Posta Dağıtıcıları Yarıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Posta Dağıtıcıları Yarıştı

CHA - Haberler | Güncel
Posta Dağıtıcıları Yarıştı

40. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Adana seçmeleri Merkez Parkı'nda gerçekleşti

40. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Adana seçmeleri Merkez Parkı'nda gerçekleşti. 37 erkek, 11 bayan postacının katıldığı elemeler büyük bir çekişmeye sahne oldu. Organizasyonun sonunda bayanlarda daha önce 5 kez yarışmayı kazanan Asiye Gül Alkış 5 kilo metrelik parkuru birinci, Selma Biçici ikinci, Yasemin Öğütken üçüncü oldu. Erkeklerde ise 10 kilometreyi Mustafa Köse birinci, Kürşat Karakuş ikinci, Faruk Yıldız üçüncü tamamladı.

Yarışmanın birincilerine bisiklet, ikinci ve üçüncülere ise saat hediye edildi. PTT Adana Başmüdürü Hakkı Altuntaş, kurumun bu tür etkinliklerle posta dağıtıcıları arasında sosyal dayanışmayı sağlamak, iş gücünü artırmak, sportmenlik ruhunu kazandırmayı amaçladığını söyledi.

Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışmaları'na PTT'nin 1981 yılından bu yana katılıp önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Altuntaş, "39. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıları Yürüyüş Yarışması 3-6 Aralık 2010'da Arnavutluk–Tiranda yapıldı. Arnavutluk, Hırvatistan, Makedonya, Yunanistan, Romanya, Kosova ve Türkiye katıldı.

Milli Takımımız erkeklerde takım 2. liği, bayanlarda takım 3. lüğünü elde etti. Ferdi olarak erkeklerde Sabahattin Tatar üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Ayrıca erkeklerde en teknik yürüyüşçü dalında sporcumuz İdris Kılıç başarılı olarak ödüle layık görüldü. Tüm sporcularımız Türkiye'yi başarılı bir şekilde temsil etti. " dedi. Dereceye giren yarışmacılar Türkiye geneli elemelerinde Adana'yı temsil edecek. - ADANA

Posta Dağıtıcıları Yarıştı

Posta Dağıtıcıları Yarıştı

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500