Şi Cinping Haberleri

Şi Cinping haber, Şi Cinping son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şi Cinping - 3.7.2020
ABD Kongresi, Trump yönetiminden Sincan konusunda daha sert yaklaşım benimsemesini istedi
Belgenin en az 200 sayfasında Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve diğer Çinli yetkililerin, bölgedeki Uygur nüfusunun kontrolü ve aralıksız denetim yapılmasına ilişkin talimatları yer alırken, İslam'ın yayılmasını önlemek için önlem alınması uyarısında bulunulduğu ifade edilmişti.
Şi Cinping - 3.7.2020
Hong Kong'da yeni güvenlik yasasının ardından Ulusal Güvenliği Koruma Komisyonu kuruluyor
Hong Kong'da yürürlüğe giren yeni güvenlik kanunu Çin'in en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi (UHK) Daimi Komitesinde 30 Haziran'da oy birliğiyle kabul edilen yasa Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından da imzalamıştı.
Şi Cinping - 2.7.2020
ABD, kamplardaki Uygurların saçlarını ihraç ettiği şüphesiyle Çinli şirketin mallarına el koydu
Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki tartışmalı kamplar? Çin'de son yıllardaki Uygur Türklerinin kimlik ve kültürlerine yönelik ihlaller uluslararası kamuoyu tarafından eleştiriliyor.? Pekin'in "mesleki eğitim merkezleri" olarak adlandırdığı ancak uluslararası kamuoyunun "yeniden eğitim kampları" şeklinde tanımladığı yerlerde Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre en az 1 milyon Uygur Türkü kendi rızası dışında tutuluyor.?? Pekin yönetimi, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde kaç kamp bulunduğuna, buralarda kaç kişinin olduğuna ve söz konusu kişilerden ne kadarının sosyal hayata döndüğüne ilişkin bilgi vermiyor.?? Çin'in, bölgede yaşayan Müslüman Uygurlara, Çince dil eğitimi ile mesleki ve kültürel kurslar verdiğini öne sürdüğü kampların durumu hakkında net verileri paylaşmaması, uluslararası kamuoyunda derin kaygılara yol açıyor.?? BM İnsan Hakları Konseyine üye 22 ülke, Temmuz 2019'da, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türkleri ve diğer azınlıklara yönelik muamelesini eleştiren ve kitlesel gözaltıların durdurulması çağrısında bulunan mektubu imzalamıştı.?? BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken, Çin şimdiye kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.?? Çin makamları, BM yetkililerinin doğrudan bilgi almak amacıyla bölgede serbestçe inceleme yapma talebini ise geri çeviriyor.? Çin hükümet raporu basına sızmıştı?? New York Times gazetesinin Kasım 2019'da basına sızdırılan Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belgeye dayandırdığı haberinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik birimlerine, nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair verilen detaylı talimatlar dikkati çekmişti. ? Belgenin en az 200 sayfasında Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve diğer Çinli yetkililerin, bölgedeki Uygur nüfusunun kontrolü ve aralıksız denetim yapılmasına ilişkin talimatları yer alırken, İslam'ın yayılmasını önlemek için önlem alınması uyarısında bulunulduğu ifade edilmişti.
Şi Cinping - 1.7.2020
Hong Kong'da Ulusal Güvenlik Yasası protestolarında 300'den fazla gözaltı
Hong Kong'da yürürlüğe giren yeni güvenlik kanunu Çin'in en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi (UHK) Daimi Komitesinde dün oy birliğiyle kabul edilen yasa Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından da imzalamıştı.
Şi Cinping - 1.7.2020
Çin lideri Şi'ye benzeyen sanatçını sosyal medya hesabı kapatıldı
Çinli opera sanatçısı Liu Keqing (63), Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e benzediği için sosyal medyada sansüre maruz kaldı.
