Camiye Giden Köylülere Kurt Saldırdı: 2 Yaralı

Camiye Giden Köylülere Kurt Saldırdı: 2 Yaralı

Çorum'un Mecitözü ilçesine bağlı Bayındır köyünde sabah namazı için camiye giden köylülere saldıran kurt, iki kişiyi yaraladı. Kurt, tüfekle vurularak durdurulabildi.

Camiye Giden Köylülere Kurt Saldırdı: 2 Yaralı

Çorum'un Mecitözü ilçesine bağlı Bayındır köyünde sabah namazı için camiye giden köylülere kurt saldırdı. İki kişiyi yaralayan kurt, açılan ateş sonucu öldürüldü.

KÖYDE KURT DEHŞETİ

Mecitözü'nün Bayındır köyünde gece saat 03.15 sıralarında kurt dehşeti yaşandı. Sabah namazına camiye gitmek için evlerinden çıkan köylüler kurt saldırısına uğradı. Köye inen kurt, ilk olarak caminin hemen yanında Mehmet Karasu'ya (70) saldırdı. Yüzünden yaralanarak yere düşen Karasu'yu köylüler havaya ateş açarak kurdun elinden kurtardı. Köy içerisinde etrafa saldırarak dolaşan kurt, daha sonra Ali Yaşar (65) isimli vatandaşı yaraladı. Kolundan ve bacağından yaralanan Yaşar, boğuşmanın ardından kendini kurtarabildi.

CAMİDEN UYARI ANONSU YAPILDI

Saldırılar üzerine cami hopörlerinden anons yapılarak vatandaşların evlerinden dışarı çıkmaması istendi. Yavru bir köpeği de boğan kurt, yaşanan kovalamacanın ardından tüfekle vurularak öldürüldü.

2 KİŞİ YARALANDI

Saldırılarda yaralanan 2 kişi, yakınları tarafından Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hafif yaralanan Ali Yaşar, tedavisinin ardından taburcu edildi. Yüzünden yaralanan Mehmet Karasu'nun ise tedavisinin devam ettiği bildirildi.

KÖYLÜLER VURARAK DURDURABİLDİ

Olayın sabah ezanı okunduktan sonra 03.15 sıralarında meydana geldiğini açıklayan Muhtar Refik Turan, kurdun köyün içine girdikten sonra ilk olarak camiye giden bir vatandaşı yaraladığını, ardından başka bir vatandaşa daha saldırdığını dile getirdi. Turan, daha sonra kurdun köylüler tarafından öldürüldüğünü kaydetti.


"KURDUN ELİNDEN ZOR KURTULDUM"

Kurt saldırısına uğrayan Ali Yaşar, sabah ezanı okunduktan sonra evden çıktığını ve köpeklerle boğuşan kurdun biranda kendisine sarıldığını söyledi. Bacağından ve kolundan yaralandığını anlatan Yaşar, kurdun elinden zor kurtulduğunu ifade etti. Yaşar, koluna ve bacağına hastanede dikiş atıldığını açıkladı.

"YERE DÜŞEN ADAMI PARÇALAYACAKTI"

Olayı evinin penceresinden gördüğünü belirten Oğuzhan Aksoy ise "Kurt, köpek yavrusunu ağzına aldı. Mehmet Karasu kurdu bastonla uzaklaştırmak isterken saldırıya uğradı. Üzerine atlayarak yüzünden yaraladı ve yere düştü. Havaya ateş açılınca kaçtı. Yoksa yere düşen adamı parçalayacaktı." dedi.

Köylülerden Asiye Bulduk, sabah namazı için hazırlık yaparken köpek sesleri üzerine dışarı çıktıklarını ve o esnada kurdun Mehmet Karasu'ya saldırdığını gördüklerini dile getirdi. Karasu'yu kurtardıklarını anlatan Bulduk, ardından kurdun caminin avlusuna girdiğini ve oradan da kaçtığını söyledi.