Nükleer Güç Haberleri

Nükleer Güç haber, Nükleer Güç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nükleer Güç - 19.03.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, AK Parti Mersin İl Başkanlığı ziyaretinde konuştu Açıklaması
Türkiye'nin dünya ticaretinin yükselen coğrafyası Asya, Avrupa ve Afrika üçgeninde hakim bir "lojistik süper güç" olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, "Ne mutlu bizlere ki bugün artık dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefimize her zaman olduğumuzdan daha yakınız. Bu hedefle gerçekleştirdiğimiz dünya ölçeğinde projelerimiz her geçen gün birer birer hizmete girerken, en güzel örneklerden bir tanesi de daha birkaç gün önce 3. reaktörünün temelini attığımız Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) olmuştur.
Nükleer Güç - 16.03.2021
Son dakika! Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kılıçdaroğlu, iktidarın plansız olduğunu iddia ederek, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin verilen garanti doğrultusunda dünyanın en pahalı elektriğini üreteceğini iddia etti.
Nükleer Güç - 15.03.2021
AK Parti'li Taşkın: "Akkuyu, işletme döneminde 4 bin kişiye istihdam sağlayacak"
AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin işletme döneminde 4 bin kişiye istihdam sağlayacağını bildirdi.
Nükleer Güç - 14.03.2021
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Akkuyu NGS nedeniyle Türkiye'yi ABD'ye şikayet etmiş
İnşa aşamasında olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) bölge ülkeleri için birçok sorunlu neticesi olacağını öne süren Dendias, "Akkuyu Doğu Akdeniz'in Çernobil'i olabilir.
Nükleer Güç - 11.03.2021
CHP'li Antmen: "Akkuyu Nükleer Santrali hepimize eşit zarar verecek, bundan hiç kimse muaf değil"
Antmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 11 Mart'ın Japonya Fukuşima Nükleer Santrali'nde meydana gelen kazanın yıl dönümü olduğunu dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Akkuyu Nükleer Güç Santrali Üçüncü Ünitesi'nin Temel Atma Töreni'ni de dün yaptığını söyledi.
Nükleer Güç - 11.03.2021
Son dakika haberi: Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin üçüncü ünitesinin temel atma töreni Rusya'da yankı uyandırdı
Son dakika haberine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de çevirim içi yöntemle katıldığı, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temel atma töreni, Rus basınında geniş yer buldu.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katar'da Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü
Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, mevkidaşıyla ikili ilişkiler, Yukarı Karabağ, Libya ve Suriye'deki son gelişmeleri ele aldıklarını belirten Çavuşoğlu, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin bugün temeli atılan 3.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Rus basınında
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı Akkuyu Nükleer Güç Santrali Üçüncü Ünitesi Temel Atma Töreni Rus basınında geniş yer buldu.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali Üçüncü Ünitesinin Temel Atma Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli enerji altyapımıza nükleer gücü de dahil etme kararı, enerji tedarik güvenliği yönünde attığımız stratejik bir adımdır.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Rusya Devlet Başkanı Putin, Akkuyu NGS'nin Türkiye'nin enerji güvenliğine ciddi katkıları olacağını söyledi Açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile Rusya'nın ortak projesi Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Akkuyu NGS projesinin gerçekleştirilmesi Türkiye'nin enerji güvenliğine ciddi katkılar sağlayacak, ekonomisini daha da güçlendirecek.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Rosatom Genel Müdürü Likhachev, Akkuyu NGS'nin üçüncü ünitesinin temel atma töreninde konuştu Açıklaması
Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu (Rosatom) Genel Müdürü Alexey Likhachev, bu yıl içinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) anahtar niteliğinde birinci ve ikinci ünitesinde reaktörün gövdesini monte edeceklerini söyledi.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Nükleer Güç - 10.03.2021
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'mizi en ileri düzeyde güvenlik sistemleriyle donatıyor, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı...
