Kimse Yok mu Afyonkarahisar'da 700 Aileye Yardımda Bulundu

Kimse Yok mu Afyonkarahisar'da 700 Aileye Yardımda Bulundu

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel
Kimse Yok mu Afyonkarahisar'da 700 Aileye Yardımda Bulundu

Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarahisar Şubesi 2013 yılında kent genelinde yaklaşık 700 aileye gıda, giysi, ayni ve nakdi yardımı yaptı.

Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarahisar Şubesi 2013 yılında kent genelinde yaklaşık 700 aileye gıda, giysi, ayni ve nakdi yardımı yaptı. Yapılan yardım tutarının ise yaklaşık 750 bin TL olduğu belirtildi.

    Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu, 2013 yılında Afyonkarahisar ve ilçeleri ile birlikte Isparta'da yüzlerce aileye ulaştıklarını söyledi. Çobanoğlu, "2013 yılında derneğimize müracaat eden 767 kişinin sosyal incelemeleri yapılarak, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 698 mağdur vatandaşımıza uygun görülen periyodik zamanlarda gıda, giyim, kumanya, yakacak, eğitim, kira, tedavi, yol beyaz eşya ve ev eşyası ile birlikte kurban eti ve dini bayram yardımları yapılmıştır.” dedi.

    Çobanoğlu, 2013 yılında Afyonkarahisar'da 450, Isparta'da 250, Bolvadin'de 100 ve Sandıklı'da 100 mağdur aileye gıda yardımı yapıldığını anlattı. 2 bin kişiye giyim ve bayramlık giysi yardımı, ihtiyaç sahibi 150 öğrenciye mont ve bot yardımı, 172 çocuğa mont, kaban, eldiven yardımı, şapka ve kaşkol yapıldığını dile getirdi.

    Mustafa Çobanoğlu, “Ramazan ayında Afyonkarahisar ve ilçelerimizde iftar çadırları kurarak 14 bin 500 kişiye iftar yaptırılmıştır. Kurban Bayramında 300 mağdur ailemize kurban eti ve yıl içinde 250 mağdur ailemize de adak kurban eti dağıtılmıştır." diye konuştu.

    Çobanoğlu, eğitime önem veren bir dernek olduklarını ve Afyonlu 52 ihtiyaç sahibi öğrenciye burs yardımı ve bin 350 öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldığını kaydetti. Çobanoğlu, 100 ihtiyaç sahibi aileye kömür, odun ve soba yardımı yapıldığını, her ay düzenli şekilde hastaneye giden mağdur vatandaşların yol giderlerinin, ödeyemedikleri elektrik, su ve kira giderlerinin bankadaki hesaplarına yatırıldığını anlattı.

    Derneğin ülkede ve kentte olduğu gibi yurt dışında da ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin şartlı bağışlarını ulaştırdığını ifade eden Çobanoğlu, şunları söyledi: “Suriye'den savaş nedeniyle kaçarak ülkemize sığınan mültecilere hayırseverlerimiz, öğrencilerimiz ve gönüllülerimizin katkılarıyla 5 TIR gıda, giyim battaniye, patates, un, su, çocuk bezi ve çocuk maması yardımları bu faaliyetlere bir örnektir. 2013 ve diğer yıllarda olduğu gibi bu yılda mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz."

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title