Haberler

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Kahramanmaraş depremi kurbanlarını unutmadı

Yaşam Haberleri

Van Valisi Ozan Balcı, Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen programda Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına Van Gölü'ne çelenk bıraktı. Vali Balcı, Van Gölü'nün korunması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına Van Gölü'ne çelenk bıraktı.

Çevre Haftası dolayısıyla Van Gölü kıyısındaki İskele Mahallesi Yaşar Kemal Parkı'nda düzenlenen programda çocuklarla el ele tutuşarak sevgi çemberi oluşturan Vali Balcı, "Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Vatanı milleti sevmek, dağları, ovaları, gölleri, yaylalarıyla birlikte sevmektir. Bu yüzden Van Gölü, bizim zenginlik mirasımızdır. Hem ekonomik, hem kültürel olarak zenginliğimizdir. Van Gölü'nün korunması hayati bir öneme sahiptir. Biz de bu anlamda elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz" dedi.

Çevre Haftası dolayısıyla açılan stantları da dolaşan Vali Balcı, düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye ederek fotoğraf çektirdi. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Kahramanmaraş Van Valiliği Van Gölü Balcı Yaşam Haberler

title