Umre Haberleri

Umre haber, Umre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umre - 12.6.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Diyanet, 2020 hac organizasyonu için Suudi Arabistan'ın kararını bekliyor Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Suudi Arabistan'ın Kovid-19 salgını nedeniyle bu yılki hac ziyaretine "yüzde 20 kontenjan sınırlaması" getirdiğine ilişkin basında yer alan iddialara yönelik AA muhabirine açıklamada bulundu.
Umre - 8.6.2020
Suudi Arabistan, hac kontenjanlarına yüzde 20 sınırlama getirmeyi planlıyor
Suudi Arabistan'da korona virüs vaka sayısının 100 bini aşmasının ardından yetkililer çeşitli önlemler almayı düşündüklerini açıkladı. Yetkililer, hac ziyaretlerinde her ülkeye verilen kotanın sadece yüzde 20'sine izin vermeyi planladıklarını dile getirdi. Suudi Arabistan, salgın nedeniyle Mart ayından bu yana hac ve umre ziyaretlerini askıya almıştı.
Umre - 1.6.2020
İslam'ı seçen Avusturyalı şampiyon dövüşçü Ott'un nişanlısı da Müslüman oldu
Koronavirüs salgını nedeniyle karantina sürecinde Müslüman olan Avusturya'nın şampiyon dövüşçüsü Willi Ott'un ardından nişanlısı Mischele da İslam'ı seçti. Çift, önceki gün Viyana IFV Traiskirchen Camisi'nde kıyılan dini nikahla dünya evine girdi. Viyana İslam Federasyonu Başkanı Mehmet Arslan Müslüman olan çiftlere Avusturya İslam Toplumu adına Umre hediyesi takdim etti.
Umre - 31.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan (8)
Sıkıyönetim savcısı bizim hakkımızda beyanını bildirmek üzere yazmış. Tabii o beyanı bizlere de geldi çünkü hepimizle ilgili hukuki bir mesele. Necmettin Erbakan Bey Hocamızın, şu sözünü her fırsatta hatırlıyorum, 'Arkadaşlar netice itibarıyla suçsuz olduğumuz için Allah'ın inayetiyle beraat edeceğiz. Buradaki beyanların hepsi bir şey söylemek için. Yoksa gerçekle bir ilgisi yok ama benim sizden bir ricam var. Mahkeme bize beraat kararı verdiğinde birlikte Allah'a şükretmek -'Şükrenlillah' Arapça olan bu tabiri de kullandı- için bir umre yapacağız.
Umre - 31.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM
Sıkıyönetim savcısı bizim hakkımızda beyanını bildirmek üzere yazmış. Tabii o beyanı bizlere de geldi çünkü hepimizle ilgili hukuki bir mesele. Necmettin Erbakan Bey Hocamızın, şu sözünü her fırsatta hatırlıyorum, 'Arkadaşlar netice itibarıyla suçsuz olduğumuz için Allah'ın inayetiyle beraat edeceğiz. Buradaki beyanların hepsi bir şey söylemek için. Yoksa gerçekle bir ilgisi yok ama benim sizden bir ricam var. Mahkeme bize beraat kararı verdiğinde birlikte Allah'a şükretmek -'Şükrenlillah' Arapça olan bu tabiri de kullandı- için bir umre yapacağız.
Umre - 29.5.2020
Mescid-i Nebevi pazar gününden itibaren kademeli olarak açılacak
Hac ve Umre Bakanlığı, umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağının Kovid-19 salgını sebebiyle devam edeceğini bildirmişti.
Umre - 28.5.2020
Suudi Arabistan, umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağının devam edeceğini açıkladı
Suudi Arabistan, umre ve Mescid-i Haram'a ziyaret yasağının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle devam edeceğini duyurdu.
Umre - 26.5.2020
Suudi Arabistan'da 21 Haziran'da sokağa çıkma yasağı kaldırılacak
Suudi Arabistan'da korona virüsü kapsamında alınan tedbirler hafifletmeye 31 Mayıs itibariyle başlayacak. Ülkede kısıtlamaların kaldırılmasının ilk aşaması kapsamında 24 uygulanan sokağa çıkma yasağı 15: 00- 06 00 saatleri uygulanacak. Ülkede 31 Mayıs'tan itibaren yurt içi seyahate izin verilecek ve camilerde namaz kılınabilecek. Ayrıca çalışanlar da iş başı yapacak. Ülkede sokağa çıkma yasağı ise 21 Haziran'da son bulacak. Ancak Mekke'de 24 saatlik sokağa çıkma yasağı uygulanmaya devam edecek. Hac ve Umre ziyaretleri ise bir süre gerçekleştirilemeyecek.
Umre - 26.5.2020
Suudi Arabistan, Kovid-19 sonrası 3 aşamalı normalleşme planını açıkladı
Bu aşamada, iç hat uçuşları ile bölgeler arasında farklı ulaşım vasıtalarıyla seyahat yeniden başlayacak, dış hat uçuşları ise yapılmayacak. Umre ve Mescid-i Nebevi ziyaret yasağı da devam edecek.
