Gaziantep Valisi Kamçı, Oks ve ÖSS'de Derece Yapan Öğrencileri Ödüllendirdi

Gaziantep Valisi Kamçı, Oks ve ÖSS'de Derece Yapan Öğrencileri Ödüllendirdi

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Oks ve ÖSS'de Derece Yapan Öğrencileri Hediyelerle Ödüllendirdi. Öğrenci ve Öğretmenlerini Valiliğe Davet Eden Kamçı, Dereceye Giren Öğrencileri ve Öğretmenlerini Tebrik Etti.

Gaziantep Valisi Kamçı, Oks ve ÖSS'de Derece Yapan Öğrencileri Ödüllendirdi

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, OKS ve ÖSS'de derece yapan öğrencileri hediyelerle ödüllendirdi. Öğrenci ve öğretmenlerini valiliğe davet eden Kamçı, dereceye giren öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Kamçı, törende yaptığı konuşmada, OKS ve ÖSS'de derece yapan öğrencileri kutladı. Gaziantep olarak hayal ettikleri yerde olmadıklarını belirten Kamçı, marka kent Gaziantep'te OKS ve ÖSS sonuçlarının sevindirici olmadığını ifade etti.

Eğitimin de marka olması için çok çalışılması gerektiğini ifade eden Kamçı, bütün eğitimcilerin bu yönde gayret gösterdiğine inandığını ifade etti.

Gaziantep'ten 6-7 OKS birincisi çıkmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Kamçı, "Çalışılınca oluyor. Başarı için çalışmak lazım. Öğrencilerimizin bu başarısında en başta öğretmen ve ailelerinin büyük katkısı var. Değerli öğretmenlerimizi kutluyorum. Aileleri tebrik ediyorum. Dershanelere de haksızlık yapmamak lazım. Bu öğrencilerimizin bazıları dershaneye gitmiştir. Dershane yetkililerini de kutluyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Temennim başarıların artarak devam etmesi. İl ortalamamızın yükseklere çıkmasını istiyorum. Eğitimde çıtanın yükselmesi için çalışmaya devam etmemiz lazım. Başarılara yenilerini eklememiz lazım. Gaziantep'e yakışır OKS ve ÖSS sonuçlarını görmek istiyoruz." dedi.

ÖSS ve OKS'de büyük başarı elde eden Güney Eğitim Kurumları'na bağlı okullar adına konuşan Güney Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yaşar Narı ise Gaziantep eğitimine büyük katkı sağladıklarını söyledi.

Elde edilen başarının artarak devam edeceğini belirten Narı, eğitimde okul ve aile işbirliğini önemsediklerini ifade etti.

Vali Kamçı, öğrencilere kalem hediye etti. Tören sonunda öğretmen ve öğrenciler Kamçı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: CHA