Marmaris -Fethiye Etabını İrlandalı Pilot Flippo Savini Kazandı

44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun 178 Kilometrelik Marmaris -Ölüdeniz Etabını İrlandalı Pilot Flippo Savini Kazandı.

Marmaris -Fethiye Etabını İrlandalı Pilot Flippo Savini Kazandı

44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun 178 kilometrelik Marmaris-Ölüdeniz etabını İrlandalı pilot Flippo Savini kazandı.

Saat 14.00'da Marmaris'ten başlayan ve 18.40'da Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde sona eren yarışta Marmaris, Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Göcek ve Fethiye güzergahı izlendi. 150 sporcunun start aldığı 4. etap yarışlarında 126 sporcu bitiş çizgisine ulaşabildi. 4:40:24'lük derece yaparak bisiklet turunun en uzun etabını birinci olarak tamamlayan Filippo Savini, en yakın rakibine 1 dakikalık fark attı. Flippo Savini'yi 4:41:09 derece ile Luca Zanasca ikinci, 4:41:55 derece ile Aitor Arrieta Perez üçüncü olarak takip etti. Dereceye girenlere madalyaları ve çiçekleri Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli verirken, ayrıca yarışmada ilk üçe girenler Ölüdeniz Belediyesi tarafından birer haftalık tatille ödüllendirildi.

178 kilometrelik Marmaris-Ölüdeniz etabını birinci tamamlayan İrlandalı pilot Flippo Savini, yarışın çok uzun bir etapta gerçekleştirildiğini söylerken, özellikle son 4 kilometrelik parkuru böyle beklemediğini söyledi. Tırmanma esnasında zorlandığını saklamayan Savini, 4. etabı birinci tamamladığı için mutlu olduğunu kaydetti.

Kaynak: CHA