Maden Haberleri

Maden haber, Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden - 5.10.2020
Madencilik sektörü 146 öğrenciye 1,5 milyon TL burs verecek
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Maden Sektör Kurulu'nu oluşturan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Ege Maden İhracatçıları Birliği ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında imzalanan ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılında hayata geçen burs...
Maden - 4.10.2020
42. Uluslararası Moskova Film Festivali devam ediyor
Filmin Gürcistan'da Sovyetler Birliği döneminden kalma bir maden fabrikasında çekildiğini aktaran Tepegöz, çekimlere başlamadan önce fabrika çalışanlarıyla sohbet ettiğini söyledi.
Maden - 4.10.2020
Batı Akdeniz'in ihracatı 1,4 milyar dolara yaklaştı
Eylülün ihracat şampiyonu "maden ve metaller" sektörü Bölgeden en fazla ihracatı yapılan sektörler arasında yaş meyve ve sebze, maden ve metaller, ağaç mamulleri ve orman ürünleri, kimyevi maddeler ve mamulleri, demir ve demir dışı metaller ile hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, mamulleri yer alıyor.
Maden - 3.10.2020
Nevşehir'de köylerinde taş ocağı işletilmesini istemeyen vatandaşlar eylem yaptı
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Karaburç köyünde eylem yapan vatandaşlar, özel bir firma tarafından bazalt kaya çıkarılan ruhsatlı maden ocağının faaliyetinin durdurulmasını istedi.
Maden - 3.10.2020
EPDK kararları
EPDK'nin Resmi Gazete'de yer alan bir başka kurul kararında da Madeni Madeni Yağların Ambalajlanması ve Piyasaya Sunumu Hakkında Tebliğin 11'inci maddesinin 3'üncü fıkrası uyarınca yapılacak üretimlere ilişkin usul ve esaslarda da değişikliğe gidildi.
Maden - 2.10.2020
Petrol fiyatları düştü, altın yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, ABD'de anlaşılması beklenen teşvik paketine ilişkin gelişmelerin piyasaların yönünü bulması için ön ayak olmayı sürdürdüğünün altı çizilerek, "Dünkü seansa altın 1,885 dolar/ons seviyesinden başladıktan sonra gün boyu yukarı yönlü bir ralli içerisinde hareket etti" denildi ve eklendi: "Günün diğer kritik gelişmesi ABD'de açıklanan PMI verileri takip edilirken, küresel büyümenin geleceğine dair önemli sinyaller verildi.
Maden - 2.10.2020
Ege'den ihracat eylülde yüzde 6 arttı
Ocak - eylül döneminde 9 milyar 299 milyon dolarlık ihracata imza attıklarını, EİB çatısı altındaki 8 birliğin ihracatını artırmayı başardığını ifade eden Eskinazi, özellikle hazırgiyim ve konfeksiyon ile maden sektörlerinde yüksek bir performans sergilendiğine işaret etti.
Maden - 2.10.2020
Şişecam üç kategoride "ihracat şampiyonu" oldu
Cam sanayisinin yanı sıra soda ve krom bileşiklerini kapsayan kimyasallar alanında küresel bir oyuncu olan Şişecam, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından gerçekleştirilen 2019 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde "Düzcam", "Cam Ev Eşyası" ve "Cam Ambalaj" kategorilerinde birincilik ödülünü aldı. Bu yıl online olarak gerçekleştirilen ödül törenine, Şişecam'ı temsilen Şişecam Kurumsal Yönetim ve Uyum Koordinatörü Başak Öge katıldı. Açıklamaya göre, şişecam otomotiv, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında da öncü bir rol üstleniyor.
Maden - 2.10.2020
Soma'da 3 yeni maden ocağı için protokol imzalandı
Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü ile Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri AŞ arasında 3 yeni saha için protokol imzalandığı bildirildi.
Maden - 1.10.2020
Altın 1,900 dolara çıktı, petrol düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, piyasalarda ABD teşvik paketinin beklendiğine dikkat çekilerek, şöyle denildi: "Dünkü seansta ABD'de açıklanması beklenen teşvik paketine dair, tarafların yaptığı açıklamalarla piyasalarda volatilitenin arttığı bir gün geride bırakıldı.
Maden - 1.10.2020
Malkara'da toprak kayması meydana geldi
Malkara-Hayrabolu kara yolu yakınında yağış nedeniyle yumuşayan toprak, bölgede bulunan maden sahasına doğru kaydı.
