Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Irmak: "Hayati Tehlikesi Olan Bir Hastalık Yoktur"

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Irmak: "Hayati Tehlikesi Olan Bir Hastalık Yoktur"

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Irmak, Aksaray'daki Salgın Vakasıyla İlgili Olarak, "Hayati Tehlikesi Olan Bir Hastalık Yoktur" Dedi.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Irmak:

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Irmak, Aksaray'daki salgın vakasıyla ilgili olarak, "Hayati tehlikesi olan bir hastalık yoktur" dedi.

Son günlerde gündemde olan zehirlenme vakalarına karşı kriz merkezinde açıklama da bulunan Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Irmak; "Hayati tehlikesi olan bir hastalık yoktur" dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Irmak şunları söyledi: "Aksaray üç gündür devam eden hastalık vakaları tamamıyla kontrol altına alınmıştır. Bakteriyel ve kimyasal veriler yok. Virüs olma olasılığı var. Hastalık viral kökenli yaygın olarak Gastroentrik virüs negatif çıkmaktadır. Vakalarda can kaybı söz konusu değildir. Korunmak için kaynakları belli olmayan sular içilmemeli. Pazartesi gününden itibaren şebekelerden çıkan içme suları kontrol edildi ve yeterli klor bulunmuştur. Araştırmalar devam etmektedir"

Kaynak: CHA