Şi Cinping - 1.7.2020
Çin, Uygurlara zorla kürtaj iddialarının ardından etnik gruplara eşit haklar tanındığını savundu
Belgenin en az 200 sayfasında Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve diğer Çinli yetkililerin, bölgedeki Uygur nüfusunun kontrolü ve aralıksız denetim yapılmasına ilişkin talimatları yer alırken, İslam'ın yayılmasını önlemek için önlem alınması uyarısında bulunulduğu ifade edilmişti.
Şi Cinping - 1.7.2020
AB'den Hong Kong'da yürürlüğe giren yasaya tepki
- Hong Kong'da yürürlüğe giren yeni güvenlik kanunu Çin'in en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi (UHK) Daimi Komitesinde dün yapılan oylamada, oy birliğiyle kabul edilen yasa, daha sonra Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından imzalamıştı.
Şi Cinping - 1.7.2020
Son dakika güncel: Tayvan, Hong Kongluların göç ve ilticasını kolaylaştırmak için ofis açtı
Hong Kong'da yürürlüğe giren yeni güvenlik kanunu? Çin'in en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi (UHK) Daimi Komitesinde dün yapılan oylamada, oy birliğiyle kabul edilen yasa, daha sonra Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından imzalamıştı.
Şi Cinping - 30.6.2020
Çin'in Ulusal Güvenlik Kanunu Hong Kong'da yürürlüğe girdi
Ulusal Güvenlik Kanunu, gün içinde Çin'in en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi'nin Daimi Komitesi tarafından onaylanması ve Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından imzalanmasının ardından, 1 Temmuz'a bir saat kala, yerel saatle 23.
Şi Cinping - 30.6.2020
Japonya ve Tayvan'dan Çin'in Hong Kong Ulusal Güvenlik Kanunu'nu onayına tepki
Çin'in en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi (UHK) Daimi Komitesi'nde yapılan oylamada, Ulusal Güvenlik Yasası oy birliğiyle kabul edilmişti. Devlet Başkanı Şi Cinping de kongrenin onayının ardından yasanın yürürlüğe girmesini öngören Devlet Başkanlığı Kararnamesi'ni imzalamıştı.
Şi Cinping - 30.6.2020
Çin'in Hong Kong kararına Japonya'dan ilk tepki
Japonya Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga, yerel sakinlerin ve uluslararası toplumun güçlü endişelerine rağmen Çin'in Ulusal Güvenlik Yasası'nı Hong Kong'da uygulama kararı almasından üzüntü duyduklarını dile getirdi.
Şi Cinping - 29.6.2020
Çin'in Uygurlara zorla doğum kontrol yöntemleri uyguladığı iddia ediliyor
Belgenin en az 200 sayfasında Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve diğer Çinli yetkililerin, bölgedeki Uygur nüfusunun kontrolü ve aralıksız denetim yapılmasına ilişkin talimatları yer alırken, İslamiyet'in yayılmasını önlemek için önlem alınması uyarısında bulunulduğu ifade edilmişti.
Şi Cinping - 24.6.2020
Çin-Hindistan sınır kavgası ve ABD'nin Hint-Pasifik Stratejisi
Bu arada 2018 yılında Vuhan'da bir araya gelen Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in sınır anlaşmazlığıyla ilgili "birbirlerinin hassasiyetlerine, endişelerine ve isteklerine saygı duyduklarını" ilan ettiklerini belirtmek gerekiyor.
Şi Cinping - 22.6.2020
AB-Çin Zirvesi sona erdi
Toplantıda üst düzey AB temsilcileri, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Çin Başbakanı Li Kıçiang ile bir araya geldi.
Şi Cinping - 20.6.2020
Bolton'ın kitabında Trump'la ilgili Irak iddiası
ABD'nin eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Beyaz Saray'la ilgili anılarını anlattığı kitapta ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ'ın Irak'a geri dönüp dönmediğini umursamadığını yazdı.
Şi Cinping - 18.6.2020
Çin, Afrika ülkelerinin borçlarının bir kısmını silme kararı aldı
Çin, Afrika ülkelerinin 2020 yılı sonuna kadar ödemesi gereken faizsiz kredi borçlarını iptal etti.
