Lgs

Liselere Geçiş Sınavı

LGS HABERLERİ

Lgs - 18.10.2021
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Vali Fuat Gürel'i Ziyaret Etti.
Karabük'ün eğitim başarısını takdirle takip ettiğini ifade eden Bakan Yardımcısı Şensoy, "Karabük eğitim ve öğretime çok büyük önem veren, şehir olarak eğitimi benimsemiş bir ilimiz. Karabük'ü yakından takip ediyorum, LGS ve üniversite sınavlarında elde edilen ve uzun süredir ilk 10'da gösterilen başarının tesadüf olmadığını gösterdiniz.
Lgs - 17.10.2021
Başkan Amca'dan LGS öncesi MEBGEM'e moral ziyareti
Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, yarın düzenlenecek LGS sınavı öncesi MEBGEM'de eğitim alan öğrencilerle bir araya geldi.
Lgs - 11.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Öğretmenlerimizi de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini, önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz" dedi.
Lgs - 06.10.2021
2021 YKS-LGS Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
2021 YKS-LGS Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, ilçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Eren ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla Valilik YİKOB...
Lgs - 04.10.2021
Kayseri'den kısa kısa
Gençlik Merkezleri olarak hizmet veren 11 tesiste, 5 bin öğrenciye yönelik 4, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11'inci sınıflara ders takviyeleri, 8'inci sınıf ile 12'inci sınıf ve mezun gruplara yönelik LGS-YKS kursları ile akademik faaliyetler planlandı.
Lgs - 04.10.2021
MEB'den öğrencilere 'yardımcı kaynak' desteği
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, internet üzerinden ücretsiz olarak erişilecek kaynak paketleri ayrıca il müdürlüklerince ihtiyacı olan öğrencilere basılı olarak ulaştırılacak. Bu kapsamdaki ilk paket, bugün açıklandı. Destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) örnek soru kitapçığı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) örnek soru kitapçıkları yer alıyor.
Lgs - 23.09.2021
Çorum'da gençlik merkezlerine kayıtlar başlayacak
Çorum'da gençlerin her zaman yanında olduklarına işaret eden Candan, "Gençlik merkezlerimize kayıt yaptıran öğrencilerimize, okuldan aldıkları eğitime ilave olarak eğitime destek kursları, Kur'an-ı Kerim dersleri, sanatsal ve yetenek kursları, YKS'ye hazırlık, değerler eğitimi, LGS'ye hazırlık, eğitici geziler, spor kursları, akıl ve zeka oyunları gibi dersler verilecek.
Lgs - 21.09.2021
Büyükşehir KAYMEK Kurslarına 10 Bini Aşkın Başvuru
Ücretsiz olarak www. kaymekonline. com adresinden yapılan ve halen kayıt başvuruları devam eden KAYMEK Gençlik Merkezleri'nde 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. ve 12. sınıf ile mezun grubu öğrenciler için ara sınıflara ders takviyesi, LGS-YKS hazırlık grupları kurs kayıtlarına, KAYMEK Sanat ve Mesleki eğitim kursları olan 21 alanda 90 farklı kurs branşında 11 tesiste kurs kayıtlarına, KAYMEK UZEM'de LGS-YKS Hazırlık, Sanat ve Mesleki Eğitim kursları olan İngilizce A1 Seviyesi, Arapça A1 Seviyesi, Hasta Kabul İşlemleri, Ofis Programları gibi branşların olduğu kurs kayıtlarına ve İlçe Sosyal Yaşam Merkezleri'nde LGS-YKS hazırlık grupları, sanat ve mesleki eğitim kurs kayıtları ve spor faaliyetlerine toplam 10 bin 500 kişi kayıt oldu.
Lgs - 14.09.2021
Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, gazetecilerle bir araya geldi
Sünnetci, il genelinde ortaöğretimden yükseköğretime geçen öğrenci sayısının 138 kişi olduğunu ifade ederek, "Bazı ilçelerimizde 200 bine giren öğrenci yok. Bazı ilçelerimiz ise 0 çekti. LGS'de başarılı oranlar elde eden çocuklarımız da maalesef burada kalmıyor.
Lgs - 14.09.2021
Kahramanmaraş sınava hazırlanan öğrenciler için deneme sınavı desteği
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, protokol çerçevesinde, kurumlar tarafından sınav hazırlığı yapan ortaöğretim ile lise son sınıf öğrencilerine il genelinde deneme sınavları düzenlenerek yaklaşık 40 bin öğrencinin faydalanacağı LGS (Liselere Geçiş Sınavı) ve TYT (Temel Yeterlilik Testi) denemelerinde öğrencilerin sınav tecrübesi kazanması hedefleniyor.
Lgs - 12.09.2021
Vatandaşlarımız hayatlarıyla kumar oynamasınlar
Vali Memiş, bazı okulların tadilatlarının yetişmemesi ve başka okullara geçici olarak kaydırılması konusunda ise "Okulların güçlendirilmesi gereken 45 okulumuz bulunuyor. Bu okulların inşaat süreleri yaklaşık olarak 20 gün içerisinde sonlanacak. 20 günlük bir süre için bizler iki öğretim yapıyoruz. Bu süre de kalıca değildir. Okulların tadilatlarının yapımı için açık ihale usulü ile yapıyoruz. Pazarlık usulü ile yapmıyoruz. İhalede rekabet ilkesi çok önemlidir. Bu şekilde bir ihale yapılsaydı belki de bunu bile bu konuyu haklı olarak eleştiri yapacaklardı. Tüm okullarda değil 3 haftalık geçici bir tadilat ile ikili eğitim sürecek, bu süre bitiminde ise her okul öğrencisi kendi okuluna görecektir. Beni eleştirebilirler ben yöneticiyim, iki yıldır pandemi nedeniyle kapalı olan okullarda eğitim görenlerin morale ihtiyaçları vardır. Bizi eleştirsinler ama eğitim camiasını eleştirmesinler, onların morale ihtiyaçları vardır. Bu eğitim camiası Türkiye genelinde LGS sınavında derece yapan bir camia, bu camia Erzurum'u 63.
title