Lgs

Liselere Geçiş Sınavı

LGS HABERLERİ

Lgs - 16.10.2020
Yığılca'da başarılı öğrencilere tablet ve çalışma masası desteği
Öğrencilere, desteklerinin bununla sınırlı kalmayacağına işaret eden Kurt, "Bu yolda asla yalnız değilsiniz. Sizler de ümitlerimiz güzel hayallerimiz var. Pandemi sürecinde daha çok evdesiniz, bol bol çalışma fırsatınız olacak. İnşallah bu yıl sonunda LGS sınavı sonuçları açıklandığında, dereceye girmenizi bekliyoruz.
Lgs - 6.10.2020
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"8. ve 12. sınıflara yüz yüze eğitimde sınav muhtevasında olan dersler verilecek" "Yüz yüze eğitimde hangi dersler verilecek?" sorusu üzerine Selçuk, şunları kaydetti: "İlkokullarda hayat bilgisi, Türkçe, matematik dersleri veriliyor. 2'inci sınıflardan itibaren bunun yanı sıra bir saat yabancı dil var. 4'üncü sınıftan itibaren de bir saat din bilgisi var. Böyle baktığımızda aslolan yani çocukların esasen omurgada sorunlu olduğu dersler. Çünkü biz müzikle sporla ilgili yakın teması gerektiren dersleri yapmıyoruz ama bu tür dersler hem EBA hem de okul için standart. 8'inci sınıflarda da LGS muhtevasında yer alan dersler var.
Lgs - 6.10.2020
Konya Büyükşehir Belediyesinin "eğitime desteği" sürüyor
Bu kapsamda büyük önem verdikleri "eğitim desteği"ni bu yıl da sürdüreceklerini dile getiren Altay, şunları kaydetti: "Eğitim desteğinden Konya il sınırları içinde ikamet eden şehit ve gazi çocukları, öksüz, yetim, yüzde 40 ve üzeri 'Özel Gereksinimi Vardır' raporu olan öğrenciler, anne-babası resmen ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ile 8. sınıf LGS'de Türkiye geneli binde birlik dilimde olan öğrencilerimiz yararlanıyor.
Lgs - 6.10.2020
Büyükşehir'den Örgün Eğitime Destek Programı
Online başvuru 5-6-7'nci sınıflara Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji Dersi, İngilizce, Bilgisayar Kodlama ve Hızlı Okuma dersleri verilecek. 8'inci sınıflara ise LGS'ye hazırlık kursları düzenlenecek.
Lgs - 2.10.2020
LGS'de başarı olan öğrenciler Kaymakam Gözlet tarafından ödüllendirildi
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, Liselere Geçiş Sistemi (LGS ) sınavında başarı sağlayan öğrencileri ödüllendirdi.
Lgs - 29.9.2020
Terme'den "Sınıf Tam Öğretmenim" kampanyasına destek
Kaymakam Murat Zadeleroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, "Terme'nin en büyük artısı birlik ve beraberliği. Tüm kurumlarımızla 'Sınıf Tam Öğretmenim' kampanyasına destek veriyoruz. Terme LGS ve YKS'de başarılı bir ilçe.
Lgs - 17.9.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı
Bakan Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınavların bu yıl da haziranda yapılacağını belirterek, tarihe ilişkin kararın o günkü şartlara göre verileceğini bildirdi.
Lgs - 15.9.2020
Pazaryeri Belediyesinin "dijital eğitim sistemi" öğrencilerin hizmetinde
Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, konuyla ilgili açıklamada şunları kaydetti: "Öğrenciler, uzaktan erişim tekniğine dayalı Sanal Sınıf'a kendilerine ait program şifreleri ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından günün her saatinde ulaşabilecek, dersleri izleyebilecek, alıştırma sorularını indirip çözebilecek. Destekleyici bir eğitim modeli olan sistemde, deneme sınavları da olacak. LGS'ye hazırlanan 8.
Lgs - 10.9.2020
Zor şartlara rağmen tıp fakültesini kazanan gençler Diyarbakır'ın gururu oldu
"Hayaller kurdum ve gerçekleştirdim" Yel, 9 çocuklu bir ailenin en küçük ferdi olduğunu belirterek, terör olaylarının yaşandığı, sokağa çıkma yasağının uygulandığı süreçte Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girdiğini ve o dönem Sur ilçe birincisi olduğunu söyledi.
Lgs - 5.9.2020
Bursluluk sınavına yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrenci katıldı
Bakanlığın, haziran ayında Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirdiği merkezi sınava ise yaklaşık 1,5 milyon öğrenci katılmıştı.
Lgs - 4.9.2020
LGS ve YKS'de başarılı olan öğrencilerden Gökay'a ziyaret
LGS ve YKS'de ilçe genelinde ilk 10'a giren öğrenciler Turhal Kaymakamı Ali Gökay'ı ziyaret etti.
Lgs - 3.9.2020
KAYMEK, uzaktan eğitimi hayata geçirdi
KAYMEK UZEM uzaktan eğitim faaliyetlerine LGS (Liselere Geçiş Sistemi), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) kursları ile başlayacak, daha sonra sanat ve mesleki alanda da birçok kursla vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.
Lgs - 2.9.2020
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe birincilerini ödüllendirdi
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü YKS ve LGS'de ilçe birincisi olan öğrencilere plaket verdi.
Lgs - 31.8.2020
Şarkışla'da LGS'de dereceye giren öğrencilere ödül verildi
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında derece yapan öğrencilere ödül verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lgs Haberleri | Lgs Haber - Haberler - Lgs haberleri, son dakika lgs haber ve gelişmeleri burada. Uludağ Koleji'nde yüz yüze eğitim sevinci.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:24:03. #1.15#
title