Alkollü Bekçi, Atatürk Büstüne Taş ve Sopayla Saldırdı

Alkollü Bekçi, Atatürk Büstüne Taş ve Sopayla Saldırdı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde Belediyede Bekçilik Yapan Alkollü Bir Şahıs, Taş ve Sopayla Atatürk Büstüne Saldırdı.

Alkollü Bekçi, Atatürk Büstüne Taş ve Sopayla Saldırdı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde belediyede bekçilik yapan alkollü bir şahıs, taş ve sopayla Atatürk büstüne saldırdı.

Bekçinin alkol aldığını ifade eden Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan olayın ideolojik boyutunun olmadığını kaydetti.

Edinilen bilgiye göre Reşadiye Mahallesi'ndeki Mimar Sinan Lisesi'nin bahçesindeki Atatürk büstünü taşla kırmaya çalışan kişiyi fark eden çevre sakinleri, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, büstü taş atarak ve elindeki sopayla kırmaya çalışan S.T.'yi (52) yakaladı. Sağlık kontrolü için Çorlu Devlet Hastanesi'ne götürülen S.T.'nin 230 promil alkollü olduğu belirlendi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanan S.T. adliyeye sevk edildi.

Olayın ardından Çorlu'ya gelen Tekirdağ Emniyet Müdürü Cemil Demir Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, okul bahçesinde incelemelerde bulundu.

Olayı gerçekleştiren S.T.'nin Çorlu Belediyesi'nde gece bekçisi olarak görev yaptığını belirten Vali Doğan, "Kişinin belirgin ideolojik özelliği yok. Dolayısıyla suçu ideolojik nedene dayalı olarak işlemediği söylenebilir. Özellikle bu tip olaylara dikkat çekilen konu irticai faaliyetler konusudur. Ancak kişinin bu konularla ilgisi olmadığı anlaşılıyor. Aşırı alkolün etkisi altında işlenmiş bir suç, bir saldırı olarak tabir edebiliriz. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor." dedi.