Kandilli Rasathanesi Haberleri

Kandilli Rasathanesi haber, Kandilli Rasathanesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kandilli Rasathanesi - 20.04.2021
Sındırgı depremler korkuttu
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Sındırgı'nın Kınık ve Sinandede kırsal mahallelerinde 17 Nisan Cumartesi günü 3,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Kandilli Rasathanesi - 07.04.2021
Sivas'ta 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Kandilli Rasathanesi'nin paylaştığı verilere göre Sivas'ın Hafik ilçesine bağlı Şahinköy'ünde saat 12.
Kandilli Rasathanesi - 16.03.2021
Bakan Kurum:  İzmir'de ağustos ayında ilk konut teslimlerimize başlayacağız
Bakan Kurum, Kandilli Rasathanesi verilerine göre, Türkiye'de ortalama 18 ayda bir 6 ile 6.
Kandilli Rasathanesi - 16.03.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu'nda konuştu: (1)
Meydana getirdiği hasar ve can kaybı açısından yüzde 61'lik bir oranla deprem afetinin, Türkiye'de yaşanan afetler içerisinde birinci sırada yer aldığını, bundan sonra heyelanlar ve taşkınların geldiğini vurgulayan Kurum, Kandilli Rasathanesi verilerine göre, Türkiye'de ortalama 18 ayda bir 6,0 ile 6,9 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini söyledi.
Kandilli Rasathanesi - 11.03.2021
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda konuştu: (1)
O, tahkikata uğradığı, eserleri toplatıldığı, yoklukla boğuştuğu dönemlerde bile arkadaşlarına 'Memlekete hizmet edin' tavsiyesinde bulunan hakiki bir vatanseverdir. Yıllarca Mısır'da yoksulluk içinde, gönüllü sürgün yaşadığı halde ülkesine ve milletine hiçbir zaman küsmemiştir. Akif'e göre kendisine ne yapılırsa yapılsın umudun, kurtuluşun, diriliş ruhunun membası burasıdır, yani Türkiye'dir. Mehmet Akif, milleti millet yapan değerlerin muhafazasını milleti muhafaza etmenin yegane yolu olarak görür. Kendisi insani hasletler bakımından da müstesna bir şahsiyettir. Cömerttir, fakir ve yoksullara karşı hassasiyeti üst düzeydedir. İstiklal Marşı dolayısıyla kendisine zorla verilen ödülü, giyecek bir paltosu dahi olmadığı halde Darül Mesai'ye bağışlamıştır." "Doğru bildiğini söylemekten hiç çekinmemiştir" Mehmet Akif'in cesur birisi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Haksızlıklar karşısında dili bağlı durmayı kendine yediremez. 'Şudur benim cihanda en beğendiğim meslek, sözüm odun gibi olsun hakikat olsun tek.' diyerek doğru bildiğini söylemekten hiç çekinmemiştir. Dürüsttür, verdiği sözü adeta ölümüne yerine getirmeye çalışır. Yakın arkadaşlarından Kandilli Rasathanesi'nin kurucusu Fatin Gökmen Milli Şair'imizin bu özelliğini şöyle tarif ediyor: 'Bir gün Mehmet Akif ile öğlen yemeğini bende yemeyi, sonra da oturup sohbet etmeyi kararlaştırdık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kandilli Rasathanesi Haberleri | Kandilli Rasathanesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kandilli Rasathanesi haberleri, son dakika kandilli rasathanesi haber ve gelişmeleri burada. Erzincan'da 2.8 büyüklüğünde deprem.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 15:56:59. #1.16#

title