Ertuğrul Sağlam: "Beşiktaş şampiyonluk iddiasını sürdürüyor"

Sivasspor'dan önemli bir 3 puan aldıklarını ifade eden Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şampiyonluk iddialarının devam ettiğini söyledi. Bugüne kadar hakemlerin kendileri aleyhine çok rahat kart gösterdiğini de belirten Sağlam, son saniyelerde yedikleri golle rakibin averaj avantajını eline geçirdiğini kaydetti.

Ertuğrul Sağlam:

Sivasspor'dan önemli bir 3 puan aldıklarını ifade eden Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şampiyonluk iddialarının devam ettiğini söyledi. Bugüne kadar hakemlerin kendileri aleyhine çok rahat kart gösterdiğini de belirten Sağlam, son saniyelerde yedikleri golle rakibin averaj avantajını eline geçirdiğini kaydetti. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da, kazanamadıkları için üzgün olduklarını ve Sivas'ın hem şampiyonlar ligi hem de UEFA hedefinin devam ettiğini kaydetti.

Turkcell Süper Ligi'nin 29 haftasında Sivasspor'a konuk olan Beşiktaş, sahadan 2-1 galip ayrıldı. Bugüne kadar kendi evinde Beşiktaş'ı hiç yenemeyen Sivasspor ise şampiyonlar ligi ve UEFA yolunda önemli bir avantajı kaybetti. Maç sonu bir değerlendirme yapan Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, çok iyi oynadıklarını ve rakibe pozisyon vermediklerini ifade etti. Maç öncesi futbolcularıyla, yenmeleri halinde büyük bir avantaj elde edeceklerini konuştuğunu dile getiren Sağlam, kalan maçlara bakıldığında şampiyonluk için Sivasspor'a göre daha avantajlı olduklarını söyledi. "İddia ediyorum güçlü Sivasspor karşısında aldığımız 3 puan, bizim tekrar şampiyonluğa sarılmamız anlamına geliyor." diyen Sağlam, Ligin başlarında ve son 3 haftasında yaşadığımız sıkıntılar oynayacağımız son 5 karşılaşmada devam etmezse ligi beklentilerin aksine iyi bir yerde bitirebiliriz. Burası Türkiye. Her an her şey olabilir." dedi. Sivasspor maçında oyuncularının verilen görevi çok iyi yaptığını vurgulayan teknik adam Ertuğrul Sağlam, özellikle ikinci yarının ilk dakikalarında kendilerini farka taşıyacak golleri atamadıklarını söyledi. Maç süresince baskın gibi gözüken Sivas'a önemli gol pozisyonu vermediklerini anlatan Sağlam, son saniyelerde yedikleri golle averaj avantajını rakibe verdiklerini kaydetti.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Ertuğrul Sağlam, takımda kart problemi yaşandığını ifade etti. Bu sıkıntının sadece kendi futbolcularından kaynaklanmadığını da dile getiren Sağlam, "Sık kart görmemizin bize bakan yönü var. Ancak madalyonu bir de diğer yüzü var. Bu kartları gösteren kişilere bakan yönü yani. Şunu çok rahat söyleyebilirim ki çok kolay kartlar verebiliyorlar bize karşı. Bugüne kadar bunu hiç söylemedim ama artık söylemek zorundayız. Özellikle son döneme baktığımızda ne kadar haklı olduğumuzu çok rahat görebiliriz." şeklinde konuştu. Fenerbahçe - Kayserispor maçındaki tartışmalı pozisyonlarla ilgili olarak da Sağlam, böyle bir maç sonunda kendi oyuncularını Sivasspor maçına motive etmekte zorlandığını söyledi. Sağlam, "Fenerbahçe puan kaybetti dediğimiz anda ofsaytta gol bulmasının bizim oyuncularımıza yansıyan olumsuz yanları oldu. Oyuncuları önemli Sivas maçının ağırlığını kaldıracak düzeye çıkarmak sıkıntı oluşturdu. Diğer konu ise sadece bizim sorunumuz değil, bütün ülkenin sorunu. Ben maçı yöneten hakemle alakalı bir şey konuşmak istemiyorum. Gerekli insanlar gerekli konuşmaları yaparlar herhalde." diye konuştu.

Beşiktaş'ın Sivaslı futbolcusu İbrahim Toraman da, önemli bir maçı kazandıklarını söyledi. Sivasspor gibi ligin güçlü ekiplerinden birinden 3 puan aldığımız için mutluyuz" diyen Toraman, kendi doğup büyüdüğü bir memleketin takımına karşı forma giydiği için farklı duygular içinde olduğunu anlattı. Fenerbahçe - Kayseri maçındaki hakem hatalarıyla ilgili bir soru üzerine ise İbrahim Toraman, bu konuları konuşmak istemediğini ancak söylenecek çok fazla şeyin olduğunu belirtti. Toraman, "Sağduyulu insanlar her şeyi görüyor. Ben bir futbolcu olarak fazla derine girmem doğru olmaz." dedi.

SİVASSPOR CEPHESİ

Beşiktaş'a yenilerek büyük bir avantaj kaybeden Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun da, "Kazanmaya ve şampiyonluğa odaklanan bir takım olarak kaybettiğimiz için üzgünüz. Bir suçlu aranıyorsa o benim." dedi. Sahada istedikleri gibi oynayamadıklarını vurgulayan Uygun, son saniyelerde attıkları golle ikili averajı kaybetmediklerini söyledi. Sınırlı imkanlar ve sakatlıklara rağmen mücadele eden futbolcularıyla gurur duyduğunu dile getiren Uygun, "Beşiktaş'ı yenerek şampiyonluk iddiamızı çoğaltmak istiyorduk. Ama maalesef istediğimiz futbolu oyuna yansıtamadık. İlk yarı rüzgar da aleyhimize esince 2 gol yedik. İkinci yarıya bazı taktik değişikliklerle birlikte sahaya çıktık. Son dakikada gol attık. İkili averajın bizim lehimize olduğu bir ortamda bu gol bize çok lazımdı. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Eğer bir suç unsuru varsa o benimdir. Taraftarımızdan özür diliyorum." şeklinde konuştu. Yenilmelerine rağmen şampiyonlar ligi hedefinin sürdüğünü anlatan Uygun, kalan maçlarda rakiplerinin de puan kayıpları yaşayabileceğini söyledi. Uygun, "Türk futbolunda gönüllerin şampiyonluğunu kazandık. Sivasspor olarak 4 büyüklerden başka kimsenin şampiyon olamayacağı söylemini değiştirdik." dedi.

Sivasspor'un başarılı defans oyuncusu Murat Sözgelmez de Beşiktaş'ı yenerek UEFA şansını garantilemek istediklerini ancak olmadığını söyledi. Taraftar ve camiadan özür dileyen Sözgelmez, "Umarım kaybettiğimiz puanları önümüzdeki maçlarda telafi ederiz." dedi.