Şi Cinping - 18.6.2020
Pompeo, Hawaii'de üst düzey Çinli bir yetkiliyle bir araya geldi
Bolton'un kitapta Trump'ın, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yaptığı görüşmede çiftçilerin ağırlıklı olduğu eyaletlerde 2020 seçimlerinde zafer kazanması için Çin'den büyük miktarda Amerikan tarım ürünleri almasını istediğini öne sürmüştü.
Şi Cinping - 18.6.2020
Trump, eski danışmanı Bolton'ın kendisi hakkındaki iddialarını reddetti Açıklaması
Kitapta Bolton, Trump'ın, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yaptığı görüşmede çiftçilerin ağırlıklı olduğu eyaletlerde 2020 seçimlerinde zafer kazanması için Çin'den büyük miktarda Amerikan tarım ürünleri almasını istediğini öne sürmüştü.
Şi Cinping - 11.6.2020
Merkel, Çin Devlet Başkanı Şi ile ekonomi ve uluslararası konuları görüştü
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ekonomi, ticaret ve uluslararası konuları görüştü.
Şi Cinping - 9.6.2020
Son dakika haberi: ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Bryza: Libya'da söz sahibi Türkiye'dir
'TRUMP ÇİN'E SERT GÖZÜKMEK İSTİYOR AMA FAZLA İLERİYE GİTMEK İSTEMİYOR'  Bryza, ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin, Çin'in meclis toplantılarında Hong Kong'a yönelik Ulusal Güvenlik Yasası'nı kabul etmesi ve koronavirüsle birlikte kötüye gittiğini belirtti. Bryza şöyle devam etti: "ABD-Çin ilişkileri çok kötü ve Çin'in Ulusal Güvenlik Yasası'nı kabul etmesiyle Hong Kong'un özel statüsünü sona erdirmesi bu ilişkileri daha da kötü yönde geliştirdi. Başkan Trump buna bir dizi yaptırımla tehdit ederek karşılık verdi, Hong Kong'un özel ticaret statüsünü geri çekmekle tehdit etti. Bu Çin için de dezavantajlı bir durum çünkü Çin, Hong Kong'u bir para makinesi ya da lafın gelişi bankamatik olarak görüyor. Trump'ın, Çin'i yaptırımlarla tehdit etmesine rağmen en güçlü yaptırımları uygulamadığı görüldü. Trump sert konuştu ancak tehdit ettiği kadar ileriye gitmedi. Çünkü Trump, Şi Cinping'i takdir ediyor.
Şi Cinping - 3.6.2020
AB-Çin Zirvesi salgın nedeniyle ertelendi
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Angela Merkel'in Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile ayrı ayrı görüştüğü ifade edildi.
Şi Cinping - 2.6.2020
Çin-ABD gerginliği yeni bir safhaya taşınıyor
Çin'in virüsle mücadeledeki "zafer söylemi"nin ardından yeni bir meydan okuma alanı olarak salgının ekonomik etkilerinin bertaraf edilmesi ve 2020 yılı ekonomik hedeflerine ulaşılması geliyor. Bilindiği üzere, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in 2020 yılı için iki temel ekonomi hedefi bulunuyordu.
Şi Cinping - 1.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de görüşen Erdoğan'ın temas kurduğu bazı ülke liderleri şöyle: "Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Farmajo, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kazakistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Elbaşı Nursultan Nazarbayev, Ürdün Kralı II.
Şi Cinping - 28.5.2020
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
2019'da yoğunlaşan Çin-ABD rekabeti yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle yeni bir sürece giriyor. Her ne kadar Pekin yönetimi salgını kontrol altına almış, küresel ve ulusal düzeyde imajını ve ilişkileri yeniden inşa etme sürecini başlatmış olsa da bu sürecin Şi Cinping yönetiminin istediği şekilde yürümediği/yürümeyeceği ve Çin ile ABD liderliğindeki Batı arasında sorunların artmasında katalizör işlevi göreceği anlaşılıyor.
