Yavaş: Gerekirse Suyu Bedava Akıtırım
Haberler » Güncel » Yavaş: Gerekirse Suyu Bedava Akıtırım - Haber

Yavaş: Gerekirse Suyu Bedava Akıtırım

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş, Başkent'te su ve ulaşımın ucuzlayacağını ve bunun için de kaynağın var olduğunu söyledi.

Yavaş: Gerekirse Suyu Bedava Akıtırım

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı , Başkent'te su ve ulaşımın ucuzlayacağını ve bunun için de kaynağın var olduğunu söyledi.

"GEREKİRSE BEDAVA AKITIRIM"

Geçmişte yapılan 36 imar değişikliğinde 10 milyar liranın üzerinde rant elde edildiğini ve bu paraların belediye bütçesine girmediğine değinen Yavaş, “Ben Belediye Başkanlığı yaptım. Hesabımı bilirim. Bu kadar ASKİ bütçesinden asfalt yapılmasına karşı hala 418 milyon lira ASKİ gelir fazlası var. 418 olacağına 218 olur. Bak ben o kadar iyi biliyorum ki bu işi, yakında televizyonlardan açıklayacağız. İmar artışlarıyla ortaya çıkan rant 36 tane. Buradan 10 milyar lira rant elde edildi ve bunların hiçbiri belediyeye gelmedi. Ben o rantları belediyeye akıtırım, gerekirse suyu da bedavaya akıtırım.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ 

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yavaş, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler kapsamında Ankara’nın Kazan ilçesine ziyarette bulundu. CHP Kazan Belediye Başkan adayı Necati Yılmaz’ın Seçim Iletişim Merkezi’nin açılışına katılan Yavaş, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Yavaş’a, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP milletvekilleri Sinan Aygün ve Izzet Çetin ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar eşlik etti.

GÖKÇEK'E YANIT: BEN HESABIMI BİLİRİM

Ankara’da su ve ulaşım ücretlerinin ucuzlayacağı vaadini yineleyen Belediye Başkan adayı Yavaş, “Diyor ki Başkan, ‘Neyle ucuzlatacaksın?’ Ben Belediye Başkanlığı yaptım. Ben hesabımı bilirim. Bu kadar ASKI bütçesinden asfalt yapılmasına karşı hala 418 milyon lira ASKI gelir fazlası var. 418 olacağına 218 olur.” dedi.

SUYU NASIL BEDAVA AKITACAĞINI AÇIKLADI

Başkent'te yapılan imar değişiklikleri ile ilgili dosyaların olduğunu ve bunu açıklayacaklarını ifade eden Yavaş, “Yakında televizyonlardan açıklayacağız. İmar artışlarıyla ortaya çıkan rant 36 tane. Buradan 10 milyar lira rant elde edildi ve bunların hiçbiri belediyeye gelmedi. Ben o rantları belediyeye akıtırım, gerekirse suyu da bedavaya akıtırım.” diye konuştu.

"BİR TEK ŞEYİ YIKACAĞIZ O DA "

Belediye Başkanı olduğu takdirde hiçbir şeyi yıkmayacağını belirten Yavaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Armada’nın karşısında çelik kafes yapıldı. Oraya 80 milyon lira para harcadı. Ben bu kapılarla ilgili gereksiz harcama diye eleştirdiğimde, ‘Mansur Yavaş gelecek ve yapılanları yıkacak.’ diyor. Hiç birşeyi yıktığım yok. Bir tek şeyi yıkacağız. O da Melih Gökçek’tir. Çelik kafes gibi, Samanyolu, Gökkuşağı Projelerine harcanan paranın elbette hesabını soracağız. Bu paralar sizin cebinizden çıktı. Sizlerin vergileriyle ödendi. Yerinizi yurdunuzu başkasına satmayın. Sizin toprağınızı, malınızı kurda kuşa yem ettirmem.”

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler