Üç Bakan Terör Konusunu Görüşmek Üzere Belçika'ya Gidiyor
Haberler » Dünya » Üç Bakan Terör Konusunu Görüşmek Üzere Belçika'ya Gidiyor - Haber

Üç Bakan Terör Konusunu Görüşmek Üzere Belçika'ya Gidiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terörle mücadelede işbirliği konusunu ele almak üzere yarın Belçika'ya gidiyor.

Üç Bakan Terör Konusunu Görüşmek Üzere Belçika'ya Gidiyor

Dışişleri Bakanı , Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve İçişleri Bakanı , terörle mücadelede işbirliği konusunu ele almak üzere yarın 'ya gidiyor.

İlki Ekim 2008'de İstanbul'da yapılan Türkiye ve Belçika Dışişleri, Adalet ve İçişleri Bakanları arasındaki Üçlü Bakanlar Toplantısının ikincisi yarın 'de düzenlenecek. Toplantıda, terörizmle mücadele, adli ve polis işbirliği başta olmak üzere, ikili ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor

Toplantının sonunda, iki ülke içişleri bakanları arasında Polis İşbirliği Alanında Mutabakat Muhtırası, adalet bakanları arasında ise Adli İşbirliği Alanında Ortak Açıklama'nın imzalanması planlanmaktadır.

Bakan Davutoğlu Brüksel'deki temasları çerçevesinde ayrıca İçişlerinden Sorumlu AB Komiseri Cecilia Malmström ile Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu AB Komiseri Stefan Füle'yle bir araya gelecek.

Kaynak: CHA