Rumeli Haberleri

Rumeli haber, Rumeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rumeli - 9.9.2020
Kılıçdaroğlu ve CHP'liler Anıtkabir'i ziyaret etti
Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97'nci kuruluş yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz.
Rumeli - 4.9.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Kongrenin sadece Türkiye için değil CHP için de son derece önemli, özel bir gün olduğunu belirten Öztrak, "Milletimizi emperyalizme karşı Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti çatısı altında birleştiren kutlu mücadelesini başlatan kongrenin yıl dönümünde, canlarını ve kanlarını ortaya koyarak bu toprakları bize vatan kılan kahramanlarımızı, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vesileyle bir kere daha saygı ve rahmetle anıyoruz.
Rumeli - 4.9.2020
BBP Genel Başkanı Destici: "Sivas Kongresi Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir"
Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Samsun'dan Cumhuriyet'e süren çetin kurtuluş yolculuğunun en önemli adımlarından olan Sivas Kongresi, özellikle kongreler döneminin noktalanması ve tüm milli cemiyetlerin Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti adı altında birleştirilmesi ile milli mücadele, dolayısıyla Türk tarihinde özel ve önemli bir yere sahiptir.
Rumeli - 4.9.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
Bu kongrenin Samsun'dan Cumhuriyet'e süren çetin kurtuluş yolculuğun en önemli adımlarından olduğunu vurgulayan Destici, Sivas Kongresi'nin, özellikle kongreler döneminin noktalanması ve tüm milli cemiyetlerin, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti adı altında birleştirilmesi ile Milli Mücadele'de dolayısıyla Türk tarihinde özel ve önemli bir yere sahip olduğuna işaret etti.
Rumeli - 2.9.2020
Başkan Yüksel, Rumeli İskelesi'ni tanıttı
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tamamen belediyenin imkanlarıyla yapılan Rumeli İskelesi'nde gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi.
Rumeli - 2.9.2020
Son dakika haberi | Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel basın mensuplarıyla bir araya geldi
Yüksel, Rumeli İskelesi'nde düzenlenen toplantıda, daha güzel bir Süleymanpaşa için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.
Rumeli - 2.9.2020
ANALİZ – Trump'ın şahin Almanya büyükelçileri ve ABD'nin Balkan-Doğu Avrupa politikası
Şahin çıkışları nedeniyle Almanya tarafından "istenmeyen kişi" ilan edilecek kadar tasvip edilmeyen bir diplomat olan ve aynı zamanda Sırbistan-Kosova görüşmelerini yürütmekle görevlendirilmiş ABD'nin eski Berlin Büyükelçilisi Richard Grenell'in yerine emekli albay ve Fox News yorumcusu...
Rumeli - 28.8.2020
GÜNDEM / 28 Ağustos 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Rumeli İskelesi ve Selanik Meydan Açılış Töreni'ne katılacak.
Rumeli - 27.8.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 28 Ağustos 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Rumeli İskelesi ve Selanik Meydan Açılış Töreni'ne katılacak.
Rumeli - 21.8.2020
Bursa ve Eskişehir iş dünyası "doğal gaz rezervi keşfi"ni değerlendirdi
Rezervin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Burkay, şunları ifade etti: "Türkiye'nin son yıllarda enerjide tam bağımsızlık hedefiyle ortaya koyduğu politikaların bir neticesi olan bu keşif, ekonomide çarpan etkisi sağlayacak. Enerji ithalatı yıllardır Türkiye ekonomisinin ayağındaki en büyük prangaydı. Karadeniz'de gerçekleşen keşifle bu prangaları kırma yolunda önemli bir adım atan Türkiye, artık daha istikrarlı bir büyüme trendi yakalayacak. Rezervin üretimine başlanmasıyla enerji ithalatının azalmasının yanında üretim süreçlerinde enerji girdi maliyetleri de düşecek. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde açıklanan bu müjde sanayicilerimize de önemli bir motivasyon sağlayacak. Bu tarihi başarıya liderlik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanımız ve önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum." Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Berat Tunakan, enerjinin ciddi manada döviz çıktısına yol açan bir kalem olduğuna işaret etti.
Rumeli - 21.8.2020
Bursa'da "MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi" kurulacak
Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Nilüfer Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile projelendirdiği "MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi"ni tanıttı.
Rumeli - 11.8.2020
Geleceğin bilgisayar mühendislerine burs desteği
Geçtiğimiz günlerde aday öğrencilere sağlayacağı bursları duyuran İstanbul Rumeli Üniversitesi geleceğin Bilgisayar Mühendislerini desteklediğini açıkladı.
Rumeli - 6.8.2020
Başiskele'de açık havada yaz etkinlikleri başlıyor
Başiskele Belediyesi, yeni etkinlik takvimiyle kontrollü sosyal hayata renk katacak. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının ön planda tutulacağı etkinlikler Başiskele Sahili'nde açık havada yapılacak. Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Başiskele Yaz Etkinlikleri 7 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Program kapsamında türkü akşamları, sıra geceleri, Balkan ve Rumeli türküleri, Karadeniz türküleri, 30 Ağustos Zafer bayramı etkinlikleri düzenlenerek vatandaşlara eğlenceli anlar yaşatılacak.
Rumeli - 29.7.2020
Tekirdağ'dan kısa kısa
Komisyon tarafından alınan kararlara göre, işleyişinden kurban kesim komisyonunun sorumlu olduğu toplu kurban kesimlerinin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezbahası'nın yanı sıra komisyon kararıyla belirlenen ve özel kesim izni alan vakıf, dernek, gerçek ve tüzel işletmeler tarafından, Çorlu İlim Kültür Yayma Derneği, Havuzlar, Rumeli, Şahpaz, Türkgücü, Önerler, Sarılar, Seymen ve Yenice mahallelerinde gerçekleştirileceğini dile getiren Sarıkurt, kurban satış merkezinin yanında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Mezbahası'nın ise pandemi sebebiyle alınan önlemler neticesinde bayramın ilk 3 günü randevu sistemiyle hizmet vereceğini anlattı.
Rumeli - 28.7.2020
Bulgaristan'daki halk gösterileri başarılı olursa bölgede yeni dengeler nasıl şekillenir?
Klasik konvansiyonel güçlerin yerine, psikolojik silahların kullanıldığı günümüz soğuk savaşlarında, toplumları yönetebilmek ülkelerin gücünün göstergesi olacak. ABD ve Rusya bu anlamda farklı silahların kullanıldığı asimetrik bir mücadele sürecindeler. Dijital devletler çağında, Rusya'nın klasik dönem mantığıyla mücadele yöntemini gözden geçirmesi gerekecek. Türkiye'nin Balkan coğrafyasında sahip olduğu tarihsel gücü ise hiç kuşkusuz bütün ülkeler tarafından yakinen takip edilecek. [2] ["Korsanlıktan Siyasal İslam'a: Cezayir'de Sosyal ve Toplumsal Değişim" ve "Kalanlara Gurbet Gidenlere Memleket Rumeli (Makedonya Türkleri)" kitaplarının yazarı olan Ali Maskan çalışmalarını sömürgecilik ve Afrika ile Balkanlar alanlarında sürdürmektedir] [1] https://www.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rumeli Haberleri | Rumeli Haber - Haberler - Sayfa 2 - Rumeli haberleri, son dakika rumeli haber ve gelişmeleri burada. 19 Eylül Gaziler Günü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 06:38:49. #1.15#
title