Orman Yangının Devam Ettiği Gülnar'da Bir Köy Daha Boşaltıldı

Orman Yangının Devam Ettiği Gülnar'da Bir Köy Daha Boşaltıldı

Mersin'in Gülnar İlçesinde İki Kişinin Ölümüne Neden Olan Yangın Akşam Saatlerinde Şiddetini Artırdı. Bugün Öğle Saatlerinde Kısmen Kontrol Altına Alındığı İfade Edilen Yangın Rüzgarın Etkisiyle Tekrar Şiddetlendi. Beydili Köyünde 2 Ev Daha Yanarken 70 Hanelik Emirhacı Köyü de Jandarma Tarafından Boşaltıldı.

Orman Yangının Devam Ettiği Gülnar'da Bir Köy Daha Boşaltıldı

Mersin'in Gülnar ilçesinde iki kişinin ölümüne neden olan yangın akşam saatlerinde şiddetini artırdı. Bugün öğle saatlerinde kısmen kontrol altına alındığı ifade edilen yangın rüzgarın etkisiyle tekrar şiddetlendi. Beydili köyünde 2 ev daha yanarken 70 hanelik Emirhacı köyü de jandarma tarafından boşaltıldı.

Traktöre yükledikleri eşyalarla akrabalarını yanına giden Ahmet Hamdi Tekin, yaklaşan yangın nedeniyle kaygılandıklarını belirtti. Eşyalarını ve hasatlarını römorka yükleyerek yangın bitene kadar yakınlarında kalacaklarını kaydeden Tekin, "İlk defa böyle büyük çapta bir yangın gördüm." dedi.

3-4 bin hektar alanın yangından etkilendiğini kaydeden Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, arazi koşulları nedeniyle müdahale edilemeyen yerler olduğunu söyledi. Sarp kayalıklar arasındaki yangına helikopterle müdahale edildiğini ancak şiddetli rüzgar nedeniyle helikopterlerin de çalışamadığını anlatan Kahveci, orman kölülerinin yangın konusunda daha da dikkatli olmasını istedi.

Diğer taraftan hem rüzgar hem de gece olması nedeniyle helikopterler çalışamazken söndürme çalışmaları karadan arazörler ve işçiler aracılığıyla devam ediyor.

Kaynak: CHA