Pazarkapı'da Kamulaştırmalar Sürüyor

Pazarkapı'da Kamulaştırmalar Sürüyor

Trabzon Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi yapılan Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin dördüncü etapı olan Pazarkapı'da kamulaştırma işlemleri sürüyor.

Pazarkapı'da Kamulaştırmalar Sürüyor

Trabzon Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nce yapılan Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin dördüncü etapı olan Pazarkapı'da kamulaştırma işlemleri sürüyor. 102 binanın yıkılacağı Pazarkapı'da bugüne kadar 52 binanın kamulaştırması tamamlanarak hak sahiplerine 12 milyon 274 bin lira ödendi.

Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Pazarkapı'da kamulaştırmaların süratle devam ettiğini kaydetti. Başkan Gümrükçüoğlu, "Zağnos Vadisi üçüncü etabında rekreasyon düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu yıl sonuna kadar düzenleme çalışmalarının tamamlanması planlanıyor. Zağnos Vadisi dördüncü etabında ise kamulaştırma çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyoruz. Kamulaştırmaların ardından yıkımlara başlayacağız. Böylece Zağnos Vadisi sahile kadar açılacak. Zağnos'a sahilden giren vatandaşlar Çamoba'ya kadar yürüyüş ve gezinti yapma imkanına kavuşacak." dedi.