Uluslararası Çalışma Kampı Öğrencileri Kütahya'da

Uluslararası Çalışma Kampı Öğrencileri Kütahya'da

Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Çalışma Kampı Kapsamında Kütahya'ya Gelen Öğrenciler Vali Şükrü Kocatepe'yi Makamında Ziyaret Etti.

Uluslararası Çalışma Kampı Öğrencileri Kütahya'da

Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Çalışma Kampı kapsamında Kütahya'ya gelen öğrenciler Vali Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret etti.

Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Çalışma Kampı kapsamında Litvanya, Ukrayna, Kore, Fransa, İskoçya, İrlanda, Kanada ve Türkiye'nin bazı illerinden Kütahya'ya gelen öğrenciler Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Er başkanlığında Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler.

Vali Kocatepe öğrencileri kabulünde şöyle konuştu : "Dünya hepimizin, Dünya tüm insanlığın bunu ve dünyanın tüm kaynaklarını birlikte paylaşmak durumundayız. Biliyorsunuz geçmişte tarih okuduğumuzda görüyoruz, insanlık hep birbiriyle savaşarak, birbirlerini öldürerek, Dünya kaynaklarını daha çok elde etmek amacıyla mücadele etmişler. Ama bizim Büyük Önderimiz Atatürk, bu savaş dönemlerinden sonra "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" demiş, biz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözünden hareketle hem Ülkemiz içinde hem de Dünya'da insanların barış, huzur ve kardeşlik içinde yaşamalarını arzu ediyoruz, dedi.

Daha sonra Trabzon'dan gelen öğrenciler Vali Kocatepe'ye Trabzonspor forması hediye etti.