Öğrencisiyle Kaçan Müdür Yardımcısının Karısı,'eşimin Cezalandırılmasını İstiyorum'

Öğrencisiyle Kaçan Müdür Yardımcısının Karısı,'eşimin Cezalandırılmasını İstiyorum'

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde öğrencisi 17 yaşındaki E.K'yi kaçırıp dini nikahla evlendiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Gürkan Aslan'ın yakalanması için aramalar sürüyor.

Öğrencisiyle Kaçan Müdür Yardımcısının Karısı,'eşimin Cezalandırılmasını İstiyorum'

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde öğrencisi 17 yaşındaki E.K'yi kaçırıp dini nikahla evlendiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Gürkan Aslan'ın yakalanması için aramalar sürüyor. Aslan'ın karısı Berrin Aslan, eşinin cezalandırılmasını isteyerek, Böyle öğretmenlerin hakkından gelsinler, bu öğretmenler nasıl eğitimciler anlamadım. Eğitimci bir insan öğrencisiyle nasıl cinsel ilişkiye girer 17 yaşındaki bir öğrenciyle ilişkiye girmiş. Ben kızı kesinlikle suçlamıyorum, eşimi suçluyorum. Eşimin cezalandırılmasını istiyorum dedi.Ergani Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcı ve İngilizce öğretmeni olan evli ve 2 çocuk babası 34 yaşındaki Gürkan Aslan, iddiaya göre bir süredir birlikte olduğu okulun son sınıf öğrencisi E.K.'yi kaçırıp dini nikahla evlendi. Geçen perşembe günü rapor alıp okuldan ayrıldığı belirtilen Aslan ile öğrencisinden haber alınmaması üzerine, Aslan'ın eşi Berrin Aslan, hem savcılığa suç duyurusunda bulundu hem de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet etti.İddialar üzerine Kaymakamlık başlattığı soruşturma kapsamında Müdür Yardımcısı Gürkan Aslan'ı görevden uzaklaştırdı. Konuyla ilgili idari soruşturmanın yanı sıra savcılık da adli soruşturma başlattı.

Kocası, öğrencisiyle kaçan 34 yaşındaki iki çocuk annesi Berrin Aslan, dedesinin de 10 yaşındaki oğlu Umut'u da kaçırdığını söyledi. Öğrencisiyle ilişkiye giren bir öğretmenin görevden alınması gerektiğini söyleyen Berrin Aslan, büyük üzüntü yaşadığını anlattı. Aslan, eşini kendisinin şikayet ettiğini belirterek, şunları söyledi

Eşim öğrencisi E.K. ile cinsel ilişkiye girmiş. Önceki gün aile büyükleri bir araya gelerek imam nikahı kıymışlar. Oğlum Umut'u da dedesi kaçırdı. Cuma günü eşimin ablası bana telefon açarak eşimin evi terk ettiğini ve bir kız ile kaçtığını söyledi. Daha sonra ben eşime hiç ulaşamadım. Sonra polise giderek kayıp ilanında bulundum o sırada onu arayan polise cevap verdi. Ben onu ararım dedi. Üzerime iftira atıldı utandım kaçtım yazan bir mesaj çekti bana, sonra kızla birlikte olduğunu öğrendim kendi ağzıyla itiraf etti. Pazar günü yanıma gelmişti ben ona destek olduğumu söyledim o zaman kızla birlikte olduğunu bilmiyordum. Pazar günü tekrar birlikte yok oldular. Kendisine geri dönmesi için intihar girişiminde bulunduğunu söyledim ancak böyle bir şey yapmamıştım. Daha sonra geri gelemedi. Sinir krizi geçirdim, hastaneye kaldırıldım. Daha sonra Cumhuriyet Savcılığı, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittim. Dilekçelerimi alıp beni eve gönderdiler, başkada bir şey yapmadılar. Ben 15 yıllık evliyim beni daha öncede aldatmıştı

Eşinin son dönemlerde moralinin bozuk olduğunu ve sakinleştirici ilaçlar aldığını anlatan Berrin Aslan, şöyle dediBir problem olduğunu anlamıştım ama böyle bir şey aklıma gelmemişti. Okula gittim müdür yardımcıları ile görüştüm olayı hiç sezmediklerini söylediler. Kız aynı okulda lise son sınıf öğrencisi kızın ailesi benimle irtibata geçmedi, kendilerini tanımıyorum. Sadece eşimin babası ile görüşüyorlar. Ben hiç birinin nerede olduğunu bilmiyorum. Eşimin dönmesi halinde onu affetmeyeceğim. Ben buradan Milli Eğitim Bakanı'na sesleniyorum. Böyle öğretmenlerin hakkından gelsinler, bu öğretmenler nasıl eğitimciler anlamadım. Eğitimci bir insan öğrencisiyle nasıl cinsel ilişkiye girer 17 yaşındaki bir öğrenciyle ilişkiye girmiş. Ben kızı kesinlikle suçlamıyorum, eşimi suçluyorum. Eşimin cezalandırılmasını istiyorum. Devlet, Milli Eğitim Bakanı, hakimler, savcılar artık ne karar veriyorlarsa razıyım cezasını çeksin. Beni ve 2 çocuğumu ve o genç kızı da mağdur etti. Onunda günahına girdi, onu da mahvetti. ve kızın ailesini de mahvetti hepimiz mahvetti. Ben resmi nikahlı eşiyim üzerime imam nikahı kıyarak kuma getirdiBerrin Aslan, dedesinin kaçırdığı oğlu Umut'un da bulunup kendisine verilmesini istedi. Bu arada Öğrencisiyle kaçan Gürkan Aslan'ın yakalanması için güvenlik güçleri aramalarını sürdürüyor.