Çankırı İlker Tuncay İlköğretim Okulu'na 360 Dizüstü Bilgisayar Hediye Edildi

Çankırı İlker Tuncay İlköğretim Okulu'na 360 Dizüstü Bilgisayar Hediye Edildi

Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası Kapsamında İntel Corporation Firması Tarafından Çankırı İlker Tuncay Okulu'na 360 Dizüstü Bilgisayar Hediye Edildi.

Çankırı İlker Tuncay İlköğretim Okulu'na 360 Dizüstü Bilgisayar Hediye Edildi

Bilgisayarlı Eğitime Destek kampanyası kapsamında İntel Corporation firması tarafından Çankırı İlker Tuncay Okulu'na 360 dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Okulda bulunan 12 sınıfa sistemin kurulmasının ardından Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Haskılıç, Milli Eğitim Müdür Vekili Cemal Akbıyık, İntel İş Geliştirme Müdürü Cenk Tezcan, İntel Eğitim Proje Yöneticisi Ersen Erdem ve çok sayıda öğretmenin katılımı ile sınıfların açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından 5 B sınıfında sistemin işleyişini ve eğitime olan katkısını öğrenmek isteyen Vali Uzun, öğrencilerle birlikte bilgisayar üzerinden dersi takip ederek soruları çözdü.

Proje dolayısıyla firma yetkililerine teşekkür eden Uzun, öğrencilere, bilgisayarı eğitimleri için korkmadan kullanmaları tavsiyesinde bulundu.

Bilgisayar üzerinden yapılan sınavda 100 alan 12 öğrenciye Uzun tarafından çanta hediye edildi.

Öğrencilerden Ayşegül Zorlu, bilgisayarlı eğitimin ardından işlerinin daha kolaylaştığını ifade ederek, bu yöntem sayesinde çok daha çabuk öğrendiklerini kaydetti.

Zorlu, bilgisayar aracılığıyla teknolojiyi daha yakından tanıma imkanını elde ettiklerini söyledi.

Okul bilgisayar formatör öğretmeni Ali Karasan, 12 sınıfta birbirinden bağımsız olarak interaktif eğitim yapılabildiğini belirterek, sistemle birlikte eğitim seviyesinin de yükseleceğini düşündüğünü söyledi.

(CİHAN)