İttifak Holding, 2011'de 1 Milyar TL Ciro Hedefliyor

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, şirketlerinde 7 bin eleman istihdam ettiklerini belirtirken, 2011 için 1 milyar TL ciro hedeflediklerini duyurdu.

İttifak Holding, 2011'de 1 Milyar TL Ciro Hedefliyor

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, şirketlerinde 7 bin eleman istihdam ettiklerini belirtirken, 2011 için 1 milyar TL ciro hedeflediklerini duyurdu.

Korkmaz, holdingin markalarından Adese'nin halka arz sürecinin de kesintiye uğramayacağını dile getirdi.

İttifak Grubu'nun Olağan Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Korkmaz, Murat Kıvrak, Fahri Akay, Ali Körpe ve Prof. Dr. Âdem Elgün Yönetim Kurulu'na tekrar seçilirken; Ferhat Gül Holding'in yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Yönetim Kurulu'nun yaptığı ilk toplantıda Mehmet Ali Korkmaz Başkanlık görevine getirildi.

Korkmaz, toplantının hemen ardından İttifak'ın durumu ve devam eden yatırımlarına dair açıklamalarda bulundu.

Holding'in Genel Kurulu sonrasında Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa'nın görevini devrettiğini aktaran Korkmaz, "Toplantıyı takiben bir araya gelen yeni Yönetim Kurulumuz Başkanlık görevini bana tevdi etti. Yeni bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Ferhat Gül Bey dışında diğer beş Yönetim Kurulu Üyemiz de eski çalışma arkadaşlarımız. Seyit Bey ise engin birikimine başvuracağımız, kurumsal ve bireysel belleğinden istifade edeceğimiz, bilgeliği ve tecrübesine her zaman saygı duyacağımız değerli bir büyüğümüz olarak yanımızda olmaya devam edecek."dedi.

Grup olarak yatırımı ve üretimi esas aldıklarını anlatan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ilerleyen zamnanlarda önemli oranda istihdam üretecek yatırımlar yapacaklarının da müjedisini verdi. Mehmet Ali Korkmaz, şunları ifade etti:

"İttifak olarak 5 bin kişiyi doğrudan, yaklaşık 7 bin kişiyi istihdam eder durumdayız. Perakende, inşaat ve gıda sektöründe öngördüğümüz yeni yatırımlar ile hem grubu ölçek olarak büyütmeyi hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı hedefliyoruz. Perakende sektöründe Adese için hedeflediğimiz büyüme, Seha Yapı ile başta Konya, İstanbul ve Ankara bölgesinde geliştireceğimiz projeler, Selva'nın yeni hat yatırımının tamamlanması ve hayvancılık sektöründeki yeni girişimlerimiz ile bu hedefimizi yakalayacağımıza kanaat getiriyorum. Ayrıca Grup olarak yeni kimi sektörlerde yatırım yapmak adına fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Fizibilite aşaması yakında tamamlanacak olan yeni yatırım alanlarımızı da önümüzdeki dönemde kamuoyunun bilgisine arz edeceğiz. "

Geçen seneyi 775 milyon TL konsolide ciro ve 23, 8 milyon TL kârlılıkla kapattıklarına değinen Korkmaz, şöyle devam etti:

"2011 konsolide ciro hedefimiz 1 milyar TL sınırı. Planladığımız yatırımlar, büyük oranda tamamlamış olduğumuz yenilenme faaliyetleri, Grubumuza armağan ettiğimiz, idari ve operasyonel kabiliyetlerimizle bu hedefimize yakalayacağız. "

İttifak'ın kuruluş döneminden bu yana değerlerini koruduğunu da belirten Korkmaz; "Güven, istikrar ve dürüstlük İttifak Grubu'nun gelişimindeki en öncelikli değerler arasındadır. Yeni dönemde de bu temellere dayanan bir dünya şirketi olma vizyonumuzu göz önünde bulundurarak ilerleyeceğiz. Yeni yönetim döneminde de planlanan tüm projelerimiz hiçbir kesintiye uğramadan devam edecek."ifadelerini kullandı.

"ADESE'NİN HALKA ARZ SÜRECİ KESİNTİYE UĞRAMAYACAK"

İttifak'ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz; holdingin ulusal çaptaki perakende markası Adese'nin halka arzı ile ilgili başlattıkları faaliyetlerin yeni dönemde de kesintiye uğratmadan devam edeceğini vurguladı.

Rakamlarla İttifak Holding:

• 2010 yılı cirosu 775 Milyon TL; 2011 hedefi 1 Milyar TL

(Perakende: 541 milyon TL, İmalat: 152, 7 milyon TL, İnşaat: 68, 4 Milyon TL, Hizmet-Ticaret-Organizasyon 78, 5 milyon TL )

• 2010 yılı net kârı: 23, 8 Milyon TL

• 2010 yılı yatırım tutarı: 10 milyon TL

• 2010 yılı istihdamı: Doğrudan 4. 663, dolaylı istihdamla birlikte yaklaşık 7 bin

• 2010 yılında dağıtacağı temettü tutarı: 2, 5 milyon TL