Kimse Yok mu Afyon Şubesi'nden Suriyeli Çocuklara 6 Tır Yardım

Kimse Yok mu Afyon Şubesi'nden Suriyeli Çocuklara 6 Tır Yardım

Kimse Yok mu Afyon Şubesi'nden Suriyeli Çocuklara 6 Tır Yardım
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Kimse Yok Mu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) başlattığı 'Sana Ihtiyacım Var' kampanyası kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından topladığı yardımlar Kilis'e ulaşmak üzere 50 TIR'la yola çıktı.

Kimse Yok Mu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) başlattığı 'Sana Ihtiyacım Var' kampanyası kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından topladığı yardımlar Kilis'e ulaşmak üzere 50 TIR'la yola çıktı. Afyonkarahisar’dan da yardım malzemesi yüklü 6 TIR yola çıktı.

Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarsahisar Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Suriye için hazırlanan yardım malzemelerini taşıyan 6 TIR'ı Afyonkarahisar’dan uğurladı. Açıklama yapan Çobanoğlu, "AFAD tarafından başlatılan ve bir çok sivil toplum kuruluşunun desteklediği proje kapsamında 40 Kimse Yok Mu Şubesi'nden yola çıkan 50 TIR'lık insani yardım, 19 Şubat Çarşamba günü (yarın) Kilis üzerinden Suriyeli mültecilere ve Suriye'de oluşturulan çadır kente ulaşmış olacak. Aynı anda Erzurum, Afyonkarahisar, Konya, Kayseri, Sakarya, Gaziantep ve Bolu merkezlerinden savaş mağduru Suriyelilere umut olacak 50 TIR insani yardım malzemesi, 19 Şubat Çarşamba günü, Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve Kimse Yok Mu gönüllülerinin katılımı ile Öncüpınar Sınır Kapısı ve Suriye sınırı arasında oluşturulan tampon bölgedeki çadır kente ve Suriyeli mültecilere dualarla uğurlanacak.” dedi.

Çobanoğlu, 300 ton un, 25 ton süt ve 200 ton kuru gıda, 3 bin kişilik hijyen paketi, giyim malzemesi, ayakkabı olmak üzere yaklaşık 4 milyon liralık 50 TIR yardım malzemesinin, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

KIMSE YOK MU YARDIMLARI DEVAM EDIYOR

Suriyeli savaş mağdurlarının ilk günden itibaren yanında olan Kimse Yok Mu'nun, soğuk kış şartlarının ağırlaştığı ve açlık tehlikesinin bulunduğu bölgelere yardımlarını hız kesmeden ulaştırdığını ifade eden Çobanoğlu, şöyle devam etti; "Savaştan birinci derecede etkilenen çocuk ve kadınlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kimse Yok Mu, AFAD Başkanlığı'nda yürütülen ve birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği 'Sana Ihtiyacım Var' kampanyası için yardım TIR'larını bölgeye göndermeye devam ediyor.”

117 BIN SURIYELIYE YARDIM YAPILDI

Başta Hatay, Hatay-Yayladağı, Hatay-Reyhanlı, Gaziantep, Gaziantep-Nizip, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Malatya olmak üzere 117 bin Suriyeliye 50 milyon liranın üzerinde yardım ulaştırıldı. Suriyeli mültecilere yardımlarını her geçen gün artırarak devam eden Kimse Yok Mu, son yapılacak 50 TIR'lık yardımla birlikte toplam 300 TIR yardım malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırmış olacak. 2012 Eylül ayından itibaren Kilis'te kurulan gezici aşevinde günlük 4 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı da yapılıyor. 17 bin Suriyeliye 3 buçuk milyon TL nakdi yardım kampanyası ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortaklaşa proje yürüten Kimse Yok Mu Suriyelilerin her daim yanında."

NASIL YARDIM YAPILIR?

'Sana Ihtiyacım Var' kampanyasına destek vermek isteyenlerin 'www.kimseyokmu.org.tr' web sitesi ya da YARDIM yazıp 5777'ye kısa mesaj gönderebileceklerini belirtildi.

Kimse Yok mu Afyon Şubesi'nden Suriyeli Çocuklara 6 Tır Yardım

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title