Maden - 1.10.2020
ANALİZ -Ekonomide normalleşme adımları hızlandı
Bu süreçte Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), piyasaları ve reel sektörü canlı tutmak adına adımlar atarken, swap kanalı ve türev piyasalar üzerinden de istikrarı sağlayıcı yönde hamleler yaptı. Merkez Bankası, bankaların Türk lirası ve yabancı para likidite yönetiminde esneklik sağlanarak öngörülebilirliğin artırılmasına, reel sektöre kredi akışının kesintisiz devamını teminen bankalara hedefli ilave likidite imkanları tanınmasına ve reeskont kredi düzenlemeleriyle ihracatçı firmaların nakit akışının desteklenmesine yönelik tedbirler aldı. Yılın ilk 5 ayında politika faizini toplamda 375 baz puan düşürerek yüzde 12'den yüzde 8,25'e çeken Merkez Bankası, faiz indirimleri ve destekleyici politikalarla kredi artışlarına katkı verdi. BDDK da salgın dönemine özgü olarak bankaların yurt dıs¸ı yerles¸iklerle yapılan vadede TL alım ya da vadede TL satım yönündeki para swapı, forward, opsiyon ve digˆer türev is¸lemlerine ilişkin limitleri düşürdü. Özellikle salgından en fazla etkilenen turizm sektörünü desteklemek için kredi kartlarında taksitlendirme süreleri havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda 12 aydan 18 aya çıkarıldı. Kredi kartlarında asgari ödeme tutarları düşürüldü, gecikme ve takibe düşme süreleri uzatıldı. BDDK, salgının etkilediği bir diğer sektör olan konutta asgari peşinat oranını indirerek, kredi değer oranını yüzde 80'den yüzde 90'a yükseltti. Kurum ayrıca, bu dönemde Aktif Rasyosu (AR) hesaplanmasında da değişikliğe giderken, mevduat ve katılım bankaları için AR değerini yükseltti. Salgın döneminde Borsa İstanbul AŞ pay piyasalarında açığa satış işlemlerinin yasaklanmasına karar veren SPK, fiyat marjlarını yüzde 20'den yüzde 10'a düşürdü ve devre kesici tetikleme oranını aşağı yönlü hareketlerde yüzde 5'e çekerek, sonrasında sürekli işleme verilen arayı da 15 dakikaya çıkardı. Adım adım normalleşme… Salgın hastalığı sınırlamaya yönelik tedbirlerin hafifletilmesi ve kademeli normalleşme adımlarının etkisiyle haziran ayıyla beraber küresel ekonomik aktivitede kısmi toparlanma sinyalleri gözlenirken, Türkiye'de de normalleşme kapsamında geçici tedbirler teker teker kaldırılmaya başlandı. Merkez Bankası, zorunlu karşılık oranları ve nema ödemelerini kredi büyümesi oranlarıyla ilişkilendiren zorunlu karşılık düzenlemesinde değişiklik yaptı. TCMB, finansal istikrarın desteklenmesi amacıyla, yabancı para zorunlu karşılık oranları tüm bankalar için tüm yükümlülük türlerinde ve vade dilimlerinde 300 baz puan artırırken, akabinde reel kredi büyümesi koşullarını sağlayan bankaların yabancı para zorunlu karşılık oranları, tüm vade dilimlerinde geçerli olmak üzere, kıymetli maden depo hesapları için 700 baz puan, diğer tüm yabancı para yükümlülükleri için ise 200 baz puan yükseltti.
Maden - 29.9.2020
Azerbaycan'ın işgal altındaki toprakları Karabağ
Çeşitli yer altı kaynakları, altın ve bakır gibi madenlerin bulunduğu Dağlık Karabağ, Ermenistan ve İran'ı da kontrol edebilecek jeopolitik konumuyla ön plana çıkıyor.
Maden - 29.9.2020
Yerin altında kalbine yenildi
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında kalp krizi geçiren madenci yaşamını yitirdi.
Maden - 29.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Yetkililerin köye gelmesi Şehidini babası Ahmet Temelli'yi ziyaret etmesi Şehidin baba evine bayrakların asılması Şehidin annesi Adule Temelli'nin Kürtçe ağıtlar yakması Genel ve detay Haber-Kamera: Emrullah KARAKAŞ/ DERİK (Mardin), ================================= MADEN FACİASINDA ÖLEN İŞÇİNİN, KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞEN BABASI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI KARAMAN'ın Ermenek ilçesinde 2014 yılı Ekim ayında meydana gelen maden faciasında ölen oğlu Tezcan Gökçe'nin cenaze törenine yırtık lastik ayakkabısıyla katılmasıyla yürekleri burkan ve koranvirüse yenik düşen Recep Gökçe'nin  (79) cenazesi son yolculuğuna uğurlandı.
Maden - 28.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yükseldi
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, "kıymetli madenlerin satış baskısı altında" olduklarına dikkat çekilerek, şöyle devam edildi: "Altın geçen hafta sert bir satış dalgasına kapılarak 1,850 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek, son iki ayın en düşük seviyesini kaydetmesinin yanı sıra, Mart ayından bu yana en çok değer kaybını yaşadığı haftayı geride bıraktı.
Maden - 28.9.2020
27 Eylül 2020 Haberleri
27 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Maden - 27.9.2020
Son dakika haber: Çin'de kömür madeninde karbonmonoksit zehirlenmesi: 16 ölü
Son dakika haberleri... Çin'in güneybatısında bir kömür madeninde karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu 16 kişi yaşamını yitirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Haber, Maden Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Maden haber sayfamızda Maden haberleri okuyabilir, Maden son dakika haberleri ve güncel Maden gelişmelerini görebilirsiniz. AK Parti kanun teklifini Meclis'e sundu: Enerji şirketlerine yeni ayrıcalıkl
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 21:29:59. #1.14#
title