Almanlar Yakutiye'nin Fahri Hemşerisi Oldu

Almanlar Yakutiye'nin Fahri Hemşerisi Oldu

Atatürk Universty Europe (ATAFOM Üniversitesi) kuruluşu ve gelişimi için Almanya'da önemli görevler üstlenen Alman yöneticiler Andreas Thoma, Dr. Marcus Feil, Prof.Dr. Markus Braunewell, Dr. Michael Bauer ve Kevser Özel'e Erzurum merkez Yakutiye İlçesi fahri hemşerilik beratı verildi.

Almanlar Yakutiye'nin Fahri Hemşerisi Oldu
14.10.2014 10:39 | Son Güncelleme: 14.10.2014 10:39

Atatürk Universty Europe (ATAFOM Üniversitesi) kuruluşu ve gelişimi için Almanya'da önemli görevler üstlenen Alman yöneticiler Andreas Thoma, Dr. Marcus Feil, Prof.Dr. Markus Braunewell, Dr. Michael Bauer ve Kevser Özel'e Erzurum merkez Yakutiye İlçesi fahri hemşerilik beratı verildi. Kuruluşun tepe yöneticisi ve aslen Erzurum'lu olan Dr. Şakir Yavuz'a ise belediye tarafından teşekkür beratı verildi.

Atatürk Universty Europe kuruluşundan, eğitim faaliyetlerinin devamına destek ve katkılarından dolayı üst düzey Alman yöneticilerine, Belediye Başkanı Ali Korkut tarafından Fahri Hemşerilik Beratı verildi. Belediye Başkanı Korkut, anlamının büyük olduğunu ifade ettiği ATAFOM'un, kültürel aktarım ve Erzurum değerlerinin tanıtımı açısından önem taşıdığını söyledi. Heyeti makamında ağırlayan Ali Korkut, fahri hemşerilik beratı verdiği konuklarına Erzurum'un kültürü ve ekonomisi için önem arz eden oltu taşı tespih hediye etti.

Belediye Başkanı, Atatürk Universty Europe'nın Erzurum ve Erzurum kültürü açısından atılmış önemli bir adım olduğunu belirtti. Misafir heyete Erzurum ve Yakutiye hakkında bilgi aktaran Ali Korkut, milattan önce 3 binden başlayan, Selçuklu, İlhanlı, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemini kapsayan 400 tarihi eseri içerisinde barındıran bir şehirde olduklarını hatırlattı.

Kaynak: CİHAN

title