Gecekondu Haberleri

Gecekondu haber, Gecekondu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gecekondu - 19.02.2021
Kayseri'de gecekonduda çıkan yangın hasara neden oldu
Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bir gecekonduda çıkan yangın söndürüldü.
Gecekondu - 17.02.2021
Son dakika haber: ATAŞEHİR'DE YANGIN PANİĞİ, MAHALLELİ SOKAĞA DÖKÜLDÜ
Ali Kerem BENGİ / ATAŞEHİR'de bulunan gecekonduda yangın çıktı.
Gecekondu - 14.02.2021
Evliliklerinde yarım asrı geçiren çiftler birbirlerine duydukları sevgi, saygı ve aşklarıyla örnek oluyor
Erbay, ekonomik sıkıntılar nedeniyle evliliklerinin 11. yılında çalışmak için Fransa'ya gittiğini ancak sıla hasretinden 4 yıl dayanabildiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu hayatta bizim gibi mutlu insan yok. Eşimi hala çok seviyorum. Şimdi bile 'aşkım' diye hitap ediyorum. Ben onu hiç üzmedim. Evlilik hayatımız da çok mutlu geçti. Ailem için tüm zorluklara katlandım, ailemi kimseye muhtaç etmedim. Evimiz gecekondu gibiydi ama mutluluk vardı.
Gecekondu - 10.02.2021
İBB Meclisi sosyal konutların kiralama ve satışı için belediye başkanına yetki vermedi
Konutların kimlere, hangi şartlarda tahsis edileceğine ait belgelerin hazırlanarak komisyona gönderilmesi gerektiğini belirten Kaynar, şöyle konuştu: "Israrla 'Siz yetkiyi bize devredin, biz gerekeni yaparız' diyorlar. Yani belediye meclisi kendisine ait olan bir yetkiyi hiçbir şart öne sürmeden ve hiçbir içerik bilgisi olmadan nasıl devretsin ve niye devretsin? Bir kere hukukta temel bir kural vardır, Anayasa Mahkemesi'nin bu konuda onlarca kararı var. Bir kurul kendisine ait olmayan bir yetkiyi devretmesi için mutlaka sınır, süre şart koyması gerekir. Yoksa istenen şey şu, 'belediye meclisini kapatalım, yetkilerini de alalım, biz işimize bakalım.' Böyle bir şey olmaz. Bu konutlar gecekondu tasfiyesi için yapılmış olan konutlar.
Gecekondu - 10.02.2021
İstanbul'da bazı sosyal konutların tahsis, kiralama ve satış yetkisinin İmamoğlu'na verilmesi teklifi İBB Meclisinde reddedildi
"BU KONUTLARI KİME TAHSİS EDECEKSİNİZ Kİ BUNUN BİLGİSİNİ MECLİSTEN SAKLIYORSUNUZ" Söz konusu maddeyle ilgili kısa bir konuşma yapan AK Parti Meclis üyesi Muhammet Kaynar, "Bu konutlar tamamen bizim dönemimizde yapılmış olan konutlar.    Kimlere tahsis edeceksiniz, hangi şartlarda tahsis edeceksiniz ve bu tahsis edilecek kişiler, 'bu nitelikleri taşıdıklarına dair belgeleri hazırlayıp komisyonumuza gönderin bu kararı verelim' demişiz. Aradan 1 yıl geçmiş, 1 yıldır belediye meclisiyle başkanlık ve ilgili müdürlük arasında bir çekişme devam ediyor. Israrla 'siz yetkiyi bize devredin biz gerekeni yaparız' diyorlar. Yani belediye meclisi kendisine ait olan bir yetkiyi hiçbir şart öne sürmeden ve hiçbir içerik bilgisi olmadan nasıl devretsin ve niye devretsin. Bir kere hukukta temel bir kural vardır, Anayasa Mahkemesi'nin bu konuda onlarca kararı var. Bir kurul kendisine ait olmayan bir yetkiyi devretmesi için mutlaka sınır, süre şart koyması gerekir. Yoksa istenen şey şu; 'belediye meclisini kapatalım, yetkilerini de alalım biz işimize bakalım.' Böyle bir şey olmaz. Bu konutlar gecekondu tasfiyesi için yapılmış olan konutlar.
Gecekondu - 10.02.2021
Son dakika... Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, İstanbul'u sokakları çöplerden geçilmeyen, musluklarından su akmayan, ulaşımı felç, etrafı altyapısı olmayan gecekondularla çevrili, havası kirli, insanları sahipsiz ve mutsuz bir şehir olarak devraldıklarını anımsattı.
