Pentagon Haberleri

Pentagon haber, Pentagon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pentagon - 03.03.2021
Pentagon'un 6 Ocak Kongre Baskını sırasında ulusal muhafız göndermeyi ertelediği belirtildi
Washington Ulusal Muhafızlar Komutanı Tümgeneral William Walker, ABD'de 6 Ocak Kongre Baskını esnasında Savunma Bakanlığının (Pentagon), ulusal muhafız yardımı göndermeyi saatlerce ertelediğini belirtti.
Pentagon - 03.03.2021
Beyaz Saray, Irak'taki Ayne el-Esed Üssü'ne yönelik saldırıya ilişkin "gerekirse tekrar eyleme geçeceklerini" duyurdu
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby de ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssü'ne bugün bir hava saldırısı düzenlendiğini açıklamıştı.
Pentagon - 03.03.2021
Pentagon, Irak'taki Ayne el-Esed Üssüne düzenlenen roket saldırısında bir kişinin öldüğünü açıkladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssüne bugün düzenlenen roketli saldırıda bir ABD'li sözleşmeli sivil personelin kalp krizi geçirdiğini ve hayatını kaybettiğini açıkladı.
Pentagon - 03.03.2021
Pentagon: Aşırılık yanlıları ordu için tehdit oluşturuyor
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yayımlanan raporda, aşırılık yanlısı gruplara mensup kişilerin ordu için tehdit oluşturduğu bildirildi.
Pentagon - 02.03.2021
Biden'ın tutumu İran'ın dengesini bozuyor
???????- "Alın Size Joe" 19 Şubat'ta Münih Güvenlik Konferansı'nda "Amerika geri döndü" mesajını tekrarladığı konuşmasında, Biden çeşitli konuların yanı sıra İran'a da değindi. Verilen mesajlar İran'ın bam teline dokunacak şekilde özenle seçilmişti. Bir tarafta İran, diğer tarafta ise ABD, Çin, Rusya, İngiltere ve Fransa'ya ilaveten Almanya'nın bulunduğu P5+1 formatındaki "müzakerelere" geri dönebileceklerini belirten ABD başkanının asıl mesajı şu cümlelerde saklıydı: "İran'ın Ortadoğu çapındaki istikrarsızlaştırıcı eylemlerini de dile getirmeliyiz. Zaman geçtikçe bu konuda Avrupalı ve diğer paydaşlarımızla yakın işbirliği içinde çalışacağız". Sorun şu ki İran, ortada P5+1 formatında bir "müzakerenin" değil, Temmuz 2015'te P5+1 olarak imzalanmasına ve Ocak 2016'da devreye girmesine rağmen Trump'ın 2018 yılında ülkesini çekmesinin ardından P4+1 formatına dönüşmüş olan ve Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) resmi adıyla bilinen bir nükleer "anlaşmanın" var olduğunda ısrarcı. Nitekim Zarif'in 21 Şubat'ta Press TV'ye verdiği ve Biden'ın "Obama'nın değil, Trump'ın politikasını" takip ettiğini savunduğu röportajda bu konudaki ifadeleri kesindi: "Yeniden müzakere diye bir şey olmayacak, nokta!" Şayet Zarif'in ve diğer İranlı yetkililerin açıklamalarını zahiri anlamlarıyla kabul edersek, İran'ın bu noktada taviz vermeyeceği sonucuna varırız. Ancak diplomatik süreçlerin son derece değişken sonuçlara gebe olduğu herkesçe bilinen bir vakıa. Biden'ın selefinin de sıklıkla dillendirdiği "İran'ın istikrarsızlaştırıcı eylemleri" vurgusunun Tahran'da ne derece rahatsızlığa neden olduğu ise izahtan vareste. Joe Biden'ın açıklamalarının ardından İran'da Vatan-ı İmruzgazetesinin attığı manşet, bir anlamda Tahran koridorlarındaki hissiyata tercüman oldu: "Alın Size Joe!" (Befermayid Joe!) Buraya kadar anlatılanlar, bu diplomatik sinir harbinin sözlü "atışmalardan", meselenin de ABD-İran ilişkilerinden ibaret bulunduğunu düşündürebilir. Nitekim Biden'ın konuşmasından iki gün önce, İran'ın Devrim Rehberi Ali Hameney ABD'den "laf değil eylem" beklediklerini söylemişti. Son günlerde ABD'den gerçekten de eylemler gelmeye başladı. Ancak bunların İran'ın beklediği yönde olmadığı aşikar. 25 Şubat'ta Amerikan güçleri Suriye'nin doğusuna hava saldırısı düzenledi ve Pentagon yaptığı açıklamada bunun 16 Şubat'ta Irak'taki ABD üslerine düzenlenen ve bir kişinin ölümüne neden olan roket saldırıları nedeniyle "İran destekli milisleri" hedef aldığını belirtti.
