Haliç Haberleri

Haliç haber, Haliç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haliç - 18.01.2021
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
İstanbul'da trafikte son durum.
Haliç - 16.01.2021
HALİÇ'TE KARDA YOLDA KALAN MOTOSİKLETLİYE YARDIM ELİ
İSTANBUL'da kar yağışı etkili oluyor. Yağış nedeniyle Haliç Köprüsü girişinde bir motosikletli ilerlemekte güçlük çekti.
Haliç - 08.01.2021
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE: CANLI YAYIN DUYURUSU
Haliç Köprüsü FEED 1 TEM Mahmutbey  FEED 2  canlı yayındayız.
Haliç - 08.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (1)
"Ben Melih Bey'in orada çok çok başarılı olacağına inanıyorum" Prof. Dr. Melih Bulu'nun, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasını protesto edenler olduğu hatırlatılarak, "Bunu nasıl değerlendirirsiniz. Öğrencilerle görüşme durumu söz konusu olabilir mi?" şeklindeki soruya Erdoğan, şu yanıtı verdi: "Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler önce bir defa bu işin içinde değil. Bu işi içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan işte CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada. Zaten kendisi bir DHKP/C militanıdır. Aynı şekilde yine bir başka siyasi partinin yine yönetiminde olanlar bakıyorsunuz oradalar. Bunlar öğrenci değil ve yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amirse ve Melih Bey de buna göre buraya atanmıştır. Kaldı ki geçmişine baktığımız zaman o da yine bu üniversitenin içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır. Buraya gelmeden önce iki üniversitede, İstinye ve Haliç üniversitelerinde rektörlük yapmış bir hocamızdır.
Haliç - 08.01.2021
"Saklı cennet" Kıyıköy, TürkAkım ile adını duyuruyor
TürkAkım projesinin açılışı, geçen yıl 8 Ocak'ta Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov tarafından gerçekleştirilmişti.
Haliç - 05.01.2021
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu, canlı yayında açıklamalarda bulundu Açıklaması
Melih Bulu, kendisine yönelik doktora tezi gibi bazı tezlerinin intihal olduğu iddialarına ilişkin, "Yok öyle bir şey. (Tezlere ulaşımı engellediği) Kaldırdığım falan yok. Bu intihal meselesi bir iftira. Doktora tezimdeki bir şeyde, tezlerin ilk kısmında literatür kısmı vardır. Başlığında da literatür yazar. Oradaki her şey zaten bir yerden alıntıdır. Benim tezimde de alıntı. Benim tezimde de kaynaklar yazılmış. Bütün dert, bazı şeyleri tırnak içine almamışım. Bu bir şey değil. İşin özü, aldığınız şeyin kaynağını yazmış mısınız? Yazmışız." "Ben bir Boğaziçiliyim sonuçta, oradaki birçok insandan daha fazla Boğaziçiliyim" Bulu, Haliç Üniversitesinden ayrılmadan önce konuyla ilgili hazırlıkların yapıldığını, orada herhangi bir yönetim boşluğunun bulunmadığını ve sistem çalıştığını dile getirdi.
Haliç - 05.01.2021
YÖK'ten Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü atamasıyla ilgili açıklama Açıklaması
Ayrıca akademik çevrelerde gayet iyi bilinmektedir ki ABD başta olmak üzere pek çok ülkenin başarılı üniversitelerinde de genelde başka üniversitelerden rektör adayı aranmakta ve atanmaktadır. Dolayısıyla bir üniversitenin başarılı bir şekilde yönetilmesini atanan rektörün o üniversitenin kadrolu elemanı olma şartına bağlamanın, akademinin küresel yapısında da anlamlı bir karşılığı ve gerçekliği bulunmamaktadır. Kaldı ki Sayın Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak atanan adayın akademik kariyerinin en önemli aşamasını ve bu sürecin yedi yılını atandığı Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamış olduğu, yani rektör olarak atandığı üniversite tarafından akademisyen olarak yetiştirilmiş olduğu da unutulmamalıdır." "Üniversite rektörü atanması, meselenin hem başlangıcı hem sonucu olarak görülmektedir" Geçmişte bu tarz atamaların pek çok sayıda örneğinin bulunduğuna işaret edilen açıklamada, Prof. Dr. Melih Bulu'nun idari tecrübesi bağlamında atanmadan önce İstinye Üniversitesinde kurucu rektör, Haliç Üniversitesinde rektör olarak görev yaptığı ve Şehir Üniversitesinde dekanlık vazifesinde bulunduğunun hatırlanması gerektiği belirtildi.
