Gaziantep'in 'Kurtuluş Kupası' Ödüllerini Bakan Atalay Verdi - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Gaziantep'in 'Kurtuluş Kupası' Ödüllerini Bakan Atalay Verdi

CHA - Haberler | Spor
Gaziantep'in 'Kurtuluş Kupası' Ödüllerini Bakan Atalay Verdi

Tarihte Antep Savunması Olarak Anılan ve Gösterilen Kahramanlıklarla Şehrin Kurtuluşunda Büyük Rol Oynayan İsimler Adına Spor Organizasyonu Düzenlendi.

Tarihte Antep savunması olarak anılan ve gösterilen kahramanlıklarla şehrin kurtuluşunda büyük rol oynayan isimler adına spor organizasyonu düzenlendi. 5 branşta toplam 1334 sporcunun katılımıyla düzenlenen organizasyonda dereceye girenlere ödülleri bir törenle takdim edildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehrin 89'uncu kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Özdemir Bey anısına Satranç, Şahinbey anısına Kros, Şehitkamil anısına Batminton, Karayılan anısına Oryantiring ve Dokurcum Şehitleri anısına futbol dallarında başarılı olan 78 sporcuya, ödüllerini düzenlediği törenle verdi.

İlk ve Orta öğretim öğrencilerin ilgi gösterdiği yarışmalarda genç sporcuların başarıları adeta profesyonellere taş çıkartır boyuttaydı. "Kurtuluş Kupası" yarışmalarının onur konuğu ise İçişleri Bakanı Beşir Atalay oldu. Dereceye giren birincilere ödülleri Bakan Beşir Atalay, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey tarafından verildi.

Kurtuluş Kupası'nda dereceye giren diğer sporcular için Büyükşehir Meclis Salonu'nda konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep'in Kurtuluş yıldönümünde eğitim ve spora önem vererek gerçekleştirilen "Kurtuluş Kupası"nda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtirken, "Genç nesillerimize tarihimizi unutmamaları adına ilk kez 5 dalda spor müsabakaları düzenledik. Gelecek yıllarda bu etkinliği daha fazla branşla geniş kapsamlı yaparak geleneksel hale getireceğiz." diye konuştu.

CHA - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title