Pentagon - 01.03.2021
ABD, Suriye saldırısında 2 İran destekli milisin öldürüldüğünü 1 milisin yaralandığını açıkladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD ordusunun geçen hafta, Suriye'de Irak saldırılarıyla ilişkili olduğu gerekçesiyle İran destekli gruplara ait bir hedefe düzenlediği saldırıda, 1 İran destekli milisin öldürüldüğünü, 2 milisin de yaralandığını tespit ettiklerini bildirdi.
Pentagon - 28.02.2021
27 Şubat 2021 Haberleri
27 Şubat 2021 Manşet Haberleri.
Pentagon - 26.02.2021
Pentagon, Suriye saldırısında 9 binayı yok ettiklerini ve 2 binayı kullanılmaz hale getirdiklerini açıkladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD güçlerinin dün Suriye'nin El Bukemal sınır şehrinde düzenlediği saldırıda İran destekli milislere ait 9 binanın tamamen yok edildiğini, 2 binanın ise kullanılamaz hale getirildiğini bildirdi.
Pentagon - 26.02.2021
Beyaz Saray: Suriye'deki operasyondan önce Pentagon, Kongre liderlerini bilgilendirdi
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD ordusunun dün gece Suriye'de Irak saldırılarıyla ilişkili olduğu gerekçesi ile İran destekli gruplara düzenlediği hava saldırısından önce Savunma Bakanlığının (Pentagon) Kongre liderlerini bilgilendirdiğini açıkladı.
Pentagon - 26.02.2021
Demokrat Senatör Kaine: "Biden yönetimi Suriye saldırısının yasal zemini konusunda Kongreye brifing vermeli"
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "Başkan Joe Biden'ın talimatı üzere ABD kuvvetleri, doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapıya hava saldırısı düzenledi.
Pentagon - 26.02.2021
İngiltere'den, ABD'nin Suriye'deki İran destekli gruplara karşı hava saldırıları düzenlemesine destek
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "Başkan Joe Biden'ın talimatı üzere ABD kuvvetleri doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapıya hava saldırısı düzenledi.
Pentagon - 26.02.2021
Son dakika... ABD'de askeri akademilerdeki cinsel istismar vakaları azaldı
Son dakika habere göre ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2019-2020 eğitim döneminde askeri akademilerde bildirilen cinsel istismar vakalarının azaldığını açıkladı.
Pentagon - 26.02.2021
ABD Suriye'deki İran destekli gruplara saldırı düzenledi
-Ketaib Hizbullah ve Ketaib Seyyid el Şüheda dahil İran destekli gruplara ait tesisler vuruldu ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "Başkan Joe Biden'ın talimatı üzere ABD kuvvetleri doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapıya hava saldırısı düzenledi.
Pentagon - 25.02.2021
Pentagon, CENTCOM dahil birçok savunma bütçesi kalemine inceleme başlattı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2022 mali yılı savunma bütçesi hazırlarken, eski yönetim döneminde fon sağlanan veya mevcut fonları artırılan gemi inşa ve düşük tesirli nükleer füze geliştirme programları ile Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) bütçesi ve Pasifik Caydırıcılık İnisiyatifi...
Pentagon - 24.02.2021
Obama politikalarında ısrar Suriye'de çözümsüzlüğü derinleştirir
Yine de ABD'nin bu meşruiyete sahip olmasa da bölgede PYD ile işbirliğinin devam edeceği hatta Obama döneminde sıkça gündeme gelen ve Türkiye-ABD ilişkilerine doğrudan zarar veren Brett McGurk gibi isimlerin tekrar karar verme mekanizmalarına atanmasıyla ABD-YPG ilişkisinin bir üst seviyeye çıkacağı öngörülebilir. Obama döneminde tanık olunduğu gibi Pentagon'un Suriye politikasındaki rolü ve sahadaki bürokratların YPG'yi makul bir aktör olarak dayatma projesi dört yıllık Trump döneminin ardından tekrar gündeme gelebilir.