Son dakika politika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'mizi en ileri düzeyde güvenlik sistemleriyle donatıyor, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı standartlarına uygunluğuna mutlaka dikkat ediyoruz.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bugün TBMM Şeref Holündeki sergi açılışının ardından Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin üçüncü blok temel atma törenine canlı bağlantıyla katılacağını bildirdi.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Son dakika haberi: CHP'li Akın'dan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne ilişkin açıklama Açıklaması
Son dakika politika haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne ilişkin, "Tüm dünyada nükleer enerjiden uzaklaşma eğilimi hız kazanırken, Türkiye inatla mülkiyeti Rusya'ya ait olacak santrale yatırım yapıyor.
Nükleer Güç - 10.03.2021
Son Dakika | GÜNDEME EK
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Üçüncü Ünitesi Temel Atma Töreni'ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla katılacak Erdoğan, Yüksek İstişare Kurulu toplantısına başkanlık edecek.
Nükleer Güç - 09.03.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 10 Mart 2021
(Ankara/11.15/13.00) EKONOMİ 1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali Üçüncü Ünitesi Temel Atma Töreni'ne katılacak.
Nükleer Güç - 09.03.2021
Fukuşima Dai-içi'nin işletmecisinden, nükleer santralin devreden çıkarılmasına yönelik "kararlılık" taahhüdü
Nükleer güç üretimine yönelik, Japon halkının güveninin yeniden kazanılmasının uzun zaman alacağının farkında olduklarına işaret eden Kobayakawa, TEPCO olarak bu güvenin kazanılması için kararlı olduklarını vurguladı.
Nükleer Güç - 08.03.2021
Üniversite öğrencileri için nükleer enerji proje yarışması
Öğrenciler yarışmaya 3 kişilik proje takımlarını oluşturarak Yetenek Kapısı Platformu (yetenekkapisi.org) üzerinden başvurabilecek. Başvuru için proje takımı üyelerinin tümünün lisans 3 veya 4'üncü sınıf öğrencisi olması ve 4'lük not sisteminde en az 2,00 (diğer sistemlerde dengi) not ortalamasına sahip olması gerekiyor. Yarışmaya katılım için herhangi bir bölüm kısıtlaması bulunmuyor. Genç ve gelişime hevesli yeteneklere nükleer enerji alanında yenilikçi projeler üretme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunan yarışmada, öğrenciler proje kapsamında belirlenen konularda proje üreterek nükleer enerji alanında değer yaratma ve bu süreçte öğrenim hayatlarında kazandıkları bilgi ve becerileri sergileyebilme imkanına sahip olacak. Üniversite öğrencileri, 'İklim değişikliğine yönelik sürdürülebilir elektrik üretimi, sanayi, ulaşım gibi alanlarda nükleer enerjinin katkısının arttırılması', 'Nükleer enerjinin toplumsal kabulünün geliştirilmesi', 'Nükleer güvenlik ve nükleer emniyetin sağlanması', 'Denizin derinliklerinden uzayın sonsuzluğuna kadar her alanda kullanılan nükleer teknolojide yeni öneriler' ve 'Kullanılmış nükleer yakıtların ekonomiye kazandırılması' konularında başvuru yapabilecek.  BİRİNCİ TAKIMA RUSYA GEZİSİ Takımlar Yetenek Kapısı üzerinden başvurularını tamamladıktan sonra hazırlanan proje önerileri alanında uzman akademisyenler ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Akkuyu Nükleer A.Ş. ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yetkililerinden oluşan jüri üyeleri tarafından proje öneri formunda yer alan başlıklara ve açıklamalara göre değerlenerek yarı finalist takımlar belirlenecek. Canlı yayında gerçekleşecek yarı finalde, takımlar proje sunumlarını gerçekleştirecek ve jüri değerlemeleri ile finalist takımlar belirlenerek ilan edilecek. Finalist takımlar jüri tarafından verilen geri bildirimlere göre projelerini geliştirerek final canlı yayınında sunumlarını gerçekleştirecek ve kazanan takımlar ilan edilecek. Yarışma sonucunda birinci takıma, Rusya'da nükleer santral teknik gezisi ve seminer ödülü, ikinci takıma Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nda staj ödülü ve üçüncü takıma Akkuyu nükleer güç santralinde teknik gezi ödülü verilecek.
