Erdoğan'a Hakaret Davasına Gelmeyen Yazara Zorla Getirme Kararı

Erdoğan'a Hakaret Davasına Gelmeyen Yazara Zorla Getirme Kararı

12.05.2015 14:41 | Son Güncelleme: 12.05.2015 15:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı duruşmaya gelmeyen Behzat Ç. dizisinin yazarı olan Emrah Serbes hakkında zorla getirilme kararı verildi.

Bir televizyon kanalındaki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı duruşmaya gelmeyen Behzat Ç. adlı dizinin de yazarı olan yazar Emrah Serbes hakkında zorla getirilme kararı verildi.

AVUKATLAR MAZERET DİLEKÇESİ VERDİ

İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Serbes gelmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bilal Erdoğan'ın da katılmadığı duruşmaya Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız geldi.

Hakim, sanık Serbes ve avukatının duruşma saati belli olmadığı, başka mahkemelerde duruşmaları bulunduğu gerekçesiyle mazeret dilekçesi verdiğini kaydetti.

Avukat Yıldız, şikayetlerinin devam ettiğini ve davaya katılmak istediklerini söyledi. Sanık hakkında zorla getirilme kararı verilmesini talep etti.

"ZORLA GETİRİLSİN"

ahkeme, sanık ve avukatının mazeretini kabul etmedi, Serbes hakkında zorla getirilme kararı verdi. Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın davaya katılma taleplerini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Serbes'in CNNTÜRK kanalında 'Burada Laf Çok' programındaki ifadeleri nedeniyle hakkında hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı.

Erdoğan'a Hakaret Davasına Gelmeyen Yazara Zorla Getirme Kararı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title