Şi Cinping - 21.5.2020
Çin'in yıllık meclis toplantıları başladı
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Başbakan Li Kıçiang ile devletinin zirvesinin bulunduğu oturumun açılışında Kovid-19 ile mücadelede hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.
Şi Cinping - 21.5.2020
Beyaz Saray raporunda Çin'in "zararlı faaliyetleri" eleştirildi
Raporda, Devlet Başkanı Şi Cinping liderliğindeki yönetimin, ülkede muhalefeti bastırmaya yöneldiği, bloggerlerin, aktivistlerin ve avukatların haksızca yargılandığı, sansürün ve devlet kontrolünün yalnızca medya üzerinde değil, üniversiteler, işletmeler ve sivil toplum örgütleri üzerinde de katı şekilde uygulandığı, şahıslar ve kurumların elektronik takip altına alındığı, muhalif görülenlerin keyfi tutuklama, işkence ve kötü muameleye maruz bırakıldığı değerlendirmesine yer verildi.
Şi Cinping - 19.5.2020
Asya borsaları yükseldi
Öte yandan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Dünya Sağlık Asamblesi'nin (DSA) dün gerçekleştirdiği telekonferansta, Kovid-19 salgınıyla ilgili yöneltilen eleştiriler karşısında ülkesinin tutumunu uluslararası platformda ilk kez savundu.
Şi Cinping - 19.5.2020
18 Mayıs 2020 Haberleri
18 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Şi Cinping - 16.5.2020
Çin'in Kovid-19'un etkileri arasına bazı rahatsızlıkları eklediği iddiası
Vang, "Devlet Başkanı Şi Cinping'in kişisel yönetimi ve yönlendirmesi altında Çin, zorlu ve sıra dışı çabalarla, Kovid-19 salgınını kontrol altına aldı, mevcut salgınla mücadele sürecinde ekonomik ve sosyal hayatın kademeli şekilde normalleşmesi yönünde sebat ediyor.
Şi Cinping - 15.5.2020
Çin Dişleri Bakanı Vang: "Kovid-19 salgını kontrol altına alındı"
Vang, görüşmelerinde "Devlet Başkanı Şi Cinping'in kişisel yönetimi ve yönlendirmesi altında Çin, zorlu ve sıra dışı çabalarla, Kovid-19 salgınını kontrol altına aldı, mevcut salgınla mücadele sürecinde ekonomik ve sosyal hayatın kademeli şekilde normalleşmesi yönünde sebat ediyor.
Şi Cinping - 14.5.2020
Asya Pasifik'te jeopolitik rekabet derinleşiyor
Çin ordusunun envanterinde iki uçak gemisi bulunurken üçüncü uçak gemisi ise yapım aşamasında ve 2024 yılında hizmete girmesi planlanıyor. Çin ordusunun kapasitesi ve yetenekleri hususunda Çin'de de eleştirel bir tartışma devam ediyor. Ordunun çok az deneyimi olduğu belirtilirken "barış zamanı alışkanlıklarından" kurtulması gerektiği konusunda bir konsensüs mevcut. Bu düşünceler nedeniyle 2015 yılında Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından Çin ordusunda geniş çaplı reformlar başlatıldı.
Şi Cinping - 13.5.2020
CIA'den Çin'e yeni koronavirüs suçlaması
ALMAN MEDYASI DA DUYURDU Öte yandan, Alman medyasından Der Spiegel'in yayınladığı raporda da Alman Dışişleri İstihbaratı'nın Çin'e yönelik iddialarına yer verildi. İddiaya göre, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus'a şahsi olarak koronavirüse ilişkin haberlerin yayılmasını engellemesi konusunda baskı kurduğu ifade ediliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şi Cinping Haberleri | Şi Cinping Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Şi Cinping haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şi Cinping kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD Dışişleri Bakanı: Çin'in Houston Başkonsolosluğu casusluk merkezi olarak kullanılıyordu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 22:24:46. #1.15#
title