Umre - 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Suudi Arabistan, 3 yıl aradan sonra Yemenlilerin umre ibadetlerini yerine getirmeleri için ülkeye girişlerini onayladı.
Umre - 21.5.2020
Gazze'de koronavirüs Ramazan Bayramı ihtiyaçlarının karşılandığı çarşıları da vurdu
Bu kriz nedeniyle tamamen durmuş olan turizm sektörü başta olmak üzere Gazze'deki faaliyetlerin çoğunun sekteye uğradığını söyleyen Tabba, otel, restoran, kafe, düğün salonlarının kapatıldığını, uçuşların ve hac-umre organizasyonlarının durdurulması nedeniyle turizm şirketlerinin de işlerinin kesildiğini belirtti.
Umre - 16.5.2020
Çorum'da karantinadaki 169 kişi evlerine uğurlandı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 2 Mayıs'ta, Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye getirilen 169 kişi Çorum'da yurda yerleştirildi. Suudi Arabistan'da işçi olarak çalışanlar ile umre için kutsal topraklara gidenlerden oluşan ve 14 günlük karantina süresi dolan 169 kişi dün gece memleketlerine uğurlandı.
Umre - 16.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Çavuşoğlu, Dünya Sağlık Örgütü'nün bugünkü salgın sürecindeki potansiyelinin yetersiz olduğunu ve bu süreçte uluslararası örgütlere yönelik eleştirilerin daha sonra yapılması gerektiğini de vurgulayarak, şunları söyledi: "Şu anda eksik ya da fazla iyi ya da kötü. Biz bu örgütleri de desteklememiz lazım. Onlar da elinden geleni yapsın. Şimdi desteğimizi çekersek veya ağır eleştirilerle onların da heveslerini kırarsak ne faydası olacak? Bu süreç geçtikten sonra aklıselim bir şekilde bu örgütlerin bugünkü yaşadığımız tecrübelerden de ders alarak eksikliğini görüp ve bunları köklü bir reforma tabi tutmamız lazım." "Hac ve Umre konusunda alınan bir karar yok" Çavuşoğlu, hac ve umrenin, dünyadaki 1,8 milyar ümmetin meselesi olduğunu belirterek, salgın sürecine ilişkin, "Suudi Arabistan'ın henüz bu konularda aldığı bir karar yok.
Umre - 15.5.2020
Çorum'da karantina süresini tamamlayan 169 kişi evlerine gönderildi
Türkiye'ye dönmelerinin ardından 2 Mayıs'ta Gençlik ve Spor Bakanlığının Çorum'daki İskilipli Atıf Hoca Yurdu'na yerleştirilen, Suudi Arabistan'da işçi olarak çalışanlar ile umre için kutsal topraklara gidenlerden oluşan 169 kişinin 14 günlük karantina süresi doldu.
Umre - 15.5.2020
Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı ile telefon görüşmesi yaptı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile yaptığı telefon görüşmesinde, Kovid-19 ile ilgili gelişmeleri yakinen takip ettiklerini, hac organizasyonu konusunda Türkiye olarak her türlü görüş, öneri ve istişareye açık olduklarını bildirdi.
Umre - 15.5.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Cemaatle namazda öngörülen tarih 12 Haziran (2)
SUUDİ ARABİSTAN HAC VE UMRE BAKANI İLE GÖRÜŞTÜDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Umre - 15.5.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı ile görüştü
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile Covid-19 salgını ile ilgili gelişmelerin hac organizasyonuna etkilerini görüştü.
Umre - 15.5.2020
Edirne ve Kırklareli'nde projesi hazırlanmamış vakıf eseri kalmayacak
Namazgahın, bir dönem şehrin dışında yer alan, hacıların ve umreye giden kişilerin uğurlanıp karşılandığı bir mekan olduğunu ifade eden Güneren, "Kentin genişlemesi nedeniyle şehir içinde kalmış bir yerde bulunuyor.
Umre - 13.5.2020
Hacca gitmek için biriktirdiği parasıyla maske alıp dağıttı
Bağcılar Güneşli Meydanı'nda saat satan Şeref Güleryüz isimli vatandaş yeni tip korona virüs salgını ile mücadelenin devam ettiği bu günlerde anlamlı bir davranışta bulundu. Güleryüz, hacca ve umreye gitmek için biriktirdiği parasıyla maske alıp vatandaşlara dağıttı.
Umre - 13.5.2020
Suudi Arabistan, Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulayacak
Alışveriş merkezleri, toptan ve perakende satış mağazalarını kapsayan bazı ekonomik ve ticari faaliyetler de yeniden çalışmaya başlamıştı. Suudi Arabistan, Mart ayında Umre ziyaretlerini de askıya almıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Umre Haberleri | Umre Haber - Haberler - Sayfa 3 - Umre haberleri, son dakika umre haber ve gelişmeleri burada. Suudi Arabistan, yalnızca ülke içindekilerin katılabileceği haccın kurallarını açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 21:39:26. #1.14#
title