Pentagon - 23.02.2021
ABD Kongre baskınının görüşüldüğü Senato oturumunda yetkililer birbirini suçladı
Ulusal Muhafızların gecikmesi "Pentagon'un suçu" Sund ayrıca 6 Ocak'taki acil Ulusal Muhafız taleplerinin onaylanması konusunda yetkili olan Pentagon'un kritik saatlerde "ayak sürüdüğünü" ve talebin onaylanmasının yaklaşık 2 saat sürdüğünü savundu.
Pentagon - 23.02.2021
Pentagon, Erbil ve Bağdat saldırılarının faillerine yönelik incelemesini hala tamamlayamadı
Irak'ta ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Erbil Havalimanı saldırısının üzerinden bir hafta, Bağdat'taki korunaklı Yeşil Bölge'ye yönelik saldırının üzerinden ise 1 gün geçti ancak ABD ordusu, saldırıların faillerini tespit etmeye yönelik incelemesini henüz tamamlayamadı.
Pentagon - 23.02.2021
ABD Savunma Bakanı Austin 4 NATO ülkesinin savunma bakanları ile Ukrayna'yı görüştü
ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan yazılı açıklamada, Austin'in İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Kanada Ulusal Savunma Bakanı Harjit Sajjan, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Litvanya Savunma Bakanı Raimundas Karoblis ile sanal ortamda toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.
Pentagon - 19.02.2021
Son dakika haberleri: ABD Savunma Bakanı Austin'den Afganistan'dan çekilme sürecini yavaşlatma sinyali Açıklaması
Austin, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'ndan sonra Pentagon'da basın toplantısı düzenledi.
Pentagon - 19.02.2021
Son dakika haberi | ABD Savunma Bakanı Austin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman ile görüştü
Pentagon Sözcüsü John Kirby, yaptığı yazılı açıklamada, Austin'in Bin Selman ile telefonda görüştüğünü duyurdu.
Pentagon - 18.02.2021
ABD, NATO'ya Afganistan'dan aceleci ve düzensiz şekilde çekilmeyeceğinin teminatını verdi
Pentagondan yapılan yazılı açıklamada, Austin'in ağırlıklı olarak Irak ve Afganistan'daki durumun görüşüldüğü NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci gününde değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.
Pentagon - 18.02.2021
Covid aşısı: ABD ordusunda on binlerce asker aşı olmak istemiyor
ABD ordusu, on binlerce askerin Covid-19 aşısı olmayı reddettiğini açıkladı. Amerikan CBS Televizyonu'nun haberine göre bazı birliklerde aşı yaptıranların oranı üçte bire kadar düştü. Genelkurmay Operasyonlar Dairesi Başkan Yardımcısı Tümgeneral Jeff Taliaferro dün Kongre'ye, "İlk veriler, askerlerin üçte ikisinin aşıyı kabul ettiğini gösteriyor" dedi. Kaiser Ailesi Vakfı'nın yakın bir zaman önce yayımlanan araştırması, ABD halkının yaklaşık 50'sinin aşıyı yaptırmayı kabul ettiğine işaret ediyor. Ancak Amerikalı askeri yetkililer, giderek daha fazla sayıda askerin, aşı yaptırmamasının kaygı verici olduğunu söylüyor. Askeri yetkililer, bunun iki nedenle endişe verici olduğunu belirtiyor. Bunlardan ilki çok sayıda askerin maske takmanın ve sosyal mesafe kurallarına uymanın zor olduğu ortamlarda görev yapması. İkinci neden ise ABD'deki bazı aşı merkezlerinde aşıların halka askerler tarafından yapılması. Askeri yetkililer, halka örnek olmasını istedikleri askerlerin kendilerinin aşı yaptırmamasının orduyu zor duruma sokacağını söylüyor. Bazı subaylar, askerlerin, aşıyla insanlara çip takılıp izleneceği gibi komplo teorilerinden etkilenerek aşı yaptırmak istemediklerini vurguluyor. 'Ordu bize seçenek sundu, ben de reddettim' ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın sağlık hizmetleri sorumlusu Tuğgeneral Edward Bailey, bazı birliklerde aşı yaptıranların oranının yüzde 30 olduğunu bazı birliklerde de bu oranın yüzde 50 ile 70 oranında değiştiğini belirtti. Bailey, askerlerin neden aşı yaptırmak istemediklerine dair birçok gerekçe duyduğunu ifade ederek "En komik bahanelerden biri bir askerin 'Bana ne yapmam gerektiğini her zaman ordu söylüyor. Bana bu kez seçenek sundular, ben de hayır dedim' demesiydi' diye konuştu. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), şimdiye kadar kaç askerin aşı yaptırmayı reddettiğini bilmediğini söylüyordu.