Gecekondu - 10.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kötü manzaraların bazıları, CHP'li belediyelerin işbaşında bulunduğu şehirlerde sıkça görülmeye başlandı"
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı. (5) Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çiğli Tramvayı temel atma töreninde konuşan CHP Genel Başkanı, kendi belediyesinin Hazineden daha uygun şartlarda borçlandığını övünerek anlatıyordu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bütçesinin neredeyse 2,5 katı borçlu bir belediye olarak, zaten böyle bir borçlanma hakkına sahip değildir Bay Kemal, bunları öğren" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul'u, sokakları çöplerden geçilmeyen, musluklarından su akmayan, ulaşımı felç, etrafı altyapısı olmayan gecekondularla çevrili, havası kirli, insanları sahipsiz ve mutsuz bir şehir olarak devralmıştık.
Gecekondu - 08.02.2021
CHP Sözcüsü Öztrak MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu'yu öğrenciler, öğretim üyeleri, üniversite emekçileri ve toplumun vicdanının istemediğini savunan Öztrak şöyle konuştu: "Milletimizin kahir ekseriyeti, AK Parti ve MHP seçmenleri de dahil, 'Üniversitelere siyasi kayyumlar atanmasın' diyor. Kayyum kendisine yardımcı bulamıyor. Öğretim görevlileri, bu kayyumla çalışmak istemiyor. Demek ki bu işte bir yanlışlık var. Ama Erdoğan yanlıştan dönmek yerine, yeni yanlışlara imza atmaktan çekinmiyor. İstenmeyen siyasi kayyuma Yönetim Kurulu ve Senato oluşturmak için Boğaziçi Üniversitesine gecekondu fakülteler açma kararı veriyor.
Gecekondu - 05.02.2021
Cansuyu Derneğinden engelli çocuklarına bakmak için kağıt toplayan babaya yardım
Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre dernek ekipleri, Mamak'ta küçük bir gecekonduda yaşayan Metin ailesini ziyaret ederek, gıda yardımı yaptı.
Gecekondu - 02.02.2021
"Edebiyat ve Mimarlık" panelinde mekan-insan ilişkisi ele alındı
Romanın doğası gereği tasvire dayalı, insan ilişkilerinin mahremiyetinin deşifresi üzerine kurulmuş bir edebi sanat olduğunu belirten Andı, "Bu insan ilişkileri de Batı romanında genellikle burjuva hayatını esas alır. Burjuvazinin yaşadığı mekanlar görkemli binalar, büyük mimari eserler, büyük yerleşim birimleri veya evler ile salonlar gibi ev içi mekanlardır. Küçücük gecekondu türü evlerde romanlar yürümez.
Gecekondu - 27.01.2021
Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
Bilinçsizce yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının kent kimlik ve estetiğinin değişimine yol açtığına işaret eden Gedikli, "Kentsel yerleşimler, rastlantısal şehircilik planlaması sonucu İstanbul gibi büyük metropollerde kaçak yapı ve gecekondu alanları oluşmuştur.
Gecekondu - 24.01.2021
Çankaya Belediyesince 6 yılda 5 bine yakın kaçak yapı yıkıldı
Çankaya Belediyesince plansız yapılaşmanın önüne geçmek için ilçedeki gecekonduların yıkımı yapılıyor.
Gecekondu - 20.01.2021
Son dakika haberi! Başkan Palancıoğlu, MHP yönetimini yatırım ve hizmetler hakkında bilgilendirdi
2020 yılını pandemi ile mücadele ederek geçirdiklerini hatırlatan Palancıoğlu, şunları kaydetti: "Melikgazi Belediyesi olarak pandemiyi fırsata çevirdik. Yeni projeleri hayata geçirdik, ilçemizi bir adım daha öne taşıdık. 170 bin ton asfalt ile yaklaşık 170 kilometre asfalt yol yaptık. Yeni bisiklet yolları yaptık. 70 bin civarında ağaç diktik. İlçemizi daha düzenli ve güvenli hale getirmek için 335 metruk ve gecekondu evi yıktık.
Gecekondu - 19.01.2021
Kayseri'de kentsel dönüşüm vatandaşı mutlu etti
Kocasinan Belediyesinin Seyrani Mahallesi'nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında modern evlerine kavuşan aileler, evlerinden çok memnun kaldıklarını belirterek Başkan Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkürlerini iletti.
Gecekondu - 17.01.2021
Melikgazi'de kar temizleme ve tuzlama ekipleri göreve hazır
Özellikle Eskişehir Gecekondu Önleme Bölgesi, Battalgazi, Tavlusun, Turan, Erciyes ve Hisarcık yolunda greyder ile tuz serpme araçları bulundurduklarını aktaran Palancıoğlu, "Melikgazi ilçesinde kış şartlarında ulaşımın güvenli ve seri olması amacı ile önceden planlama yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gecekondu Haberleri | Gecekondu Haber - Haberler - Sayfa 7 - Gecekondu haberleri, son dakika gecekondu haber ve gelişmeleri burada. Safiye Soyman kimdir? STAR TV İbo Show konuğu Safiye Soyman kaç yaşında? Safiye Soyman Faik Öztürk!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 00:53:51. #1.15#

title