Nükleer Güç - 08.03.2021
Son dakika haberi... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Akkuyu NGS proje yarışması
Proje yarışmasının sonucunda; birinci takıma Rusya'da Nükleer Santral Teknik Gezisi ve Seminer Ödülü, ikinci takıma Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nda Staj Ödülü, üçüncü takıma Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Teknik Gezi Ödülü verilecek.
Nükleer Güç - 05.03.2021
Alman hükümeti nükleerden çıkış kararı için enerji şirketlerine 2,4 milyar avro tazminat ödeyecek
Alman hükümeti tarafından yapılan açıklamada, 2011'de Fukuşima Nükleer Güç Santrali'nde yaşanan kazadan sonra ülkenin nükleer enerji santrallerini kapatma kararı nedeniyle zarar gören Vatenfall, RWE, EnBw ve E.
Nükleer Güç - 04.03.2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Bayraktar, enerji dönüşümünde Türkiye'nin yol haritasını anlattı Açıklaması
Bayraktar, Türkiye'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirme ve emisyonu azaltma hedefi kapsamında nükleerden de elektrik üretmeyi planladığına işaret ederek Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde ilk ünitenin 2023 yılında, ikinci ünitenin ise 2024'de devre alınmasının hedeflendiğini, 2026'da ise 4 ünitenin de faaliyete geçmiş olacağını anlattı.
Nükleer Güç - 04.03.2021
Türk mühendisler Türkiye'nin ilk nükleer santralinde çalışmanın gururunu yaşıyor
MERSİN'de yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) çalışan Türk mühendisler, projede görev almanın gururunu yaşadıklarını belirtti.
Nükleer Güç - 02.03.2021
Bakan Dönmez: "Türkiye'nin nükleer teknoloji atağında Yıldız Teknik ekolünü güçlü şekilde görmek istiyoruz"
Dönmez, 2023'te devreye alınacak Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS'de genç ve eğitimli nükleer enerji uzmanlarının çalıştığını anımsatarak, "Şu anda 186 nükleer enerji mühendisimiz eğitimlerini tamamlayarak görevlerine başladılar.
Nükleer Güç - 28.02.2021
27 Şubat 2021 Haberleri
Necmettin Erbakan'ı anma programı iktidar ve muhalefet partilerini bir araya getirdi, MHP'den katılım olmadı   İstihbarat MİT'ten, operasyon Jandarma'dan! 175 düzensiz göçmen 11 organizatörle birlikte yakalandı   Liselerde yüz yüze sınavlar, 8 Mart'tan itibaren yapılacak   Teste gerek görmeyen özel hastanenin ihmalkarlığı, 8 kişinin koronaya yakalanmasına sebep oldu   AK Parti kulislerinden Kabine değişikliği iddiası! İki tecrübeli siyasetçi sahalara dönüyor   Şehitlik Abidesi, Türk bayrağı ve Dolunay'ın buluşmasından kartpostallık manzara   Tedbirleri hiçe sayıp mekanlarını pavyona çeviren iki işletmecinin sonu karakol oldu   Rıdvan Dilmen'den çarpıcı iddia: Alanyaspor, Çağdaş Atan'ın görevine son vermeyi düşünüyor   Mohamed, taraftarın merakını en sonunda giderdi: Lakabım anakonda   Muslera'dan yeni sözleşme açıklaması: G.Saray benim evim, burada futbolu bırakmak büyük gurur   Galatasaray, mart ayına lider girdiği 7 sezonda da şampiyon olmayı başardı   Gol sayısını 5'e çıkaran Mostafa Mohamed, Falcao'nun gol sayısını yakaladı   Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin 3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nükleer Güç Haberleri | Nükleer Güç Haber - Haberler - Sayfa 5 - Nükleer Güç haberleri, son dakika nükleer güç haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri | Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyor (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 05:23:42. #1.15#

title