Pentagon - 18.02.2021
ABD ordusunun üçte biri Kovid-19 aşısı olmayı reddediyor
Taliaferro'nun bu açıklaması Washington'da orduda askerlerin üçte birinin aşıyı reddettiği yorumlarına yol açarken, konuyla ilgili açıklamada bulunan Pentagon Sözcüsü John Kirby ise ordudaki aşıyı kabul oranının Amerikan toplumundaki genel oranı yansıttığını belirtti.
Pentagon - 18.02.2021
Son dakika haberleri... Austin, NATO Savunma Bakanlarına ABD'nin NATO ile ilişkileri yeniden canlandırma niyetini iletti
Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, Austin'in ilk kez katıldığı ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl sanal ortamda yapılan NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda bakanlara yeni ABD yönetiminin önceliklerini anlattığı kaydedildi.
Pentagon - 16.02.2021
Son dakika haberleri: Blinken, Irak Başbakanı Kazimi ile Erbil saldırısını görüştü
Son dakika gündem haberi... ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD ve DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin konuşlu olduğu Erbil Havalimanına yönelik saldırıdan dolayı hissettiği öfkesini dile getirdiği bildirildi.
Pentagon - 11.02.2021
Biden, Trump'ın Meksika sınır duvarı için yaptığı "Ulusal Acil Durum İlanı"nı sonlandırdı
"Askerlerle ilgili yeni bir duyurum yok" Pentagon Sözcüsü John Kirby de günlük basın toplantısında, Biden'ın attığı bu adımla birlikte sınırdaki askerlerin çekilip çekilmeyeceğine ilişkin soruya "Oradaki askerler için yıl sonuna kadar fon ayrılmış durumda.
Pentagon - 11.02.2021
Biden, hemen harekete geçmezlerse Çin'in ABD'yi geçeceğini düşünüyor
Pentagon'u dün ziyaret eden Biden da "Çin Görev Gücü" altında yeni bir birim kurduklarını ve bu birimde Çin'in askeri adımlarını yakından izleyeceklerini duyurmuştu.
Pentagon - 11.02.2021
Biden, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüşmesinde Pekin'le ilgili "endişelerini" dile getirdi
ABD Başkanı Biden da dün Pentagon'a yaptığı ziyarette "Çin Görev Gücü" altında yeni bir birim kurduklarını ve bu birimde Çin'in askeri adımlarını yakından izleyeceklerini duyurmuştu.
Pentagon - 11.02.2021
Biden, Pentagon bünyesinde "Çin Görev Gücü" adlı bir birim kurulduğunu duyurdu
ABD Başkanı Joe Biden, Savunma Bakanlığını (Pentagon) ziyareti sırasında bakanlık bünyesinde sadece Çin'e odaklanacak "Çin Görev Gücü" adlı bir birimin kurulduğunu açıkladı.
Pentagon - 10.02.2021
Biden-Blinken yönetiminde ABD-Türkiye ilişkilerinin seyri değişebilir mi?
İkincisi, Blinken ABD'nin Türkiye politikasının değişmesi gerektiğini kabul edebilse bile, o zaman bir istikamet değişikliği için mücadele edebilecek midir? Blinken yalnızca Dışişleri Bakanlığı'ndan sorumlu olacak ve diğer ABD kurumları şimdiye dek Türkiye'nin bölgesinde politika uygulama konusunda son derece bağımsız olduklarını kanıtladılar. Örneğin Donald Trump birkaç kez bu kurumsal aktörlere karşı çıkmaya karar verdi; ancak kararlarını uygulatma konusunda çok sınırlı bir başarı elde edebildi. Blinken -ve nezaketinin- Pentagon gibi, Trump'ın esen gürleyen pozlarına karşı mukavemetli olduğu kanıtlanan kurumlara karşı tartışmalarda herhangi bir şansı olabilir mi? Blinken New Jersey Demokrat Senatörü Robert Menendez'in kendisine Senato onay oturumunun sonuna doğru ikrar ettirdiği garip Türkiye karşıtı "yeminini" ihlal etmeyi düşünür müydü? Aşikar olanı öğrenmek ABD'li yetkililer için kabul etmesi ne kadar zor olsa da, ABD'nin küresel spot lambalarının altındaki zamanının giderek azaldığı görülüyor.
