan TEDAŞ İl Müdürlüğü'ne belde belediye de jestte bulundu. Beldenin merkezindeki bir caddenin ismini değiştiren Meydancık Belediyesi meclisi aldığı kararla bu caddeye TEDAŞ İl Müdürü Osman Aydın'ın isminin verilmesini kararlaştırdı.

Meydancık Belediye Başkanı Nurettin Sancar, TEDAŞ'ın yaptığı hizmetlerin asla unutulamayacağını belirterek, il müdürüne ve kurumuna olan minnet duygusunu ifade için böyle bir karar aldıklarını söyledi. Konudan TEDAŞ İl Müdürü Aydın'ın haberdar olmadığını da belirten Başkan Sancar, "Herhangi bir şekilde bir caddeye isminin verilmesinden değerli müdürümüzün haberi yoktur. Biz kendisinin ve kurumunun çok önemli çalışmaları olduğuna inanıyoruz. Beldemizdeki elektrik hatlarının yenilenmesi ve yeraltına alınması beldemiz için önemli bir olaydır. Caddeye isim koymakla ilgili müdürümüzün herhangi bir talebi olmamıştır. Hatta bu olay kendisi için sürpriz olacaktır. Belediye meclisimizin verdiği bu karar aynı zaman belde halkının da isteğidir. Bizler bu vesile ile yeniden sevgili müdürümüze ve kurum çalışanlarına beldemize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

TEDAŞ Artvin İl Müdürü Osman Aydın ise konudan haberdar olmadığını, sadece 2007 yılı içerisinde kurum olarak beldenin elektrik hatlarının önemli bir bölümünü yeraltına alındığını söyledi. İsminin bir caddeye verilmesinden dolayı yorum yapamayacağını belirten Aydın, kendisinin herhangi bir talebinin olmadığını, olayı ilk kez gazetecilerden duyduğunu ifade etti.