Obama: ABD'nin Bölündüğünü Söyleyenlere İnanmıyorum - Haberler
Haberi Paylaş

Obama: ABD'nin Bölündüğünü Söyleyenlere İnanmıyorum

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Dünya

ABD'de 2 siyahinin ve daha sonra da 5 polisin öldürülmesinin ardından NATO zirvesi ziyaretini kesip geri döneceği açıklanan Obama, "Amerika'nın bölündüğünü söyleyenlere inanmıyorum" dedi.

ABD'de art arda siyahi 2 kişinin polis tarafından vurularak öldürülmesinin ardından başlayan protesto gösterilerinde 5 polis memurunun da öldürülmesiyle tansiyon yükseldi. Beyaz Saray'dan dün yapılan açıklamada, NATO zirvesi için başkent Varşova'da bulunan Obama'nın ziyaretini yarıda keseceği ve bugün ülkeye döneceği açıklandı. Amerika'nın Sesi (VOA) radyosunda yer alan bir habere göre, Obama tüm bu yaşananları "acı dolu bir hafta" diye niteledi. Obama, Varşova'da düzenlediği basın toplantısında "Amerika'nın bölündüğünü söyleyenlere inanmıyorum." ifadelerini kullandı.

"SALDIRGAN AMERİKALI SİYAHLARI TEMSİL ETMİYOR"

Obama konuşmasında ülkede meydana gelen polis ve azınlıklar arasındaki gerginlikle baş edebilecek bir altyapılarının olduğuna dikkat çekti. Dallas saldırganı olarak ortaya çıkan Micah Johnson'ı "kaçık" şeklinde niteyelen Obama, saldırganın Amerikalı siyahları temsil etmediğini söyledi. Obama ayrıca, bireysel silahlanmanın kısıtlanmasıyla bu tür eylemlerin yapılmasının daha zor hale getirilebileceğine işaret etti.

BU AKŞAM DÖNÜYOR

Bu akşam başkent Washington'a dönmesi beklenen Obama, daha sonra ise Teksas eyaletinin Dallas şehrine gidecek.

Obama: ABD'nin Bölündüğünü Söyleyenlere İnanmıyorum
Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (3)
yakub:beter olun her yeri böldünüz, parçaladınız, yagmaladınız, sıra sizde.
Serkan:medinede, peygamberimizin evini bomba patlatma niyetinde olan örgütün , işbirlikçilerinin, kimler olduğu ortaya çıktı. Kuran da bir ayette peygamberimiz ve kabe için''insanlar korusada, korumasada biz onu koruyucuyuz der. ''inşallah başlarına gelen musibetten bir ders alıp, birdaha böyle kutsal yerlere el uzatmaya cüret etmezler yoksa tüm islamofobik ülkeler, amerikanın ibretlik helakının başlangıcına tanık olucaktır. ALLAH herşeye güç yetirendir.
tt:kahrol amerika
500