Pentagon - 09.02.2021
Pentagon: ABD ordusunun Suriye'nin kuzeydoğusunda petrol sahalarını işleten şirketleri koruma yetkisi yok
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD ordusunun Suriye'nin kuzeydoğusunda petrol araması yapan şirketlere ve çalışanlarına koruma sağlama yetkisinin olmadığını açıkladı.
Pentagon - 06.02.2021
İran, ABD'nin Yemen kararından memnun Açıklaması
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, bugün yaptığı açıklamada ABD'nin Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Yemen operasyonlarına verdiği sınırlı istihbarat ve taktiksel danışma desteğini de kestiğini duyurmuştu.
Pentagon - 06.02.2021
ABD, Yemen'de Suudi Arabistan operasyonları için verdiği istihbarat danışmanlık desteğini de kesti
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD'nin Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Yemen operasyonlarına verdiği sınırlı istihbarat ve taktiksel danışma desteğini de kestiğini duyurdu.
Pentagon - 05.02.2021
ABD Savunma Bakanı Austin, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani ile görüştü
Savunma Bakanlığından (Pentagon), yapılan yazılı açıklamada, Austin'in Afgan Cumhurbaşkanı Gani ile telefonda görüştüğü bildirildi.
Pentagon - 05.02.2021
ABD, Yemen'de Suudi Arabistan'a verdiği askeri desteği sona erdirdi
Almanya'dan asker çekme süreci donduruldu Savunma Bakanlığının (Pentagon) ABD'nin küresel askeri varlığını gözden geçirdiğini ve bu konuda ABD'nin güçlü duruşunu göstereceklerini kaydeden Biden, bu süreçte Almanya'dan asker çekilme sürecini dondurduğunu bildirdi.
Pentagon - 03.02.2021
ABD, USS Nimitz uçak gemisini Orta Doğu'dan çekti
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, İran ile yaşanan gerilimlerden dolayı yaklaşık 9 aydır Orta Doğu'da bulunan ABD Donanmasına bağlı USS Nimitz Uçak gemisinin Hint-Pasifik Kuvvetlerinin (INDO-PACOM) operasyon bölgesine sevk edildiğini açıkladı.
Pentagon - 02.02.2021
Libya'da barış sürecini bekleyen tehlikeler
Fransa, Rusya, BAE ve Mısır gibi ülkelerin Libya'daki yıkıcı rollerini böyle kısa bir analizle anlatmak mümkün olmasa da, sadece son yıllarda göze çarpan, bilhassa son zamanlardaki barış görüşmelerine rağmen devam eden pek çok olay, bu ülkelerin Libya konusunda söz söyleyecek en son aktörler dahi olmadığını gözler önüne sermeye yeterli olacaktır. [1] Fransa, Mısır, BAE ve Rusya'nın Libya'daki illegal faaliyetleri İlk olarak 2016'da Bingazi'de düşen bir helikopterde bulunan, Hafter'e destek sağlayan, kılık değiştirmiş üç Fransa ajanına dair soru işaretleri uluslararası toplumun dikkatini çekmişti. Macron yönetiminde Fransız dış politikasının mimarı olarak bilinen Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın UMH'ye yönelik Mısır'ın düzenlediği hava saldırılarına aleni destek açıklamasından 2019'da ABD'nin sadece yakın müttefiklerine temin ettiği, tanesi 170 bin dolar değerinde olan anti-tank füzelerinin Hafter'e verildiğini ve bunu Fransa'nın gerçekleştirdiğini ortaya çıkaran Pentagon soruşturmasına kadar, Paris yönetimi pek çok açıdan Libya'da karanlık bir sicile sahip.
Pentagon - 31.01.2021
ABD, Guantanamo'daki tutuklulara Kovid-19 aşısı yaptırmayacak
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Küba'nın Guantanamo Körfezi'ndeki tutukevinde bulunanları, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama planının durdurulduğunu açıkladı.
Pentagon - 29.01.2021
Uluslararası Af Örgütünden ABD Başkanı Biden'a "Guantanamo'yu kapat" çağrısı
Örgütün açıklaması, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Endonezya'da 2002 ve 2003 yıllarında 214 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırılarla ilgili Guantanamo'da tutulan 3 zanlıyı yargılanmak üzere askeri mahkemeye sevk ettiği iddiaları üzerine geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pentagon Haberleri | Pentagon Haber - Haberler - Sayfa 2 - Pentagon haberleri, son dakika pentagon haber ve gelişmeleri burada. Pentagon'dan Tatvan'da şehit olan askerler için taziye.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 17:42:39. #1.16#

title