Haliç - 05.01.2021
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bulu, akademik kariyeri ve özel sektördeki çalışmalarıyla dikkati çekiyor
İstinye Üniversitesinin ilk 400, Haliç Üniversitesinin ilk 600'e girmesini sağladı 2008 yılında doçent, 2016 yılında profesör unvanını alan Bulu, 2010-2014'te İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme Bölümü Başkanlığını yürüttü.
Haliç - 04.01.2021
İstanbul'da kısıtlama sonrası trafikte oluşan yoğunluk sürüyor
Çok sayıda vatandaşın da kendi araçlarını tercih etmesi nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu. D-100 ve TEM'de Ankara istikametine trafik yoğun, Haliç Köprüsü ve bağlantı yollarında ise zaman zaman durma noktasında seyretti.
Haliç - 04.01.2021
İstanbul'da hafta, kısıtlama sonrası hareketli başladı
Haliç Köprüsü'ndeki trafik akışında yoğunluk yaşanırken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Ankara istikametine olan trafik akıcı şekilde sürüyor.
Haliç - 31.12.2020
İstanbul'da yılbaşı öncesi trafikte yoğunluk yaşanıyor
Haliç Köprüsü'nün her iki yönünde artan trafik yoğunluğunun, E-5 Karayolunun Edirne istikametinde ise Cevizlibağ'dan itibaren başladığı görüldü.
Haliç - 30.12.2020
ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Rektör Ayrancı, haber kategorisinde Mehmet Emin Mengüarslan'ın "Mucizenin adı Ayda", yaşam kategorisinde Muhammed Enes Yıldırım'ın "Haliç'te gökkuşağı", spor kategorinde ise Hüseyin Yıldız'ın "Buz tutan gölde futbol" fotoğraflarına oy kullandı.
Haliç - 30.12.2020
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Haber" kategorisinde Mehmet Emin Mengüarslan'ın "Mucize'nin adı Ayda" isimli fotoğrafını tercih eden Erkan, "Yaşam" kategorisinde ise Enes Yıldırım'ın "Haliç'te Gökkuşağı" karesini seçti.
Haliç - 29.12.2020
TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ercan Seki, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Haber" kategorisinde Mustafa Çavuş'un "Tır dorsesinde umuda yolculuk", "yaşam" kategorisinde Enes Yıldırım'ın "Haliç'te gökkuşağı" fotoğraflarını seçen Seki, "spor" kategorisinde Hüseyin Yıldız'ın "Buz tutan gölde futbol" adlı fotoğraflarına oy verdi.
Haliç - 27.12.2020
Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan çiftçiler, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
İşçilerden Emrullah Dal da haber kategorisinde Özkan Bilgin'in "Van'da çığ felaketi", spor kategorisinde Fecri Barlık'ın "Lastiklerden voleybol sahası", yaşam kategorisinde ise Muhammed Enes Yıldırım'ın "Haliç'te gökkuşağı" adlı fotoğrafını seçti.
Haliç - 27.12.2020
Türkmen Bakan Maruf'un "Yılın Fotoğrafları"nda tercihi "Gence'de yeğene veda" oldu
Maruf, "haber" kategorisinde Onur Çoban'ın "Gence'de yeğene veda", "yaşam" kategorisinde Muhammed Enes Yıldırım'ın "Haliç'te gökkuşağı" ve "spor" kategorisinde ise Okan Coşkun'un "Futbol özlemi" fotoğraflarına oy verdi.
Haliç - 23.12.2020
Yozgat Jandarma Komutanı Yılmaz, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Albay Yılmaz, haber kategorisinde Muhammed Enes Yıldırım'ın "Ayasofya'da 86 yıl sonra ibadet", yaşam kategorisinde yine Muhammed Enes Yıldırım'ın "Haliç'te gökkuşağı", spor kategorisinde ise Ashraf Amra'nın "Gazze sahilinde spor" fotoğraflarına oy kullandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haliç Haberleri | Haliç Haber - Haberler - Sayfa 6 - Haliç haberleri, son dakika haliç haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Koronavirüsle mücadele kapsamında 1 Şubat Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 18:33:41. #1.14#

title